Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:
Posle mjesec dana druženja sa XE85, mogu da kažem da je TV odličan! Prethodno sam imao LG 55UH8507 i koliko god bio zadovoljan kvalitetom slike, baš sam bio razočaran sa količinom DSE-a, posebno kad se gleda fudbal (zelena površina). Kod Sony-a DSE-a nema ni trunke, čak i kad se baš zagledam da ga tražim - nema! :) Tako da priča da je DSE rezervisan za svaki LED panel i da je jedino OLED imun na njega - pada u vodu, definitivno to nije slučaj.

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Sinoc sam preuzeo 75XE9005B, pa stoga imam dva pitanja za one koji imaju Sonije malo duze od mene. Da li ima nacina da proradi HBO.GO na njemu?

I, drugo, da li se nekom desavalo da TV kada se prebaci na HDMI kojim je povezan na PC jednostavno pocinje da gubi sliku, zacrni se na sekund-dva, kao da promenim source sa kojeg TV dobija signal, pa se upali, pa posle par sekundi isto? Posle jedno pola minuta takvog performansa, TV se ugasi i dioda napred zablinka crveno 8 puta. Nisam stigao da odradim factory reset jos uvek, veceras cu. Da stvar bude cudnija, kada pustim kablovsku preko CAM modula, sve radi perfektno.

Te dve stvari na stranu, slika je izuzetna. :)
 
Koja je rezolucija podešena na računaru? Liči mi na neodgovarajuć HDMI kabl, posebno ako si namjestio 4K rezoluciju i 60hz.
 
Koliko sam se ja namučio da dobijem na PC-u, 4K@60Hz, na kraju sam morao da uzmem ovaj adapter http://www.club-3d.com/en/detail/2366/displayportt-1.2-to-hdmit-2.0-uhd-active-adapter/ :)
Mada ovo je bio slučaj na LG-u, s obzirom da nemam više desktop računar, nisam probao kako to funkcioniše na Sony-u. U svakom slučaju samo hdmi 2 i 3 imaju mogućnost deep colora iliti mogućnost "enhanced" tako da gledaj tu da zabodeš hdmi kabl (2.0 dabome, 18Gbps obavezno bandwith, nikako 10.2)
Naravno, u opcijama upališ enchanced režim: http://helpguide.sony.net/ha/strdh77/v1/en/contents/TP0001042826.html
 
Poslednja izmena:
@BitrAtE

Mene interesuje je slika za gaming na FullHD rezoluciji na UHD TV? Kako izgleda u odnosu na native FullHD TV ili monitor? Pitanje isto vazi za bilo koga ko je igrao igre na UHD sa FullHD rezolucijom..
 
Igrao sam pre nekih par godina. Android igru na UHD-u od 65" u prodavnici.
Iskreno, nemam pojma kakva je u odnosu na "običan" TV iako smo prvo probali na njemu (43"). Jer ako je stvarno igraš, baš mnogo i ne zagledaš detalje, utisak je ohoho, ti si povučen veličinom i ugođajem.
 
Koliko sam se ja namučio da dobijem na PC-u, 4K@60Hz, na kraju sam morao da uzmem ovaj adapter http://www.club-3d.com/en/detail/2366/displayportt-1.2-to-hdmit-2.0-uhd-active-adapter/ :)
Mada ovo je bio slučaj na LG-u, s obzirom da nemam više desktop računar, nisam probao kako to funkcioniše na Sony-u. U svakom slučaju samo hdmi 2 i 3 imaju mogućnost deep colora iliti mogućnost "enhanced" tako da gledaj tu da zabodeš hdmi kabl (2.0 dabome, 18Gbps obavezno bandwith, nikako 10.2)
Naravno, u opcijama upališ enchanced režim: http://helpguide.sony.net/ha/strdh77/v1/en/contents/TP0001042826.html

Bilo je do kabla, sada radi perfektno! Hvala ti veliko.
 
Ljudi, jel koristi neko Kodi na TV-u za gledanje filmova/serija kroz mrežu sa lokalnog NAS/PC-a ili šta li već? Do sada sam "povlačio" filmove kroz Kodi bežično ali su 4K filmovi (i 1080p remuxi) uglavnom sjeckali, posebno ako je neki jači bitrate, znali su da zabodu sa baferovanjem učestalim. Nije mi to bilo čudno jer kao što rekoh, bežično je TV bio "spojen" sa lokalnim NAS uređajem. Ono što me užasno iznerviralo je to što sad kad je TV zaboden kablom direktno u router kao i NAS, opet imam baferovanje, dosta manje učestalo ali ih opet imam, wtf?! Taman sam mislio da ću da počinem sa kablom kad ono hladan tuš.
 
Poslednja izmena:
čisto sumnjam da je mrežna na Sony-ju ispod 100Mbps. kako pristupaš tim fajlovima: preko share-a ili dlna/media servera?
 
Poslednja izmena:
Na Qnapu imam folder u koji idu svi torrenti, taj folder sam dodao kao lokaciju za filmove i serije u Kodiju. Nije do Kodija, probao sam i sa drugim playerima, isti slučaj.

Router je Cisco EPC3928, kabl do TV-a i do NAS-a je cat.6

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ja nemam problema sa 1080p ripovima, samo sa 4k remuxovima. Mozda problem postoji i sa 1080p remuxovima ali nistam probao. Skinucu ovih dana jedan radi testa. Probaj ovaj program, da vidis tacno koja je brzina izmedju TV-a i NAS-a. Moraces da ga skines i stavis na flesku pa da instaliras na tv.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pzolee.android.localwifispeedtester&hl=fr

Imas ovu temu na Sony forumu gde se ljudi zale na lose network performanse. Problem postoji.
https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/android-tv-1-very-poor-network-performance/td-p/2271949
 
Definitivno je do TV-a, na PC-u sve radi savršeno kad se pristupi NAS-u kroz Kodi.

Velika sramota za Sony...

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ja imam 49xe8005. Kupio sam ga janura. Do sada nisam imao nesto bolje od tog tv-a.

Zadovoljan sam. Ne bih ga menjao. Ni u jednom trenutku nisam pomislio da sam pogresio.

Sada ga primarno koristim za gledanje filmova.

Kablovsku gledaju klinci - ti decji kanali deluju fantasticno - valjda tu upscale radi odlicno.

Probao sam Skyrim na njemu i... delovalo je ok.

Ceka se nova konf. za nesto ozbiljnije od igara.

Tv je povezan na kucnu mrezu LAN kablom, ne koristim njegov ugradjeni WiFi.

Youtube koji eto ponekada gledam ( pratim neke kanale ) deluje odlicno.

Neko vreme sam gledao SBB-ove kanale ali - filmske i po zahtevu ljudi sa foruma sport.

Ali ... ne mogu da sudim TV-u na osnovu SBB kablovske TV. Mislim da nije fer.

Sta mi se ne dopada ?

Mozda daljinski, pa sam kupio Rii8 ( verziju sa adapterom ).

TV se koristi i kao Sporify client ( kombinovan sa VPN-om) - zvuk ide u amp toslinkom.
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno razmišljam o modelu 49" Smart LED Sony KD-49XE7005BAEP, 3840x2160 (Ultra HD), pošto je na popustu, ali moram brzo da se odlučim. Nije android (prethodni android TV sam koristio tri godine, ali je otišao u penziju) i to mi smeta, pa sam razmišljao da uz ovaj Sony nabavim android tv box (dosta koristim Kodi i IPTV aplikacije). Zamolio bih za iskustva onih koji poznaju ovaj model i šta zapravo od smart funkcija (osim, recimo YouTube-a) ima, na primer ima li internet preglednik i slično? Zaista bih bio zahvalan za brzi odgovor.
 
Stigao mi septembarski apdejt, jel instalirao neko?

- Improves picture brightness in a specific set of circumstances

- Improved compatibility with the Home Theatre Control app

- Supports UHD HDR for BBC iPlayer Live Streaming

- Updates the YouTube, Gracenote and Web Browser app logos

- Removes the Media share functionality from a smartphone (MTP function)

- Removes the PhotoShare Plus function

- Removes the marking functionality on programme guide/Content Bar
 
Na kraju mi je sam instalirao apdejt...

Ima par promena, koliko sam primetio sve što su promenili se vidi kada se pritisne Discover dugme. Sada su tu ubacili i biranje izvora (hdmi 1, 2 itd) a ubacili su još aplikacija koje je moguće staviti pod prečicom My apps a uz to se sada tu nalaze i Recent apps.

