Šta je novo?

SRBPolaris (update u prvom postu)

d.darko

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2016
Poruke
1,307
Poena
100
SRBPolaris V3 by d0kt0r

Ovo je domaci polaris editor za rx470 i rx480 karte.
Probao sam da ga napravim tako da bude lako razumljiv i onima koji nisu previse strucni u modovanju biosa

- Opcije za kopiranje strapova na vise, brzo i jednostavno
- Mogucnost podesavanja default i maksimalnih klokova
- Mogucnost podesavanja napona GPU (VDDC)
- Podesavanje TDP, TDC
- Podesavanja vezana za hladjenje kartice, tj. temperature


Donacije :

BTC : 15nK4XRb6PZzXMoxyuEMnDm1oyx92pUqZY
ETH : 0x1ac47bac4f9bc9a91c47841dbe36ae5e0b21135e

Download V3

https://mega.nz/#F!TVgGHQZS!yfmtIvbF67iS4QrEJqb26g
 
Poslednja izmena od urednika:
Lepo izgleda. Nisam probao editovanje - samo sam ga pokrenuo...
 
Svaka cast, samo za napon to dodaj i bice kul :)
 
e za ovo imas palac gore ;)
 
U planu je jos i editor za mem. strap da bude all in one program :D

Inace sam 'projekat' pokrenuo da bi sebi olaksao , da ne moram po hex editoru da ceprkam.
Krajnji cilj je da se za minut pripremi bios spreman za majning, i da ne moraju da se koriste dodatni programi tipa afterburner.

Znaci ucita se .rom i :

- Nameste se default klokovi za gpu i mem
- Namesti se globalni napon (kao u afterburneru, tipa -50mv, a ne po gpu frekv. (stateovima) kao sto je u polarisu
- Kopira se nizi strap u visi
- Namesta se TDP,TDC po potrebi

Kraj :)


mpfiM51.jpg pon5Smy.jpg bmGVC6v.jpg
 
Skidam kapu majstore

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Super odradjeno!

Taman da preusmerim pocetnike minere da ga koriste, jer nemam ni snage ni vremena vise da uredjujem bios-e.

Nego koja je razlika izmedju Max Dozvoljene potrosnje i TDP-a? To bi trebalo da je isto, ali reko mozda postoji kontrola protoka struje kroz pcie kablove, pa da znamo koliko struje tacno prolazi kroz ekstendere.
 
Super odradjeno!

Taman da preusmerim pocetnike minere da ga koriste, jer nemam ni snage ni vremena vise da uredjujem bios-e.

Nego koja je razlika izmedju Max Dozvoljene potrosnje i TDP-a? To bi trebalo da je isto, ali reko mozda postoji kontrola protoka struje kroz pcie kablove, pa da znamo koliko struje tacno prolazi kroz ekstendere.

Max dozvoljena potrosnja se u Polaris bios editoru zove Max Power Limit (W), i nisam siguran da ista radi :D

Za koji dan stize i ono za podesavanje napona, nazalost nece to bas ici onako kako sam mislio, posto podesavanja za glob. offset imaju po deafultu u biosu samo safiri.
Moze to da se doda i u druge biose ali je... malo zeznuto.. :)
 
TDP: "Change TDP limit based on customer's thermal solution"

TDC: "PowerTune limit for maximum thermally sustainable current by VDDC regulator that can be supplied"

Max Power Limit: "This power limit is the total chip power that we need to stay within in order to not violate the PCIe rail/connector power delivery"
 
Nova verzija 1.1

https://mega.nz/#!KBhxDYYY!ff7IG8Ew55-CwBTJWj6Zc4Zhu21vkDCKkKuDyK_X_9k

Dodao sam mogucnost za izmenu VDDC i VDDCI napona, tj. moguce je smanjiti napon kartice direktno u biosu, ne mora da se koristi Afterburner,WattTool i tako to.
Sada program sadrzi sve sto je potrebno da bi se napravio bios spreman odmah za majning, bez pomocnih programa tipa Afterburner.

Trebalo bi da radi sa svim karticama, ali... probas - vidis :D
Ima i odeljak za pomoc pocetnicima kako koristiti program.

Ja sam danas pomocu ovoga odradio 10 kartica, tj. sve podesio u biosu :
- Default GPU clock
- Default MEM clock
- Ubacio strapove
- Skinuo napon
- Namestio ventilatore i hladjenje

Nakon toga uninstalirati sve pomocne programe (Afterburner, Trixx...), uraditi DDU , i ponovo instalirati drajver za graficku.
Flesovati karticu.

Ako sve radi kako treba, castiti brata sa malo novcica :D
 
Možda bi trebao da otvoriš YouTube kanal pa da namlatiš parica, a ne samo novčiće ;-)

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Ma kakvi, mada bi mogao da napravim neki video kako modovati ali me trenutno jako mrzi.
Iako volim novce, ovo nisam radio zbog novaca nego da pomognem malo zajednici.
 
Definitivno ne radi promena napona na RX470 kartama.

Probao sam na:
RX470 8GB Nitro+ Samsung
RX470 4GB Nitro+ Micron
RX470 4GB Nitro+ Samsung
Gigabyte G1 470 4GB

Ni na jednoj ne radi promena, svaka ima padajuce menije.

rx470.jpg
 
RX470 8GB Nitro+ Samsung radi, posto ja imam 6 takvih i radi na svih 6.
Ove ostale nemam pa nisam mogao da probam ali bi na svim nitro trebao da imas padajuci meni, tj. podesavanje vddc offseta a ne po state-ovima.
Postavi tu bios pa da probam.

safir.jpg

Na safirima bi trebalo da ti izgleda ovako, a kad ti je po stateovima moras i vddci da spustis, tj. takt mem. kontrolera koji ti je na levom delu, ne ostavljas na 1000mV.
 
Poslednja izmena:
Definitivno ne radi promena napona na RX470 kartama.

Probao sam na:
RX470 8GB Nitro+ Samsung
RX470 4GB Nitro+ Micron
RX470 4GB Nitro+ Samsung
Gigabyte G1 470 4GB

Ni na jednoj ne radi promena, svaka ima padajuce menije.

Pogledajte prilog 226661

RX470 8GB Nitro+ Samsung radi, posto ja imam 6 takvih i radi na svih 6.
Ove ostale nemam pa nisam mogao da probam ali bi na svim nitro trebao da imas padajuci meni, tj. podesavanje vddc offseta a ne po state-ovima.
Postavi tu bios pa da probam.

Pogledajte prilog 226669

Na safirima bi trebalo da ti izgleda ovako, a kad ti je po stateovima moras i vddci da spustis, tj. takt mem. kontrolera koji ti je na levom delu, ne ostavljas na 1000mV.

Hvala za programčić!

Ista situacija sa:

ASUS DUAL-RX480-O8G BIOS
MSI RX480 8GB GAMING X BIOS

Na osnovu čega programčić daje predlog za powrtune? Da li je sigurno da flešnem ASUSA tako. Molim te baci pogled kada budeš mogao.
Hvala.
 
RX470 8GB Nitro+ Samsung radi, posto ja imam 6 takvih i radi na svih 6.
Ove ostale nemam pa nisam mogao da probam ali bi na svim nitro trebao da imas padajuci meni, tj. podesavanje vddc offseta a ne po state-ovima.
Postavi tu bios pa da probam.

Pogledajte prilog 226669

Na safirima bi trebalo da ti izgleda ovako, a kad ti je po stateovima moras i vddci da spustis, tj. takt mem. kontrolera koji ti je na levom delu, ne ostavljas na 1000mV.

Baš sam sada uzeo da isprobam da vidim hocu dobiti padajući meni i moj bios od 480 nitro+ izbacuje po stateovima, padajući dobijam samo za 470 8gb nitro+.

Ako spustis npr gpu na 950 na koliko spustas vddci?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala za programčić!

Ista situacija sa:

ASUS DUAL-RX480-O8G BIOS
MSI RX480 8GB GAMING X BIOS

Na osnovu čega programčić daje predlog za powrtune? Da li je sigurno da flešnem ASUSA tako. Molim te baci pogled kada budeš mogao.
Hvala.

Daje na osnovu procenata, tj. samo poveca neke vrednosti za % koji sam nasao po forumima da ljudi kazu da bi tako trebalo, a nesto i iz iskustva znam.
Sto se maks temperature tice to je moj licni predlog :))
 
Baš sam sada uzeo da isprobam da vidim hocu dobiti padajući meni i moj bios od 480 nitro+ izbacuje po stateovima, padajući dobijam samo za 470 8gb nitro+.

Ako spustis npr gpu na 950 na koliko spustas vddci?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Izgleda da noviji safiri vise nemaju u biosu podesavanje po vddc offsetu, evo i La Prestige mi je poslao svoje biose koji stvarno nemaju.
Skinuo sam sa techpowerup-a sve biose sto su imali i po njima testirao, tamo je svaki safir imao vddc offset (tj. padajuci meni :))

Nije vam problem ni ovako da se podesi preko stateova, trebalo bi da radi samo ima jedna mala fora, a to je da treba i watttool da se koristi na kraju, mada je dovoljno samo jednom, sad cu da objasnim.

Podesi se u SRBPolarisu GPU def takt, i mem def takt. Sacuvas pa otvoris ponovo (da bi se novi gpu takt pojavio u delu za napone)

Namestis state-ove i mem kontroler napon recimo ovako :

1241242141.jpg

Sacuvas flesujes, obrises sve afterburnere i tako to, pa sa ddu skines drajvere i ponovo ih instaliras.
Znaci imas cist sistem, sa svim podesavanjima odradjenim u biosu.
Preko gpu-z proveris da li su ti izmenjeni def taktovi i da li skida napon.
AKO ne skida napon (a meni nije hteo na xfx kartama), sa watttool nista drugo ne diras samo stavis isti napon kod P1 za mem kao sto si ovamo u SRBPolarisu stavio za mem kontroler.

141111.jpg

Stisnes SET i pogledas u GPU-z jel skinut napon. Meni je ovo ovako radilo.
A posto se watttool podesavanja pamte u windows registryju to je to, ne mora vise wattman ni da se pokrece pri butovanju windowsa, namestanja ce ostati.

E sad mislim da sam nasao nacin kako sve ovo i bez wattool uraditi samo ne stizem da se igram trenutno.

Aj moram na posao zakasnicu zbog vas :D
 
Zar je moguće mijenjati napon na memorijskom kontroleru? Mislio sam da je on RX zakucan na 1000mV.
 
Svaka cast za program! Bilo bi idealno kada bi svuda radio offset, a ne preko state-ova. To preko state-ova ne kapiram bas, tj. nece recimo na kartama da mi stavi default napon ispod 0.98v koju god vrednost upisao.

Svakako odlican programcic za stavljanje default vrednosti gpu i memorije, svaka cast za trud!
 
To i mene sad buni, jer znam da na PBE, ta opcija ne funkcioniše već mora preko hex editora da se doda ili izmeni?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne funkcionise, tako je. Sve ove izmene sto radi program se mogu odraditi i kroz hex editor :)
Ali mislim da sam nasao nacin kako da ta opcija zapravo i radi nesto :D
Kad probam i funkcionise implementiracu i u program, samo prvo da probam kroz hex editor.
 
Nazad
Vrh Dno