Šta je novo?

Xiaomi vs Samsung

NeO_o

Poštovan
Učlanjen(a)
21.07.2016
Poruke
17
Poena
54
Koji mi model do 200€ preporucujete od Xiaomi ili Samsung-a? Gledao sam J5 2016 za 175€. Do 200€ sta ko ima da mi preporuci? ☺

Послато са K012 уз помоћ Тапатока
 
Kako da se namesti ako nema senzor za autobrajtnes ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

krastavac onda, mislio sam da koristi neki od senzora koji ima, možda onaj sa kojim gasi displej u toku razgovora, ima i blic napred za prenju kameru. Bedak.


@doct.cor, nije sad poređenje G4 i P9. Ima G4 odličan foto mod, to niko ne osporava.
 
Poslednja izmena:
LG G4 je odlican telefon,5.5 inca koji barem meni savrseno lezi u ruci.
Kamera odlicna.Software skoro pa idealan,obozavam LG UI,medjutim,znate svi i sami da maticne obavezno crkavaju.
Ako maticna i radi,tu su bagovi oko neprepoznavanja sim kartice,bojaznost da ne upadne u bootloop koji je skoro pa 90% zagarantovan,tako da...ja ga nikada ne bih kupio.
Da da,tu je isto prisutno extremno grejanje kao i na G3.
 
Ne širi dezinformacije Joco [emoji14]
Ima u radnjama Xiaomi, konkrento nov 4x je 185e, 4x crna/crna (ceo crn, taj mi izgleda najbolje) je 190e sa 12 meseci garancije! Zašto bi kupovao na KP bez ikakave garancije?! Da su na KP 160-170e pa ajde, ali iste pare ili skuplji na KP bez garancije ili 3 meseca!


@Neo_O, za te pare oko 200e možeš ići na J7 2016, veći displej i baterija od J5 2016, možeš naći na oglasima sa garancijom i fisklanim za 200e J7 2016. Odličan je to displej, uživo se vidi i ne bi rekao da nije full hd. Kamera je sigurno bolja od Kineza, zvuk i kvalitet u toku razgovora po mojoj predpostavci je bolji, koristio sam kratko taj model i zaista se odlično čuje, kad sam ja zadovoljan... Jedina mana po meni je nedostatak skenera za otisk prsta, kome je bitna ta stavka.

Do 200e sem J7 2016 mi je jedino lepši Redmi Note 4X ali crna/crna boja, koji ima ima jaču bateriju i senzor otiska prsta, ali slabija kamera, za zvuk u toku razgovora ne znam, to neka napiše neko ko ke koristio oba. Ja sam jako nezadovoljan po tom pitanju bio sa Xiaomi Mi Max, nadam se da je 4x bolji po tom pitanju, na Xiaomi Mi Max se čuje kao iz bušnog zvučnika, okolina čuje razgovor a ja slabo. 4x nema sa garancijom uvoznika i fisklanim, velika mana, još pročitah da se prodaju po 130e u Kini.
U tu cenu do 200e ulazi i Havajc P9 Lite, koji se vrti opet na oglasima sa garancijom i fiskalnim, skoro dobio android v7 što je prednost na sve pomenute, ima senzor otiska prsta... ne znam kakav je kvalitet zvuka. Možda je on neka sredina od svih.

J7 2016, P9 lite, Redmi Note 4x. Pa biraj. Imam sličnu diplemu, razočaran sam sa Xiaomi modelom Mi Max dosta sa kvalitetom zvuka u toku razgovora, tako da sam automatski skeptičan prema Xiaomi kada su u pitanju jeftiniji modeli, sa njima ne dobijam garanciju uvoznika i fiskalni, sa kojima opet mogu naći J7 2016 i P9 lite. Opet J7 2016 nema senzor otiska prsta. P9L manji displej, ali sve ostalo plus i nov android v7.

Još neki predlog, za i protiv?
+1
To za displej na J5 2016 i J7 2016 je tačno,baš su se fino potrudili.Ne primeti se da nije full HD.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Na novim modelima nema grejanja ja imam jedan star je mesec dana.. Ne greje skoro pa nista. Za bl ne znam ali pratim neke teme i ne vidim da iko postavlja problem sa 6xx modelima. Svakako nebih ga nekom preporucio da kupi ali bih ga za sebe opet kupio jer je odlican uredjaj bar meni. U ruci kezi savrseno kao nijedan tel od 5.5 inca dok mu se ne stavi maska

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pa naravno da nema problema na novijim modelima, tako je bilo sa svakom serijom do sad. Krenuce i sa tim novijim problemi kroz koji mesec. Mene su pre par meseci napusavali kad sam napisao da mi je crkao 5X,"ko zna sta si radio s telefonom" itd, pa evo ga sad pun forum crknutih. Jednostavno, retardirani LG ne zna da napravi telefon i to je to, od G2 pa na ovamo nista sto valja, osim kamere koja uglavnom bude ok. (mada ta kamera nista ne znaci kad je telefon u bootloopu :D)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Na novim modelima nema grejanja ja imam jedan star je mesec dana.. Ne greje skoro pa nista. Za bl ne znam ali pratim neke teme i ne vidim da iko postavlja problem sa 6xx modelima. Svakako nebih ga nekom preporucio da kupi ali bih ga za sebe opet kupio jer je odlican uredjaj bar meni. U ruci kezi savrseno kao nijedan tel od 5.5 inca dok mu se ne stavi maska

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Ako ga ne bi preporucio zasto ga uopste spominjes u ovoj temi i pises stalno o njemu?

@ontopic
Sto se tice Samsunga jedino A klasa, sve iz J klase bih zaobisao.
A5 2016 je sasvim okej (vrlo kompletan telefon) ali je i malo skuplji (pogotovo ako mora nov telefon).
Moja preporuka ide za P9 Lite odnosno Honor 7 Lite. Ispod 200e nov sa 2 godine garancije.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od svih telefona koje sam imao zadnjih par godina najmanje sam bio zadovoljan sa Lg g4. Kamera jeste dobra ali ja nisam bio toliko oduševljen. Kada upoređujem slike, lepše su one koje sam uslikao sa note 4. O 6p vs g4, da ne pričam... Ali totalni oftopic.
Nikako g4 i Nexus 5x zbog problema koji su neminovni...

Ivane, ta garancija na Xiaomi u tim radnjama = wc papir... [emoji12]
 
Poslednja izmena:
Od svih telefona koje sam imao zadnjih par godina najmanje sam bio zadovoljan sa Lg g4. Kamera jeste dobra ali ja nisam bio toliko oduševljen. Kada upoređujem slike, lepše su one koje sam uslikao sa note 4. O 6p vs g4, da ne pričam... Ali totalni oftopic.
Nikako g4 i Nexus 5x zbog problema koji su neminovni...

Ivane, ta garancija na Xiaomi u tim radnjama = wc papir... [emoji12]
Ja te pomenute telefone nisam imao ali ti gaeantujem da g4 daje bolje slike od p9. Ako hoces mogu i da ti postavim i slike. Sto se tice Samsunga verujem da su bolje a stonsentice 6p jedino ako ima za nekih 30% bolju kameru od p9

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Doktore na svakoj temi poredis g4 i p9 jel moguce? Prodaj taj p9 i ucini nam uslugu.
Ako nisi zadovoljan nekim telefonom prodaj ga iznesi misljenje i to je to.
Ne verujem da su slike toliko losije kao sto pricas jer p9 pravi dobre slike, ne kao 5x npr koji je bolji od g4 ali daleko da je to lose ili mnogo losije u poredjenju npr sa 5x. Prednja kamera je jedna od najboljih na p9..
Ne branim p9 **** mi se za kineze ali ne mogu da verujem da covek pljuje p9 na svakoj temi i poredi sa g4. Prodaj p9 zadrzi g4 i gotovo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ima G4 odličnu kameru za slikanje, pri tom mislim na foto mod i to je to jedino što na tom telefonu valja, sa video zapisom nisam uopšte bio zadovoljan. Jeste bolji od P9, jer se ni P9 nije proslavio u video snimanju, ali nije P9 loš kako se piše. Imao oba, kao i gomilu drugih telefona. Niko ne kupuje G4 bez validne garancije, pun forum crknutih ploča, počeli su su sada i 5x. Iz tog razloga je bolje kupiti P9, još ako je ona VIP garancije od 3god. nema bolje, plus ima skener otiska. Idemo dalje sa temom, dosta o G4 i P9 koji ovde niko ne pominje.

@Opusteno, pa on hvali G4 da mu digne cenu i proda, vidiš ti to :d
 
Jesam, zajebah se. Uzeo ajfoniku kao glavni. I ovo će uskoro da leti, tražim nešto.
 
Doktore na svakoj temi poredis g4 i p9 jel moguce? Prodaj taj p9 i ucini nam uslugu.
Ako nisi zadovoljan nekim telefonom prodaj ga iznesi misljenje i to je to.
Ne verujem da su slike toliko losije kao sto pricas jer p9 pravi dobre slike, ne kao 5x npr koji je bolji od g4 ali daleko da je to lose ili mnogo losije u poredjenju npr sa 5x. Prednja kamera je jedna od najboljih na p9..
Ne branim p9 **** mi se za kineze ali ne mogu da verujem da covek pljuje p9 na svakoj temi i poredi sa g4. Prodaj p9 zadrzi g4 i gotovo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

A ti branis p9 iako vidim da nisi imao g4. D nema tu poredjenja sto se kamera tice... A za razliku od nekih ne pricam o telefonima koje nisam imao. Ne kazem da je p9 losiji telefon kazem da je losija kamera. Sto se mene tice mozda je g4 crkotina ali svaka kineska stvar je bila crkotina bar do sada koju sam imao skuter, bajs, ama bas i sve ostalo D

A da p9 svakako ide na prodaju ali ne zbog lose kamere vec sto generalno nisam zadovoljan zbog nekih "sitnica" tipa ne stizanja notifikacija za programe, zaglupljivanje telefona itd... koje do sada nisam imao ni na jednom telefonu ali to nisu bili kinezi...

Slike su ti na auto mod-u bez blica i imam ih gomilu i napolju itd nema definitivno nema tu poredjenja a sto se tice bagova uradi ovako posto imas p9, iskljuci fingerprint i podesi recimo otkljucavanje na onaj sablon... ja tako koristim zatim udji u viber ili wu da pises poruku i tada zakljucaj telefon na power dugme, sledeci put kada hoces da ga otkljucas videces da ti je tastatura ostala preko sablona i neces moci nikako od nje da otkljucas tel ma cirkus... niti ces moci da zatvoris tastaturu ako hoces jos neki primer reci
 

Prilozi

  • g4 1.jpg
    g4 1.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 111
  • p9 1.jpg
    p9 1.jpg
    1 MB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
Da ne učestvujem više u off-topic, p9l ako je bitna garancija, a note 4x ako nije. G4, Nexus 5x i v10, ne bih nikome preporučio čak ni sa garancijom, jer u slučaju crkavanja ostaje se minimum 2 nedelje bez telefona. Džabe mu kamera kada je škart ekran i škart ploča i plastična izrada...
 
Ne, uopste ne branim p9 samo sam rekao kako jeste.
Objansio sam ti i za te notifikacije ti si rekao nemam pojma.. toliko o tome.
Iskreno nisam nasao nikakve bagove, osim kada mi gboard zabaguje. Telefon nije najbolji al daleko od toga da je los kao sto ti pricas. Najveca mana mu je sto mora restart da popije posle 15,20 dana jer se sistem nagoji i sto je jako klizav. Osim toga sve je manje vise okej.
Moram se ukljuciti u raspravu jer ce ljudi pomisliti da je istina to sto pricas, ako neko misli da lazem i lobiram za kineza mozemo na pice uvek.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pogresno si razumeo nisam ja nogde rekao da je los samo da g ima bolju kameru i da ovaj ima neke bagove. Jedini tel koji ostaje svi drugi dodju i odu hehe
bbdcfd8480bdf38faaef8367fd234b72.jpg
 
Poslednja izmena:
krastavac, trebao si ga zadrzati po meni je najbolja kupovina sada je s7e.
Vratices se ti medju svoje znam ja :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Planirao sam odmah da naručim S8, onda se smorim jer vidim da ću kukati na bateriju, veći displej a slabija... I onda vidim uživo S8, ostali kao da su iz prošlosti za S8, kakav P10 i iPhone, ma nisam smeo da izvadim svoj 6s iz džepa, zaostali su ko iz kamenog doba za S8.
 
Tacno, onaj manji model izgleda dobro, dok onaj plus ne mogu da svarim.. Mada mislim da nije neki upgrade posle s7e, jedino ekran i dizajn.
U svakom slucaju pre bih za to dao lovu nego za ajfona :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Moram i ja da priznam da je S8 najlepsi trenutno na trzistu, pored Mi Mix, iako ne podnosim Samsung kao marku.

Da uzimam telefon iz tog cenovnog ranga, ne bih se 2 put razmislio.
 
A ti branis p9 iako vidim da nisi imao g4. D nema tu poredjenja sto se kamera tice... A za razliku od nekih ne pricam o telefonima koje nisam imao. Ne kazem da je p9 losiji telefon kazem da je losija kamera. Sto se mene tice mozda je g4 crkotina ali svaka kineska stvar je bila crkotina bar do sada koju sam imao skuter, bajs, ama bas i sve ostalo D

A da p9 svakako ide na prodaju ali ne zbog lose kamere vec sto generalno nisam zadovoljan zbog nekih "sitnica" tipa ne stizanja notifikacija za programe, zaglupljivanje telefona itd... koje do sada nisam imao ni na jednom telefonu ali to nisu bili kinezi...

Slike su ti na auto mod-u bez blica i imam ih gomilu i napolju itd nema definitivno nema tu poredjenja a sto se tice bagova uradi ovako posto imas p9, iskljuci fingerprint i podesi recimo otkljucavanje na onaj sablon... ja tako koristim zatim udji u viber ili wu da pises poruku i tada zakljucaj telefon na power dugme, sledeci put kada hoces da ga otkljucas videces da ti je tastatura ostala preko sablona i neces moci nikako od nje da otkljucas tel ma cirkus... niti ces moci da zatvoris tastaturu ako hoces jos neki primer reci

sa ovog primera koji si okačio se vidi da je WB na P9 nešto hladniji (ne znam kako je bilo u realnosti), na G4 fotki su kutija cigara i upaljač spaljeni, "pušenje ubija" tekst je čitljiviji na fotki sa P9, cifre sa barkoda na upaljaču takođe. rekao bih da se i tekstura kauča malo bolje vidi na P9 fotki.
 
Definitivno su citljiviji tekst na paklici i cifre barkoda na P9 slici.
 
sa ovog primera koji si okačio se vidi da je WB na P9 nešto hladniji (ne znam kako je bilo u realnosti), na G4 fotki su kutija cigara i upaljač spaljeni, "pušenje ubija" tekst je čitljiviji na fotki sa P9, cifre sa barkoda na upaljaču takođe. rekao bih da se i tekstura kauča malo bolje vidi na P9 fotki.

Sada si mu pomogao koji da zadrži, P9 ko kuća! Oduvao G4 ko mače muškatlu. :D
 
Sada si mu pomogao koji da zadrži, P9 ko kuća! Oduvao G4 ko mače muškatlu. :D
U pravu si za te stvari. Medjutim generalno slike od g4 su svetlije i u tamnom ispadaju sa manje suma, to se vidi recimo ako zumiras lice coveka na nekoj fotki.. i na ovim slikama se vidi da je svetlija fotka od g4. Na kraju krajeva nebitno.. ako vam znaci eto p9 ima bolju kameru... Smesno mi je sto poneki misle da branim g4. Ako me razumete j mi se za oba jer svakako nijedan tel kod mene nije sedeo vise od dva meseca pa ni oni nece. Taman ih cuvam toliko da kad mi stigne maska sa allija njih vise nema. Posle z2 z3+ g3 g4 mate s p8 gold 64 gb s6 edge i jos neke nije me nesto odusevio. A te tel sam imao zadnjih 8 meseci. Od tih silnih telefona i thinkpadova ostadose slike za uspomenu i par trl koji su zakljucani na italij mrezu. Zao mi je i izvinjavam sa ako se neko nasao uvredjen mojim postovima.. mozda sam ja pogresio predlazuci ponesto. Samo napred kupi p9 moj sledeci je g6 nego moram da cekam malo
 
Poslednja izmena:
Koji mi model do 200€ preporucujete od Xiaomi ili Samsung-a? Gledao sam J5 2016 za 175€. Do 200€ sta ko ima da mi preporuci? ☺

Послато са K012 уз помоћ Тапатока

Ja trenutno imam LG G3 ali bih ga rado menjao za neki xiaomi.
Za tu pribliznu sumu para imas i xiaomi mi max ako volis veliki ekran pored xiaomi red mi note 4, oba modela su slicna, razlikuju se u ekranu, max ima malo slabiji procesor i drugacije su kamere...
Oba ova telefona mi se svidjaju pa kada mi rikne ovaj ili ga prodam obavezno cu kupiti jedan od ta dva navedena ako se ne pojavi jos koji model do tada
 
Mi Max ima Snapdragon 650, Redmi Note 4 je Snapdragon 625.
Ogroman je Mi Max, ogroman, pre kupovine obavezno negde pogledajte, ne idite na slepo. Ja sam ga imao jedno vreme, u početku haos dok ga izvadim i nešto otkucam, ko retrovizor Pajera, vremenom mi je postao ok. Nisam imao zamerki na rad telefona ili ekran, ali mi je smetao njegov zvuk probušenog zvučnika u toku razgovora, ja sam slabo čuo a okolina oko mene svi čuju, baš su to loše rešili, jako loš kvalitet u toku razgovora i slab. I neki znaju da krckaju kada se pritisnu malo... kamera, preko dana kada je idela je ok, postavljao sam slike, sve ostalo truba, klasika za Kineza.
 
Nazad
Vrh Dno