Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:
9005f 55" pitanje

TV ili nece da se poveze na net automatski ili mu treba dugo vremena od kad sam se preselio. Kada proradi, radi bez prekida, ali mi za 2 paljenja u novom stanu baca gresku da nije povezan. Isto se desava i na LAN i WiFi. Povezujem ga direkt na SBB Tehnicolor onaj beli veliki. U starom stanu je radio bez problema svaki put prikacen na TP link ruter s 10m LAN kabla.
Svi drugi uredjaji rade normalno s novim modemom i LAN i WiFi (i 2.4 i 5GHz)
Da li je neko imao slicnih problema i kako ste ih resili?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Imam problem sa Sony tv-om
KD49xf7005
Belo vise nije belo, slika na tv je dobra dok se gleda kablovska. Na pretrazuivacu gde je pozadina samo bela vidi se ovako.
Da li zna neko sta se desava i da li je odsvirao svoje?
Hvala
7f074b5229f0fbe4b113585da3185fa9.plist
 
Je l puko neko novi aprilski update na sony iz 2019? Vidim da se pominju problemi sa arc kanalom. Je li probao neko? Ne bih da zeznem setup od 10k koji radi ok...
 
Da li neko zna kako Sony kod sebe zove quantum dot televizore, ako ih ima uopšte u ponudi?

Samsung ih zove QLED, LG ih zove microcell. A Sony?
 
Poslednja izmena:
Moj KD-55XD7005 dobio 8icu pre mesec i nesto preko, recimo. Prilicno lepsi user experience, moram priznati.
 
Posjedujem Sony XF9005 55, negdje od februara mjeseca. Tv je u jednu ruku odličan a u drugu užasan. Sto se tice slike i zvuka tu sam prezadovoljan. I tu ce svako uživati. Ima VA panel pa uglovi gledanja nisu najj ali nije ništa katastrofalno.
E sad sto se tice neke loše strane. To je prokleti android OS. Jednostavno toliko je los da je to najveća mana tv-a. Koči mnogo, laguje ugl užasno iskustvo. Moja najveća greška je sto sam manuelno prešao sa androida 7 na 8. I od tada kreću moji problemi. Prvo tv kad se uveče ugasi neće ujutro da se uključi u većini slučajeva , pa sam to riješio tako što sam ugasio Bravia Sync. Ali prije neki dan tv je instalirao neki novi update i od tada skoro svako jutro imam problem sa paljenjem tv-a, mora iz struje da se vadi da bi se uključio. Koristim iptv aplikaciju iptv smarters pro i često se zamrzne kad se tv uključi.

Da napomenem da sam odradio i factory reset tv i da to nije pomoglo. Problem je i dalje tu sa paljenjem.

Da li neko zna možda, postoji li neki način da se vratim na verziju androida 7 ili kako da riješim problem sa paljenjem?
Jer je ovo vrlo frustrirajuce.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uglavnom korisnicima fx9005 modela, android radi normalno, osim kad se napuni memorija aplikacijama. Meni hbo go pravi redovno haos na svim televizorima (oba sonija, samusng i andorid box na Philipsu). Probaj do korsitiš tv bez te aplikacije, tj ukloni je sa tv, oa proceni. Ako isto brljavi - reklamiraj, ako radi normalno - do krš aplikacije je.
A što se paljenja tiče, zameni baterije u daljincu (ne zezam se)...
 
Imam od aplikacija instalirano: Iptv Extreme, iptv smarters pro, vlc I Spotify i to je to. Od kad se ne koristi aplikacija iptv smarters pro TV se pali normalno. A nažalost moram da koristim iptv aplikacije jer živim u Austriji pa ovo mi je jedini način da gledam naše kanale. Ali ugl mnogo sam nezadovoljan androidom na ovom tvu. Sledeci tv biće samsung ili lg samo zbog sistema. Ovo je užas.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imam od aplikacija instalirano: Iptv Extreme, iptv smarters pro, vlc I Spotify i to je to. Od kad se ne koristi aplikacija iptv smarters pro TV se pali normalno. A nažalost moram da koristim iptv aplikacije jer živim u Austriji pa ovo mi je jedini način da gledam naše kanale. Ali ugl mnogo sam nezadovoljan androidom na ovom tvu. Sledeci tv biće samsung ili lg samo zbog sistema. Ovo je užas.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Što ne reče odmah :D To je krš od aplikacije, brljavi svima i na svim tvovoima. Googlaj iptv extreme smarters pro i neku marku pa vidi sam :)

Mene je ubijala slična aplikacija 2015-6-7 kad sam živeo preko. Ista priča. Kasnije sam provalio da lan kabal, umesto wifi konekcije, dosta stvari rešava. Kasnije otkrio Kodi :)

Zašto ne koristiš Kodi, imaš sve naše kanale za dž. Prodžaraj malo temu ovde na forumu.

Poz
 
Poslednja izmena:
Nije tačno da sparters brljavi na svim teveima, jednostavno nije istina
 
Uglavnom korisnicima fx9005 modela, android radi normalno, osim kad se napuni memorija aplikacijama. Meni hbo go pravi redovno haos na svim televizorima (oba sonija, samusng i andorid box na Philipsu). Probaj do korsitiš tv bez te aplikacije, tj ukloni je sa tv, oa proceni. Ako isto brljavi - reklamiraj, ako radi normalno - do krš aplikacije je.
A što se paljenja tiče, zameni baterije u daljincu (ne zezam se)...
Potpisujem sve! A pogotovo za buljavi HBO. Ne verujem da nisu mogli normalan app da naprave. Što je najgore ume da brljavi i web app na kompu. Jedino app na telefonu do sada nije zakucavao (bar meni).

Inače i ja imam poslednju iteraciju sistema za XF9005 i radi besprekorno, mnogo bolje nego prošla (pa čak se i taj HBO malo bolje ponaša).
Inače koristim VLC, Netflix, Plex, HBOgo, Eon, YT i neki emulator za MegaDrive na TV-u.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Meni je android 7 mnogo bolje radio nego android 8. A odradio sam i factory reset poslije update i nije pomoglo Nista. Mnogo se nekako usporio tv. Sto se toga dijela tice užasno je iskustvo, a sto se slike i zvuka tice tu sam bas zadovoljan.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Potpisujem sve! A pogotovo za buljavi HBO. Ne verujem da nisu mogli normalan app da naprave. Što je najgore ume da brljavi i web app na kompu. Jedino app na telefonu do sada nije zakucavao (bar meni).

Inače i ja imam poslednju iteraciju sistema za XF9005 i radi besprekorno, mnogo bolje nego prošla (pa čak se i taj HBO malo bolje ponaša).
Inače koristim VLC, Netflix, Plex, HBOgo, Eon, YT i neki emulator za MegaDrive na TV-u.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Sinoc gledao Matrix remux hevc 4k. Mnogo bolja slika u Nova plejeru nego u VLC. Nije bas kao Pot na kompu sa madvr ali je blizu. VLC je svestran plejer sa neubedljivom slikom. Ima i stream ali ga Plex dere.

Kako ti radi SmartTube? Kod mene sporo. A radi bi ga koristio da izbegnem reklame.
 
Ne koristim ga. Koristim native yt app.

A preko plex-a pustam filmove, vlc mi sluzi za sd sadrzaj kada ubodem flešku (serije, treninzi, itd.)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radi li vam opcija da sa mobilnog linkujete youtube video na tv. Meni uopšte ne daje opciju na Tel. Do prije neki dan je sve radilo ali sad neće pa neće.
Očistio sam keš memoriju youtube - a ali nije pomoglo
I da li postoji neki youtube bez reklama, kao što ima na Tel youtube vanced.?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Dodaj televizor prvo preko yt addera, tj imap opciju na yt tv aplikaciji connect ili add tv ili tako nešto. Što se bacanja slike na tv tiče, tu je više do fonova nego to tv. Honor nekad radi, nekad ne, samusng radi, pa probljavi i sam od sebe se vrati. To je isto i na master seriesu i na fx9005 i na samsungu. Na philips ne shareujem, tj u gostinjiskim sobama su, pa ne koristim tu funkciju...

Potpisujem sve! A pogotovo za buljavi HBO. Ne verujem da nisu mogli normalan app da naprave. Što je najgore ume da brljavi i web app na kompu. Jedino app na telefonu do sada nije zakucavao (bar meni).

Inače i ja imam poslednju iteraciju sistema za XF9005 i radi besprekorno, mnogo bolje nego prošla (pa čak se i taj HBO malo bolje ponaša).
Inače koristim VLC, Netflix, Plex, HBOgo, Eon, YT i neki emulator za MegaDrive na TV-u.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Meni hbo i na fonu secka. Imam 100/50mbps i uvek izbacuje no internet. Na honoru radi posle zadnjeg updatea, dok me ne N20U namuči... Kad idem preko 4g radi, pa baferuje. Ženi na iphonu isto. Ukinuo bih ga, ali daju za klince dobre sinhronizovane crtane, pa ajde...
 
Poslednja izmena:
Možda da gledam dovoljno često bih i primetio neki problem (na mobilnom, S9+). Isto dosta dobrog programa koji mi odgovara pa ga držim, a i smorilo me je torrentovanje, pored Netflix-a, HBO-a i Amazona (delim većinu s nekim, pa me izađe ispod 10e sve) retko mi se desi da hoću da tražim nešto da skidam, a nove filmove uvek u bioskopu gledam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno