Šta je novo?

Kako (cime) zaljepiti magnet na staklo?

Jeste kada bi to sve bilo dostupno. Ja bi i kaljeno morao cekati 10tak dana.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Nema na cemu, vjeruj da sam isto trazio i nisam mogao naci. I slucajno naletim na gotovo rjesenje.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Vetrobrani od starijih kamiona i ili autobusa su ravni i triplex i dobar staklorezac može da ih obradi bez problema.
 
Što bi se cimao sa vetrobranima koji su možda izgrebani kada za 15-20 evra možeš naručiti staklo kakvo god želiš?
Ja sam za 25e dobio tonirano staklo kružnog oblika, prečnika 70cm, sa sve savršeno obrušenom ivicom.
 
Ja bih pre išao na Triplex staklo: http://hr.device-home.com/what-triplex.html Prave ga i za police, ormare, vrata itd. Lakše se obrađuje nego kaljeno staklo.
Kaljeno staklo se ne obradjuje!
Pre kaljenja se obradi na zeljeni oblik i izbuse se rupe, urezi...Isto vazi i za taj ..triplex'' sa linka.
To tvoje ,,triplex'' staklo je sendvic od tri stakla gde je ono u sredini kaljeno. To srednje se razbije da bi se dobio izgled kao na toj slici. Da li treba da napominjem da je to skupo ko djavo i retke su firme koje to mogu da ti zavrse?
Ako se zanemari cena mislim da tako nesto pokretacu teme ne bi odgovaralo zbog tezine. 3 stakla su teza od 1 :)
Npr 1m2 stakla debljine 4mm je tezak 15kg.

Postoje stakla u boji. Najcesce boje su: zelena, plava, siva i braon. Ako nekome treba to staklo u boji neka od stakloresca trazi parsol staklo. primer: plavi parsol.

PS. sva bocna i zadnja stakla na kolima bi trebalo da su sigurnosna tj. kaljena. Njih kad razbijes razlete se u milion sitnih komadica te je samim tim manja verovatnoca povrede. Takva stakla imaju homologacioni znak koji ne moze da se skine. Najcesce pise ime firme koja je proizvela to staklo...neki brojevi i godina proizvodnje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno