Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:

Proslo je dosta vremena od ove poruke, ali mi odgovara da se nadovezem na nju...
kakva je razlika izmedju ova dva
SONY KDL49WD755BAEP
SONY KDL49WE755BAEP
Samo u godini proizvodnje ili?

Ja sam uzeo 2017. WD i ne znam da li ja nesto ne radim kako treba, ali podesavanje slike je nemoguce raditi dok je ekran ukljucen.
Imam mts IPTV i SBB d3i - dakle oba signala ulaze na HDMI.
Kad ukljucim mts ili SBB ne mogu da udjem u meni da podesavam sliku (HOME dugme ne reaguje).
Moram da promenim izvor (input) na Analogue ili Digital i onda mogu da udjem u podesavanja, ali tada je ekran crn i ne vidim efekte onoga sto menjam!
Druga varijanta je da iskljucim mts ili SBB i onda TV hoce u meni ponovo i dok je izvor na HDMI, ali opet je ekran crn za to vreme.

Da li je moguce da je ovo normalno? :(

p.s.
Opsti utisak o TV-u je prilicno kilav. Da mogu sutra bih kupio Panasonic plazmu koju imam od 2010.
Drasticno bolja slika u odnosu na ovaj SONY, kostali su slicno, Panasonic mozda nesto skuplji bio...
 
Šta uzeti Sony KD55XF7596BAEP ili KD49XF8096BAEP za 75000 dinara ili vredi dati još 15000 dinara za KD55XF8096BAEP? Ima li neke preterane razlike u kvalitetu slike između sony serije 7 i serije 8?

Šta je od ova tri TV-a best buy?
 
Imam glupi problem pojacalo sam preko dac-a povezao sa sony bravia 55 xf7596 optickim kablom .Prvih dana je automatski bez ikakvog dodatnog podesavanja radio tako sto se samo prebace zvucnici sa tv na audio sistem ,ali sad ne mogu nikako da podesim .Citao po forumima nista ne resava moj provlem.Znacu nema zvuka na optical out.Ako neko ima predlog.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Planiram uskoro kupovinu televizora pa me zanima koja je razlika između ova dva modela:

SONY SMART KD-55XF7077SAEP LED

SONY SMART KD-55XF7005BAEP LED

I da li na njima može da se instalira HBO-go?
Služio bi za gledanje kablovske televizije.
Ili uzeti

KD49XF7596BAEP?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam i ja pitanje za vlasnike novijih Sony televizora. Pitanje je vezano za taj njihov Android.

Da li Sony Android televizori, mogu da pristupaju mrežnim folderima SMB protokolom? Ili vide samo media servere?

Konkretno me zanima rešenje ovog problema: https://forum.benchmark.rs/showthre...i-titlove-na-smart-TV-kroz-mrežu-sa-NAS-a-npr

Ako je moguć SMB pristup, radiće titlovi bez problema. Ako nije, onda se opet javlja problem titlova preko media servera. :(
 
Da, Sony televizori sa AndroidTV-om mogu da pristupaju mreznim folderima. Ja u lokalnoj mrezi imam NAS sa SMB/NFS share-om. Na TV-u je instaliran Kodi i njemu je dodat taj share folder. Titlovi rade bez problema.
 
Ne znam da li je ovo adekvatna tema ali gledam da kupim neki jeftin polovan TV, i stare Bravije mi deluju kao skroz dobra opcija, ali da li su bolje i koliko su bolje te stare LCD Bravije od recimo novih Fox, Vox, i ostalih LED televizora? Da li mi se isplati uzeti polovnu 1080p Braviju ili da ja ipak uzmem neki od tih drugih brendova?
 
Update na Oreo, nadam se da nisam sebi magareću uslugu napravio, tj. da neće usporiti sistem, do sada je sve bilo kako treba...

Edit: Radi odlično na mom XE8505

02fd07c969dbaa1567f64f04b4753e72.jpg


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kasniš mesec dva,neki su se žalili na forumima ali i kod mene radi super.Mnogo je preglednije.Pozz.
Update na Oreo, nadam se da nisam sebi magareću uslugu napravio, tj. da neće usporiti sistem, do sada je sve bilo kako treba...

Edit: Radi odlično na mom XE8505

02fd07c969dbaa1567f64f04b4753e72.jpg


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da, i ja sam sa USB-a, manuelno, trenutno su obustavili klasičan update.
 
Meni juce ponudio neki update putem neta.Imam sony kdl55x8509c model za 2015-tu.Na tv-u je trenutno nugat verzija 5.381.
Na sajtu vidim da se pojavila verzija 5.417.Sad ne znam da li je to samo neka zakrpa za nugat ili je to mozda oreo 8.0?Na sajtu nisam nasao koja je to verzija softvera.Ima li neko predstavu koja je to verzija softvera?
 
Ok.Pretpostavio sam.Evo skidam pa instaliram.
Ima li kakve sanse da i sony televizori iz 2015-te dobiju oreo ili je nugat plafon za te modele?
 
Da li neko koristi NAS, tj. pušta filmove na TV-u preko mreže? Nema šanse da mogu da odgledam neki 4K film bez svako malo baferovanja. Čak na neke 1080p remuxe se dešava baferovanje ponekad. Ja znam da Sony nema gigabitnu mrežnu karticu ali zar ne bi trebalo da je 100Mbit dovoljno? 4K film u prosjeku uzima oko 55Mbps tako da je megabitna mrežna i više nego dovoljna da propusti bez problema ovakav sadržaj?
 
Da, i meni seckaju 4k filmovi kada ih pustim preko mreze (NAS). Sumnjao sam u NAS ali mislim da je ipak TV posto prilikom kopiranja fajlova na racunar konstantno imam oko 100MB/s (gbit lan)
 
Mora gigabitni lan, i meni stalno baferuje kada puštam preko TV a bez problema ide preko android boxa.

Japanci baš našli da štede na sitnicama.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zalosno je to sto rade. Cak su i na OLED-ima od 3k$ stavili 100mb lan.
 
Moze li neko da mi pomogne ..Kako da instaliram Kodi na Sony Bravia XF 70 smart tv 55 inca ekran je u pitanju u pitanju je smart tv ne android tv .Postoji li nacin bez kupovine boxa ? Hvala Vam unapred

Послато са SM-G610F уз помоћ Тапатока
 
Moze li neko da mi pomogne ..Kako da instaliram Kodi na Sony Bravia XF 70 smart tv 55 inca ekran je u pitanju u pitanju je smart tv ne android tv .Postoji li nacin bez kupovine boxa ? Hvala Vam unapred

Послато са SM-G610F уз помоћ Тапатока
Ne...kodi moze samo na android

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Imam model iz 2015. Sony 48w705c sa Opera TV OS. Iako je OS užasno spor i znao je po nekad da zaglupi, korišćenje YT, Netflix, a ponajviše (svakodnevno) Plex app, bilo je sasvim zadovoljavajuće.

Ima već duži vremenski period od kako Plex app ne može više da se pokrene iz "Home" menia, već mora, uz nekoliko klika više, da se uđe u Opera/VeWD app store, pa da se nađe Plex app i onda pokrene. Ovo nije problem samo kod mene, već je na globalnom nivou.

E sada su odlučili da 25.Juna, ako sam dobro razumeo, ukinu i Opera/VeWD servise, tako da, mi koji posedujemo TV sa ovim OS-om, osim što Plex više neće moći da se koristi, nisam siguran ni u to više da li će uopšte bilo koje aplikacije moći da se koriste.

Znam, znam, android box je i od samog starta bolje rešenje, ali ja iskreno nisam imao potrebe za njim... do sada.
Uglavnom, svaka čast Sony.
0c4ff0403ce6a569eb75e8d489eb1605.jpg
 
Vase misljenje o televizoru Sony xf8096 ? Na nekim stranim sajtovima sam procitao neke komentare da mu je mana da su android aplikacije jako spore i da se vise preporucuje za gledanje filmova a ne sporta pa me zanima da li je to istina ? Kako se pokazao za igranje ps4 na njemu ? Iscitao sam celu temu i video sam da je par forumasa pitalo ali nisam nigde video odgovor da li na njemu moze da se instalira aplikacija mts tv go i da li moze da se gleda?
https://m.gigatron.rs/televizori/sony_smart_kd-55xf8096-137109

Radi se o ovom televizoru pa me i generalno zanima vase misljenje o njemu ? Ukratko vrline, mane i jednostavno da li vredi te pare ? Hvala
 
Imam Sony KDL 43WE75, HD TV, i imam problem sa usb-om. Sasvim normalno sam ubacivao filmove na Sony USB 3.0 i gledao, fajlovi su bili veci od 4gb, znaci da je bio formatiran u NTFS.

Sada odjednom tv ne prepoznaje usb, nista ne pokazuje kada se bocne u bilo koji port. Probao sam sa drugim usb-om 2.0, isto. Formatirao prvi vise puta, stavljao u FAT32, menjao MBR/GPT, nzm ni ja sta sve i dalje nista.

Jedino sto ne razumem je da usb treba da bude u Media Transfer Protokolu (MPT) po internetu i Sony predlogu, a meni pise kada odem na Properties, da je pod location - on USB Mass Storage Device... Gde se menja u MPT i u cemu je problem da tako odjednom pocne da ne radi.

Nemoguce da su oba usb porta crkla.
 
Probao jedan drugi 2.0, koji mi sluzi samo za instalaciju W10 sistema, ubacio film na njega samo da vidim jel ce da ocita, nista.

Sad cu da probam exfat... EDIT: Ne radi.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno