Šta je novo?

Zamena starog Enermax napajanja i kucista Chieftec?

Hesperus

Poštovan
Učlanjen(a)
22.04.2016
Poruke
38
Poena
59
Dragi prijatelji,

ovo je prvi put da vam se obracam, a potrebna mi je vasa pomoc oko odluke i nabavke novog racunara. Ideja je da zadrzim napajanje i kuciste ukoliko je ta odluka racionalna.

Dakle:
da li je neophodno zameniti moje staro napajanje Enermax 620W PRO82+
da li je neophodno zameniti kuciste Chieftec Bravo BH-01B-U3-OP

Nameravam da kupim i5 7xxx, neku Z260 plocu, i ostavljam svoju graficku saphire 7870.
Takodje, prodao bih procesor Core 2 Quad Q6600 2.4GHZ, maticnu plocu Asus P5Q-E (LGA 775) i 4 GB Geil Dragon memorija.
Napomenuo bih da je racunar bas mator, sklopljen je jos od 2006. godine, ali do sada nisam imao ni jednu jedinu intervenciju (samo je graficka zamenjena).

Mnogo vam hvala na pomoci!
 

Prilozi

  • image54c4279e56ce6_1.jpg
    image54c4279e56ce6_1.jpg
    438.5 KB · Pregleda: 76
  • PRO82-6.jpg
    PRO82-6.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 91
Nema potrebe da menjaš bilo šta. Da li planiraš K procesor? Ako ne i neka dosta jeftinija B250 ploča je više nego dovoljna.
 
Nema potrebe da menjaš bilo šta. Da li planiraš K procesor? Ako ne i neka dosta jeftinija B250 ploča je više nego dovoljna.
Pejo, hvala na brzom odgovoru!
Sacuvao si mi bar 100 eur :)
Za procesor nisam siguran sta je pametno odabrati. Kao sto vidis, moj komp me je dobro sluzio jedno 6-7 godina, jer cini mi se da je solidno sklopljen. Nisam u fazonu da non stop nesto budzim, vec da imam komp za sve, ali na duze staze... Za posao imam laptop, a ovaj komp je multimedija centar povezan na TV, pojacalo, etc. Nisam siguran sta mi taj K procesor donosi u odnosu na ono sto je meni potrebno...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Onda slobodno idi na i5-7500 i B250, ništa jače ti ne treba. Te pare bolje uloži u neku kvalitetniju zvučnu kartu recimo (Xonar DX, Audioquest Dragonfly v1.2 ili Black ako nalete na KP-u), ukoliko sada koristiš integrisanu.
 
Poslednja izmena:
Tacno tako! Mnogo hvala!!! pejo, da li imas neku preporuku za B250?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Asus PRIME B250M-A je OK, ako hoćeš full ATX onda B250-PLUS.
 
Hvala jos jednom!

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Ako imas graficku mozda je bolje da sacekas Ryzen 5 11. Aprila, za isti novac mozes dobiti 4/8 i neku solidnu plocu.

Svakako bi bio dosta bolji izbor od non-K i5 procesora za bilo kakvu upotrebu, samo sto Ryzen nema integrisan GPU.

Edit: sad vidim da imas graficku.

Mislim da bi Ryzen 4/8 bio dosta bolji izbor od zakljucanog 4/4 i5.

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Hvala, Ivane.
Svakako cu sacekati da izadje Ryzen. Nadam se da ce se i cene promeniti...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Voleo bih kada bih mogao da igram Witcher serijal. (Igrao sam prvi nastavak cim se pojavio), Skyrim... Mass Effect... Ali godinama picim samo King's bounty. Trebalo bi sa ovom novom konfiguracijom da pokrenem i neke novije naslove... Ok, graficka (7870) je matora, ali bih je zamenio za godinu dana...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Podlusaj Peju za i5 i B250 maticnu. Nabavi takodje i DDR4 komplet do max 2400MHZ jer to podrzava makdimalno B250 cipset. Od zamena za tvoju graficku, baci pogleda na RX 470, RX 480 ili GTX 1060 i ima sit da se naigras. Ako nemas SSD, jedan od 120/240 GB cino cuda da sistem zivne :)
 
Mocices i sa 7870 i i5 da pokrenes witchere sve..I ostale naslove..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Voleo bih kada bih mogao da igram Witcher serijal. (Igrao sam prvi nastavak cim se pojavio), Skyrim... Mass Effect... Ali godinama picim samo King's bounty. Trebalo bi sa ovom novom konfiguracijom da pokrenem i neke novije naslove... Ok, graficka (7870) je matora, ali bih je zamenio za godinu dana...

Kao sto rekose,sa i5 si se (na osnovu tvojih izjava) osigurao par godina unapred... kao neka polazna tacka,ja sam se sa i3-4160 i 750Ti sit izigrao,kao i klinja sa Phenom II i R7 280x u W3...

Jedino sto me malkice brine je 11 god staro napajanje... jeste kvalitetno alije vremesno... mozda ne bi bilo lose i to zamenuti,ako vec uzimas nov cpu,ram i maticnu... bar bih ja tako uradio
 
Bi ti i ja ali on bi da ustedi, njemu 100e k'o kuca ... mada uvek moze zameniti napajanje ali uvek postoji i rizik da rikne bas zbog starosti i povuce sa sobom ko zna sta... a da li ima tih "620W" je tek pitanje...
Na zalost mora se voditi racuna o raspolozivosti parica...
 
Poslednja izmena:
Bi ti i ja ali on bi da ustedi, njemu 100e k'o kuca ... mada uvek moze zameniti napajanje ali uvek postoji i rizik da rikne bas zbog starosti i povuce sa sobom ko zna sta... a da li ima tih "620W" je tek pitanje...
Na zalost mora se voditi racuna o raspolozivosti parica...
Ma kakvih 100e..Ova konfa ne vuče oko 400w..Dovoljno bi bilo EVGA 500W za oko 50e preko mađara.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Hvala vam na korisnim savetima! Posebno Peji!

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Slozio bih se sa Duke... Napajanje, bez obzira na kvalitet, obzirom na vrlo prljavu struju u Srbiji, preventivno se menja na recimo 8-9 godina, barem ja tako radim, a cujem i da cika Marfi misli slicno! ;)
Napajanje je najvaznija stvar u svakom kompu!
 
Poslednja izmena:
Ok, poklonio sam stari racunar ( kuciste i napajanje) i uzeo asus hero maximus 8, i76700k, 16gb rama ddr4 2400, graficka 1060 ili rx470 nisam odlucio i tek sad ne znam koje napajanje da uzmem? Kapiram neko od 700+, nema vise enermaxa na trzistu, odlicno me je sluzio...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Ok, poklonio sam stari racunar ( kuciste i napajanje) i uzeo asus hero maximus 8, i76700k, 16gb rama ddr4 2400, graficka 1060 ili rx470 nisam odlucio i tek sad ne znam koje napajanje da uzmem? Kapiram neko od 700+, nema vise enermaxa na trzistu, odlicno me je sluzio...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Ako si uzeo za gejming onda nisi pogresio mada mogao si jeftiniju plocu...
Uzmi kuler ako nisi da overklokujes kad si već uzeo maximus hero i 6700k....Ili LC CC 120 ili Antec C400 barem...:)
Napajanje mozes Antec VP600P kod nas ili preko mađara Seasonic 620w S12 ili skuplji 20e M12...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam... Odlucio sam se za Intel. Bila je dobra cena, sve u garanciji i to je presudilo. A i Ryzen je malo u fazonu: tresla se gora, a nista spec...
Pogledacu ovaj Antec o kome govorite.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Ako si uzeo za gejming onda nisi pogresio mada mogao si jeftiniju plocu...
Uzmi kuler ako nisi da overklokujes kad si već uzeo maximus hero i 6700k....Ili LC CC 120 ili Antec C400 barem...:)
Napajanje mozes Antec VP600P kod nas ili preko mađara Seasonic 620w S12 ili skuplji 20e M12...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Uzeo sam Nepton 120. Valjda ce biti ok.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno