Šta je novo?

Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

metallac

Cenjen
Učlanjen(a)
19.06.2011
Poruke
8
Poena
151
Mozda malo cudno pitanje ali sam jako radoznao pa moram pitati. Znam da SBB na primer ima staticku IP adresu i da se ne moze promeniti sem ako je oni ne promene iz nekog razloga jednom mesecno npr. E sada, posto je ovi Mobilni Net Bundle USBovi gde se stavi sim kartica, tu je IP adresa dinamicka, svaki put se promeni. Ono za sta sam radoznao i sto me zanima jeste da li isto funkcionise pracenje sim kartice u takvoj varijanti kao i u mobilnom telefonu, sobzirom da (pretpostavljam) taj USB nema IMEI, a kolko znam preko moba se sim kartica prati zbog IMEI broja. Znaci da malo bolje formulisem pitanje jer sam tek ustao i uzeo prvi srk kave :) Da li neko, bilo sluzbeno ili privatno detektivsko lice moze pratiti i pronaci lokacija nekoga na osnovu sim kartice koja se koristi za povezivanje na net preko USB Bundla isto kao i preko mobilnog? MOLIM VAS bez komentara tipa sta to planiras da radis itd. Nista ne planiram, palo mi na pamet radoznao sam i zanima me. Jel radoznalost zabranjena? Ako jeste brisite temu :) Hvala strucnim i svakome normalnom ko odgovori. Pozdrav!
 
Koliko ja znam, i ti modemi imaju imei.
Obixno je ispod poklopca i ne mozes bez njega otkljucati taj usb modem za sve mreze.
 
Mesas baba i zabe. IMEI je "serijski" broj uredjaja, tj. "jedinstveni" identifikator GSM mobilnog uredjaja - bilo to telefon, modem ili nesto trece. Ovo "jedinstveni" je pod znakom navodnika, jer je moguce taj broj promeniti, tako da vise ne bude jedinstven.
SIM kartica pored drugih oznaka ima i IMSI - koji je takodje jedinstven, i po kome se takodje moze pratiti.
Dakle, telefon se prati po IMEI, a SIM kartica (i telefonski broj - koji je pridruzen SIM kartici) po IMSI broju.
Odgovor na tvoje pitanje je: da. Lokacija GSM USB modema se moze utvrditi isto tako kao i lokacija GSM mobilnog telefona.

Pozdrav
 
Hvala na odgovoru. Samo mi nije jasno da li je tracking moguc samo dok je uredjaj u racunaru i nakacen na net ili odmah preko IP-a koji je zabelezen u tom trenutku, sobzirom da je dinamicki i da se menja svaki put. Koliko ja znam ako mobilni u sebi nema karticu on se ne moze trackovati, sem ako nema aplikacije za to i nije povezan na wi fi na primer. Znam da se lociranje vrsi trangulacijom kada je kartica u mobu. E sada nije mi bas najjasniji taj IMSI broj i kako utice na celu pricu, ako te ne mrzi da mi objasnis. Hvala na odgovoru. Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno