Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:
Ima ga DieH@rd, po meni vrhunski TV.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Moracu da popricam sa covekom, da vidim utiske..

Valjda ce lepo leci na PS4 Pro?

Koje prodavce mi preporucujete na KP, saljite na PM ako ne sme javno da se prica o tome.

Hvala na brzim odgovorima. :)
 
Pa ako ti je bitna garancija onda juri neki samsung jer sada na njih daju 5 god garancije.
 
A za Sony je bila? Jel ce biti opet neke akcije, ide nova godina, crni petak? :D
 
Bila je za sony 5 godina i vazila je do 30.09.2017.
Sad od 01.10.2017 je akcija za samsung televizore.Tako su mi rekli u com trade-u u uscu.
Treba proveriti pre kupovine tv-a.
Sad da lli ce opet biti 5 godina za sony ne znam.Verovatno ce biti samo je pitanje kada.
 
Je l se isplati dati za tv lupam 500e vise kod nas zarad te garancije od 5 godina? :D Koje nase radnje su davale toliku garanciju?
 
Pozdrav svima,

konacno uzimam TV za 2 dana, molim vas da mi date neke savete, planiram da uzmem ovde u Beogradu na Uscu u sonijevoj radnji. E sada, gledam da uzmem neki od modela XE8000, tipa 8005, 8096 .. itd.. Sta mislite na te modele ? Ne bi uzimao 55. incha bojke 1, soba mi je 16 kvadrata :) 43 incha ce biti sasvim dovoljno. Zanima me bas kvalitetan TV, a mislim da za 1000-1200 evra mogu dobiti dosta dobar Sony TV ? Molim vas odgovorite sto je pre moguce, da znam otprilike. Hvala vam puno! Znaci serja XE8000, XE900 je malo skuplji pa ipak ne bi tu seriju..
 
A Sony serije 70? Model XE7077, jel može neko da mi kaže šta o njemu jer planiram da ga uzmem?

Ja sam ga uzeo kad je bio na nekom popustu u Emmi-ju, za 61000 din. Model od 43". Za te pare, odličan TV, meni služi i kao monitor. Ono što sam primetio - SD kanali preko Telekomovog IPTV-a izgledaju prilično loše, čini mi se dosta lošije nego kod prijatelja koji ima neki UHD LG, ne znam tačno koji model. Ali zato 4K izgleda savršeno (naravno), FullHD je takođe odličan, a čak i filmovi i strimovi u 720p izgledaju vrlo zadovoljavajuće. PS4 pro koji sam nedavno uzeo je kao pravljen za ovo, ili obratno, 4K/60 Hz i HDR prepoznati out-of-the-box (iako sam dobio kabl koji bi kao trebalo da bude slabija verzija, a pride se vodi polemika da li je panel na Sony-ju 8+bit ili 10 bit, tako da ostaje da mi se skine Horizon Zero Dawn da vidim da li i kako funkcioniše HDR), u svakom slučaju sam vrlo zadovoljan. Za oko 500 evra, mislim da je odlična ponuda. Za slične pare, prošlogodišnja LG UH serija bi isto bila pun pogodak.
 
Koji video player da koristim za XE85? Instalirao sam Kodi ali se itekako muči sa par 4K remuxa koje sam probao, MX player isto, defaultni da i ne pominjem.
 
Možda nema dovoljno jak čipset za 4K?
 
Pa to je 4K TV i to ne entry lvl, tako nešto je prosto nemoguće, YT radi bez greške.
 
Oćete da kažete da na 4K TV-u od 1300e ne može da se gleda 4K materijal, dajte ljudi malo konstruktivne rasprave... :)

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Pustas ga preko mreze ili sa externog HDD-a?
 
Sa externog diska, ali već kad si pomenuo to moguće da disk nije uboden u 3.0 port, provjeriću to.
 
Da, definitivno je do USB porta bio problem, sad radi kako treba iako ima ponekad problema sa premotavanjem (zvuk se nastavi ali slika stane)

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Pozdrav, mala anketa kao pomoc oko kupovine TV-a ako moze :). LG UJ701V ili Sony XE700E seija (7005b ili 7077). Mnogo bi mi znacila svaka preporuka ili iskustvo i utisci oko pomenutih modela.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno