Šta je novo?

Ddr3 dilema

mrljke

Poštovan
Učlanjen(a)
26.10.2016
Poruke
65
Poena
60
Ovako, pokušavam da izvučem šta mogu od svoje stare mašine pa da je prosledim ćaletu, pa imam jednu dilemu.
Ploča je asrock 4core1600p35-wifi, u koju sam ubo xeona e5440 i imam 1x4gb patriot ddr3 1333.
Od drugara mogu da uzmem 2x2gb kingston hyperx 1600(ploča podržava max 1333), pa me interesuje da li vredi to raditi samo zbog dual-channel-a i verovatno malo kvalitetnije memorije.

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Ma ne vredi ni ddr4 doduše tek tamo od 3ghz ddr4 da me ne kritikuju :p a kamoli sa tim da se mantaš.
 
Ama nista ne dobijas sa 1600Mhz,dobija se samo preko 2400+a to ne moze na ovoj platformi tako da rokni jos jedan 4gb 1333 i uzivaj :)
 
Ma ploča ne podržava više od 4gb ddr3, a trenutno sam u kraljevu pa nemam nikoga dovoljno blizu da testiram da li će slučajno da radi i sa 8, da ne kupujem za džabe... Pa rek'o, možda bi značio dual channel i kvalitetnija memorija... Možda ipak sačekam da se na oglasima pojavi 4gb istog patriota kao što imam, pa ću da rizikujem

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Nista tu ne treba dirati, plus sto je caletu sigurno dovoljno i tih 4GB memorije. Taj visak mozes da prodas i eventualno kupis caletu neki manji SSD.
 
Nazad
Vrh Dno