Šta je novo?

SRBPolaris (update u prvom postu)

Salu na stranu - po netu je mnooogo verzija Polaris Bios Edotora - koja je originalna - sigurna verzija? Cak i na githubu ima puno forkova
 
samo mi posalji u PM bios od te kartice i reseno.
Inace kad ne prepozna konkretnu karticu mozes sve da menjas osim default klokova i napona.
Razlog je jednostavan, posto nije prepoznao karticu tj ne zna jel 470 480 570 580, ne zna ni gde su offseti u biosu za gore pomenute parametre.
Sve ovo ostalo je manje vise isto u svim biosima pa je zato dozvoljena izmena.
 
Nemam attach na PM. Evo ga zato ovde, pa ako stignes da ga pogledas bio bih ti zahvalan...
 

Prilozi

  • bios-original.7z
    104.2 KB · Pregleda: 33
Cekaj sta ja sad treba da odradim u ovom editoru da bih na primer svukao napon tipa kao u ab kad stavim na -96? :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Oke, probacu pa javljam :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad dosao iz kafane I necu se nocas mnogo igrati , default pusteno 24.8 , samo strap od 1750 na 1126/2000 daje 27.9 ,oko 200w iz zida 1komad+ploca+cpu... Javicu narednih dana.
Jel ima wattool koji radi sa rx5 serijom?
 
msi 580 8gb ima samsung, gigabyte 580 8gb ima samsung
 
Znaci kreno je i samsung mada i Hynix 8GB dere bar na 580 nitro i Pulse modelima.
580 nitro+.png

Stabilan je hynix 8Gb vec 8h vidicemo hoce li proc 24h test ali na ovim taktovima vise baca od samsunga 8GB:banana:
 
Znaci wattool nece na na RX5.. seriji a.. e to ne valja :D
 
polovicno , na ovoj hoce gpu clock , memorija ? , napone ne vidi....wt.JPG
 
Goldi, opet nema greske sa Sapphire kartama? Jel 6pin opcioni kako su rekli?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Darko dodaj ove hynix 8GB biose


580Nitro+ 8GB hynix.rom
http://www.filedropper.com/rx580nitro8gborginalhynix

580Pulse 8GB hynix.rom
http://www.filedropper.com/rx5808gbpulsehynix

Orginal su biosi nije moglo bez costum strapa preko 27mhs cak ni na 2200 morao sam pravit costum strap i sad je pokido samsunga :D

Dodacu.
Jesi bar radio taj strap preko ovog strava dobrog SRBPolaris strap editora ? :D :p

EDIT:
Rade mi oba biosa sto si postavio, znaci dodao sam vec ove karte :)
 
Poslednja izmena:
Nisam preko tvog editora a nije mi mogao smanjit napone tvoj editor ne znam koju verziju imam.

Sad cu probat tu zadnju.
 
Goldi, opet nema greske sa Sapphire kartama? Jel 6pin opcioni kako su rekli?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Nema greske, probano
Rx 580 8GB nitro+
Rx 580 4Gb nitro+

Rx 580 8Gb Pulse

Sve je na 8Gb bio hynix, na 4Gb elpida pokidale su sve karte doslovno ****-s kartu koja nece 30+mhs :D
 
Ma skidanje napona radi kolko-tolko dobro na IR3567B kontrolerima, sve ovo ostalo ili nikako ne radi ili polovicno (tipa skine do 0.9V) pa se dalje moze skidati sa AB ili slicnim.
Da mi je vise kartica pa da se igram, ali nazalost nemam.
 
grijesis ne moze se skidat na ovim kartama napon to je ludnica nijednim softverom nisam uspio skinut napon vjerovatno je nesto do drivera pomaknes slajder kliknes apply nista se ne desava karta pici po defaultu jedino radi kontrola iz minera na 1v i sad su tako podesene sve na 1000mV moracu se poigrat sa tim ili su driveri problem ili je nesto drugo tipa da ne podrzava trixx ili afterburner sto je malo vjerovatno, bice da su driveri.

Da znam bar koliko moze nisko tipa 0.9v fiksiro bi ih u biosu ali ko ce je flashovat toliko puta dok se nadje min napon.
 
A ja ne pricam o seriji 5, nego o 470, 480. RX5.. nemam ...pa samo mogu da nagadjam sta gde kako.
 
Driveri garant , meni je zadnji trix radio na 10-tci napon , u win7 ne reaguje...
 
Nazad
Vrh Dno