Najbitnije, ništa nije zeznuto :)
 
Jel postoji mogućnost da se instalira hbo go i mts go na Sony-ju KD-49XE7005BAEP?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima neko Full HD model WE75 i kako se pokazao? I da li neko zna koja je razlika izmedju njega i FHD modela za ovu godinu, WF66..?
 
Imam Sony Braviu v8.117_v0.1, odlično je radio sa poluzemaljskom digitalnom TV preko antene. Međutim sad sam hteo da priključim kablovsku i kada ubodem kabl direkt u tv ulaz i uključim skeniranje kanale ne pronalazi ništa. Na starom samsungu preko set top boxa odmah pokrene kablovsku, dok kad probam na Sony preko boxa ako povežem preko HDMI kabla imam sliku nemam ton, a preko činča imam to nemam sliku. Imali neko rešenje?
 
Primijetio sam da kad se upali HDR da je slika mnogo tamnija? Konkretno na Sony XE85, zna li ko o čemu se radi, noćne neke scene su gotovo negledljive pa taj HDR za sada držim isključen?
Konkretno u pitanju je Ozark S02 2160p HDR Netflix WEBRip DD+ 5.1 x265-TrollUHD , mada sam i prije provaljivao da kad TV prepozna HDR sadržaj, upali taj mod i slika bude tamnija, bukvalno lošija.
 
Našao odgovor, *mjau**mjau**mjau* izgleda da je HDR rezervisan samo za high end:

Unfortunately, this translates into quite poor HDR performance in practice. Very bright scenes in movies look decent but whenever there is just a hint of dark tones, pictures on X85E look dull and contrast-poor. I honestly think that movies look better in SDR than in HDR on a TV like Sony X85E.
 
Poslednja izmena:
to je i normalno. Za hdr je potreban i odgovarajuci hardwer i dobar algoritam koji ce da ga izgura u kombinaciji sa dobrim svetlim 10bit panelom. To sto na tv-ima srednje klase pise hdr cesta je zabluda da ljudi misle da je u potpunosti pogodan za hdr sadrzaj dok je to naglaseno da samo podrzava taj format. U tvom slučaju verovatno tv pokušava da poveca kontrast i osvetli poseban detalj ali zbog edge leda i losijeg panela slika bude samo gora jer nije ni kvalitetniji fald ni oled pa samim tim se detalji i kontrast uniste tako da je bolje drzati na off. S obzirom da se FALD osvetlenje i OLED paneli sa dovoljno boja i svetlosti nalaze samo u visoj klasi onda je trenutno i pravi HDR rezervisan za istu, na nizim klasama je samo podrzan. Ostalo ti i pise u tom review-u

However, based on discussions I find that many people continue to underestimate the importance of HDR. It is currently also one of the most misunderstood concepts in the video industry.
The reason why I am highlighting this again is that more and more TVs claim to support HDR. If you have read our previous reviews you will know that the problem is that many of these TVs lack the hardware to reproduce HDR. HDR is easy to support in software but requires very powerful hardware.

..To be clear, these issues are not limited to Sony X85E in way. It is an industry-wide issue relating to edge-lit LCDs.

...This is important. We have yet to witness a traditional edge-lit LCD TV reproduce proper HDR so be wary of such claims by manufacturers. If HDR feels important to you, you should buy at minimum Sony X93E or an LCD TV with full-array local dimming. Or better yet, an OLED TV that can control luminance and colors on a pixel level.
 
Ima li neko iskustva sa Sony KD-49XF9005 ili KD-55XF9005?
 
Posle 10 dana korišćenja TV Sony xf 7596 ,napukao gornji okvir plastika .Izbija osvetljenje.Da li je neko imao sličan problem,i da li važi garancija u ovom slučaju.Prosto je nemoguće to sam odraditi osim skalpelom.Plastika se rascvetava na dva dela tačno na sredini.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nije napukao nego je gornja lajsna kriva sa leve strane niža i na sredini je ispala,podigla se pa probija osvetljenje.uhhh.
Posle 10 dana korišćenja TV Sony xf 7596 ,napukao gornji okvir plastika .Izbija osvetljenje.Da li je neko imao sličan problem,i da li važi garancija u ovom slučaju.Prosto je nemoguće to sam odraditi osim skalpelom.Plastika se rascvetava na dva dela tačno na sredini.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno