Šta je novo?

problem sa racunarom, cesta iznenadna resetovanja

DrEvil

Slavan
Učlanjen(a)
26.11.2005
Poruke
55
Poena
309
U pitanju je konfiguracija starijeg datuma, racunar je kupljen 2006 godine.Od pre nekog vremena je racunar poceo da se iznenada resetuje, kao kada se pritisne reset dugme na kucistu, ne izbacuje nikakvu poruku niti onaj plavi ekran.Nosio sam racunar u servis, oni kazu da je racunar prosao sve hardverske testove, da je problem u operativnom sistemu (Windows XP je u pitanju), da kod njih cak nije hteo ni da se podigne sistem...Predlozili su reinstalaciju, uradio sam format particije, cistu instalaciju, sve je to ok proslo ali onda opet isti problem prilikom pokusaja da instaliram nesto od dodatnog softvera....Sta dalje ciniti? Racunar ne koristim puno u poslednje vreme, uglavnom kada treba nesto da odstampam, za sve ostalo koristim tablet i laptop...
 
Da li si testirao hard, ako je star 10 godina, sva je prilika da je on otpevao svoje.
 
Uradio sam test hard diska preko Windows-ove aplikacije (Check Disk), ne prijavljuje bad sektore niti bilo koje druge greske, testirao sam memoriju preko Memtesta i to je ok.Preko aplikacije Hardware monitor sam proverio temperature i to je ok...Svi ventilatori rade, mada su i u servisu to proveravali...
Ono sto sam zapazio je da do reseta najcese dolazi kada ventilatori krenu jace da rade...
 
Izgleda da je ipak napajanje otislo, jutros ukljucim racunar, podigne se sistem i nakon minut, dva, racunar se ugasio i nece vise da se ukljuci...
 
Moze to da bude i ploca, moras jedno po jedno eliminisati iz jednacine.
 
Nazad
Vrh Dno