Šta je novo?

Farbanje kucista

Milan97

Poštovan
Učlanjen(a)
26.04.2015
Poruke
153
Poena
69
Dakle zanima me koji sprej mogu da koristim i sta da uradim da se farba ne skida tako lako. Imao sam losih iskustva sa farbanjem kucista pa ako neko moze da mi pomogne, dakle koji sprej i koja je procedura farbanja ?
 
Plastifikacija. To sam ja radio na mom starom Antec nine hundred.

Prvo na peskiranje, pa na plastifikaciju. Prethodno povadiš sve topljive plastične i gumene delove, ali sve.
 
Koja je cena toga, iskreno vise bih voleo da to uradim sam, pa ako postoji neka mogucnost da se to odradi sprejem ili ako bas mora mogu i kod drugara na kompresor.
 
Narafski da možeš sam, očisti i pripremi površinu, bumper sprej i udri :d

Ali i rezultati će biti takvi.

Cena plastifikacije i peskiranja mi je trenutno nepoznata, pošto sam ja ovo moje staro kućište radio davne 2012. godine.

Cenim da nije ispod 20-25 €. Minimum. Za te pare već maltene imaš i novih MS Industrial kućišta.
 
Poslednja izmena:
Bas to ms winston koji je odlican kosta 25e realno ne isplati mi se to da radim, a bumper je za plastiku ili i za metal?
 
spric git u spreju i guglaj kako se radi sa njim da vidis osnovu, on sluzi da popuni neravnine ako ih ima i da bude glatko ravno...

bumper sprej je za plastiku ali zavisi da li hoces glatko ili da ima one blage neravnine... obican sprej ne treba ti kompresor, nije kuciste izlozeno suncu i hladnoci pa da treba da se uradi perfektno

i sve zavisi od podloge koliko je ravna i dobra, zato spric git dobro uradi i neces imati frke... kao kola da farbas :)
 
Ako želiš farbu koja se ne skida lako, to ti onda nije jeftina zabava. Čitaj: jeftinije je da daš nekome na plastifikaciju.

Da uradiš farbanje sam, kako treba, to zahteva da prvo skineš staru farbu, odmastiš površinu, ravnomerno naneseš par slojeva prajmera za metal, pa naneseš par sloveja kranje farbe.
Svako ozbiljno farbanje se sastoji od više koraka.
A ako želiš da to bude baš-baš, onda lepo kupuješ kompresor i pištolj za farbanje.... jer ravnomerno nanositi farbu iz spreja isto zahteva malo talenta.
Dakle, ne diraj ništa ili nosi na plastifikaciju. :)
 
pravite nauku od necega gde je nema... kuciste stoji u cosku i ne diras ga, nisu to kola pa da vozis kroz vodu blato i posoljen sneg pa da propada boja...
 
Nije ovo nauka, ali je zato modding sekcija na forumu.
Ako nekome kućište stoji u ćošku, verovatno i nema potrebe da ga farba, secka ili da ga budži.
Bio da se radi u tuningu automobila ili o farbanju kućišta, ja svakako ne bih želeo da uradim krš posao.
Ili ne diram ili radim kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno