Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:
I ja sam isto uzeo kao da budem miran kad dodje PS5 (nadam se na leto da ce biti normalno snabdevanje).. E sad, ove godine ga necu menjati (TV) sigurno, tek sam ga uzeo sad za BF.. Pa kako bude bude, za sledecu cemo da vidimo hoce stvarno to biti veliki nedostatak.. Ali za sad sam bas zadovoljan, a PS4 Pro gura super u 4k 60Hz.
 
Izgleda nama vlasnicima Xh90 serije nestala ready PS5 specifikacija : https://www.sony.com/electronics/support/articles/00246472
Msm za sada mi to uopšte bije bitno ali ako su najavili taj VRR kao bitnu funkciju u buducem azuriranju ...ja sam taj tv i kupio najviše zbog ready PS5 Reklame
Ne znam ni kako ce to uopste raditi kada Puste na Ps5 Ali sam ocekivao da ce biti tu kad su vec reklamirali
Sada kruze neke price da nece biti za americko trziste i za XBOX konzole,a za ostatak sveta ce biti update koji ce raditi samo za PS5!Hteo ili ne ja sam zaglavio sa ovim TV-om,ali me to ne pogadja bas tako puno!Ne znam koliko je to uopste bitno za sam gaming!Ljudi su se igrali i ranije bez VRR,bili su sretni i zadovoljni!
 
Da nije veliki bag ali ako nam je prodat televizor sa najavom da ce to da bude a ne bude, mi smo obmanuti i po meni morali bi ljudima da vrate novac, mislim u srbiji nista od toga ali videcemo u svetu. Meni ne smeta ali neko je kupio samo zbog toga.
 
Ni meni ne smeta za sada ali ja menjam tv jednom u 7,8 ,pa možda i više godina..pa već ako nešto kupim očekujem da će dobiti funkcije koje su bile reklamirane..a kada ubace tu funkciju u Ps5 ja sam hteo da to i moj tv podržava kao i sto je bilo najavljeno...ali šta je tu je ,da ga vratim nazad nemam više prava a još nemam ni ps5 :D videćemo da li će biti neke zvanicne objave od strane Sony-a
 
Biće update, potvrdili su iz Sony-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
ja bas usao da napisem, demantovali su se

"XH90 will support VRR and ALLM via a future firmware update. Any articles on Sony sites that stated otherwise have been updated with the correct information," Sony said in a statement to FlatpanelsHD
 
Stigao novi update (meni za XH8096) v6.5016 (januar 2021).

- Rešavanje problema sa zvukom koji se u određenim okolnostima ne čuje kada je televizor uključen pomoću daljnskog upravljača
- Rešavanje problema u Holandiji sa kanalima koji ne mogu da se promene pomoću dugmadi CH +/- na daljinskom upravljaču ili numeričkoj tastaturi nakon pokretanja teleteksta
- Poboljšavanje opštih performansi i stabilnosti
- Poboljšan korisnički interfejs
 
Pozzz, da ne otvaram novu temu, naime imam sony kdl 48W705C. Primetio sam da su se pojavile na samom vrhu ekrana linije kije su vidljive na tamnijim pozadinama, skroz se slabije vide na svetlijim pozadinama. Linije su vidljivije na levoj strani ekrana, dok se na desnoj strani skoro gube.

Zna li neko kakav je ovo kvar i koliko otprilike kosta popravka?
90e9d3620e0630d6a3e3f8c89df1812d.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Video sam to na TCL temi, ali gotovo svi predloženi nisu prisutni na Play, osim Puffin. Nije mi problem da umem apk, ali sam hteo da čujem druga iskustva. Inače, na pc preferiram Firefox. Probaću ga i na tv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno