Šta je novo?

SRBPolaris (update u prvom postu)

Svaka cast za program! Bilo bi idealno kada bi svuda radio offset, a ne preko state-ova. To preko state-ova ne kapiram bas, tj. nece recimo na kartama da mi stavi default napon ispod 0.98v koju god vrednost upisao.

Svakako odlican programcic za stavljanje default vrednosti gpu i memorije, svaka cast za trud!

Da to bi bilo najbolje, ALI je proces dosta zeznut cak i kroz hex editor posto se radi dosta izmena i rekalkulacija offseta.
 
Meni je PBE ok manje vise, samo sto mi nije bas najjasnije kako ide za undervolt i zasto nece na odredjenom taktu da radi tako kako je unet, zbog toga bi mi offset bio idealan.


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Danas postavljam novu verziju u kojoj bi trebao da radi undervolt za sve karte :)
 
Hajde da probamo, ziv bio. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
ne nego bios ima tajminge za 2 vrste memorije, u zavisnosti koja memorija je na karti taj tajming se koristi
 
Jel probao neko skidanje napona?
Da potvrdi da radi i na drugim kartama, ja sam probao na 470 nitro+ i xfx 470 kartama, druge nemam nazalost.
 
Ako budem stigao ja cu probati svakako.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Hvala Roberto :)
Samo pre nego sto flesujes novi bios, obrisi afterburner,trixx,wattool ili sta god imas, i uradi ciscenje drajvera sa DDU jer inace ne mozes da znas da li 100% radi sve sto si podesio preko SRBPolarisa, ili je nesto ostalo od onih magicnih programa.
 
Kako da nateram ventilatore da rade na recimo 80% kada karta postigne 51C.

vent.png

Kada ovako namestim veoma sporo podiže ventove i na 51% stoji i 50-51c. Namestio sam max. dozvoljena temp u powertune da bude 52.

Nakon toga bih štelovao napon ali mi pokazuje napon ovako:

vddc.png

Da li mogu da unesem napon ovako kako je predloženo u programu? npr 1100

Hvala.
 
Moraces da se igras malo oko ovih 80% na 51c , posto stvarno ne znam koja bi bila podesavanja za tako nesto :D (a i ko bi hteo da muci ventove na 80% kad mu je temp 51c ?! :D)

Napon izaberi neki iz tabele levo, i unesi ga umesto 65288, mozes npr 1100, kao sto si napisao, mada mozes komotno nize da ides, ako ces da koristis za majning.
 
Moraces da se igras malo oko ovih 80% na 51c , posto stvarno ne znam koja bi bila podesavanja za tako nesto :D (a i ko bi hteo da muci ventove na 80% kad mu je temp 51c ?! :D)

Napon izaberi neki iz tabele levo, i unesi ga umesto 65288, mozes npr 1100, kao sto si napisao, mada mozes komotno nize da ides, ako ces da koristis za majning.

Ideja je da računa 52c kao veoma toplo i da maksimalno angažuje ventove. Na to sam mislio. Kartica kopa 30mhs ali moram ručno da dodam ventove kako bi radna temp bila npr 49. Ona sama postavi na 51% sto nije dovoljno i temp mi se penje do 51-52 i obara gou takt pa samim tim i hash.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ideja je da računa 52c kao veoma toplo i da maksimalno angažuje ventove. Na to sam mislio. Kartica kopa 30mhs ali moram ručno da dodam ventove kako bi radna temp bila npr 49. Ona sama postavi na 51% sto nije dovoljno i temp mi se penje do 51-52 i obara gou takt pa samim tim i hash.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta ces kada dođe 40+, bolje smanji tek klokove i manje siluj kartu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je 52c puno, ja onda ne znam. Onda vodene blokove pokupuj i sve na vodu. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Sta ces kada dođe 40+, bolje smanji tek klokove i manje siluj kartu..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako je 52c puno, ja onda ne znam. Onda vodene blokove pokupuj i sve na vodu. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Tako se namestilo. Kartica je očaj sa hlađenjem memorije a hoću da baca 30mhz. Ako već imamo programčić u kome mogu da se moduju stvari zašto to ne iskoristiti. Mislim da ima prostora da se hladi dovoljno. Možda i grešim. Igramo se.
 
Tako se namestilo. Kartica je očaj sa hlađenjem memorije a hoću da baca 30mhz. Ako već imamo programčić u kome mogu da se moduju stvari zašto to ne iskoristiti. Mislim da ima prostora da se hladi dovoljno. Možda i grešim. Igramo se.

Hoce i baka da bude ponovo devojka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Voleo bih i ja svasta, ali bolje staviti normalne fanove i smanjiti mhs, nego siliti kartu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ma ok, nek covek radi kako mu odgovara.
Nego mogao bi vec neko (osim mene) da testira da li skidanje vddc napona radi ok i na drugim kartama?

Ako se npr. namesti 900mv, a gpu-z prikazuje 925mv, to je zato sto...paaa radi se kombinacija namestanja napona po podesenom + asic quality..
Zato bi bilo dobro da neko ko se malo razume testira pa javi sta ima.. :D
 
Hoce i baka da bude ponovo devojka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Voleo bih i ja svasta, ali bolje staviti normalne fanove i smanjiti mhs, nego siliti kartu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ma ok, nek covek radi kako mu odgovara.
Nego mogao bi vec neko (osim mene) da testira da li skidanje vddc napona radi ok i na drugim kartama?

Ako se npr. namesti 900mv, a gpu-z prikazuje 925mv, to je zato sto...paaa radi se kombinacija namestanja napona po podesenom + asic quality..
Zato bi bilo dobro da neko ko se malo razume testira pa javi sta ima.. :D

Očekivao sam pomoć a ne priče o babama, devojkama i ostalim željama. Modovanje služi da se iz karte izvuče maksimum. Svaki savet je dobrodošao.
 
Ali ne po ceni uništavanja karte.
 
Ako hoces da klokujes kartu, tu cu ti rado pomoci. Ali mining i klokovanje(napinjanje karte do maksimuma) ne ide bas u istoj recenici.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ako hoces da klokujes kartu, tu cu ti rado pomoci. Ali mining i klokovanje(napinjanje karte do maksimuma) ne ide bas u istoj recenici.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Možda se steko takav utisak ali kartu ne napinjem nikako. Hoću da bude dobro i njoj a i meni :) Klasično kopiranje tajminga sa 1750 na 2000 i klokovi 1175 2150. Asus strix rx 480 8gb. Problem nastaje kada karta zagreje preko 60. Tada zamrzne majner. Do te temperature samo obara klok. Kada u ovim uslovima stavim ventove na 65% karta je hladna i radi super. Noćas je radila i bacala 30. Smatram da strix ima dovoljno kvalitetne i jake ventove (3 komada) da može da izdrži ovo. Dakle hoću da je nateram da vrti bar 60% na 51c. Ukratko to je moje pitanje. Kako?
 
Meni se cini da ti miner zabode zbog visokog kloka memorije,ne bih rekao da je to zbog temperature.
 
Bez undervolta nikako. Imam dve karte i obe rade na oko 0.9v i tek su tada ok temperature.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Meni se cini da ti miner zabode zbog visokog kloka memorije,ne bih rekao da je to zbog temperature.

Tako je. To je povezano. Zato kada je ohladim radi bez problema. Isti čip ista memorija MSI rx 480 8g koja ima bolje hlađenje radi na tim klokovima već mesec dana. Zato sam ovoliko i zapeo da to napravim, jer verujem da može.
 
Nazad
Vrh Dno