Šta je novo?

SRBPolaris (update u prvom postu)

16.11.5 Non WHQL isključivo!
 
Ljudi hvala samo je driver bio problem. Sada se igram sa sitnicama izgleda da moze oko 29 da baci samo da je stabilizujem na optimumu.
 
Probao sam SRB Polaris na Giga RX560. Modovao bios i flashovao karticu. DDU pa reset masine. Nijedan driver ne uspevam da instaliram osim 17.4.4 i kada pokrenem miner dobijem poruku da ne postoji OpenCL device.
Sta sam zeznuo?
 
Instaliraj pixel patcher radice ti onda normalno. Problem je jer na novim drajverima ne rade karte sa modifikovanim biosom.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ja juče nešto prčkao i lagano i stalirao 17.6.1 non whql pa potom patcer istog, reboot i sve radi kao doxa.
Moram da notiram da mi bolje radi PBE Master v1.5 od SRBa. Sve su mi opcije otključane za moje 570ke i 580ke. Kod SRBa mi to nije slučaj...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Na srb polarisu ja ne mogu na svojim Sapphire Pulse da prpomenim ništa sem strapova memorije i mvddc. U pbe mogu da pomenim sve što poželim ;)
Malo li je

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Za kartice RX470 Sapphire Nitro Samsung memorija promjene napona VDCC uopšte ne ostavljaju nikakav trag u radu kartice.
Znam da ova vrijednost ne zakucava striktno voltažu, ali jednaka su očitavanja u GPU-z i na merenju iz zida za setovanje 825mV i 1000mV.

Još neko imao ovakav problem?
 
Poslednja izmena:
Za kartice RX470 Sapphire Nitro Samsung memorija promjene napona VDCC uopšte ne ostavljaju nikakav trag u radu kartice.
Znam da ova vrijednost ne zakucava striktno voltažu, ali jednaka su očitavanja u GPU-z i na merenju iz zida za setovanje 825mV i 1000mV.

Još neko imao ovakav problem?
Meni isto ne radi opcija iz minera ne radi za te karte.

Sent from my S6 Edge
 
Iz Msi AB radi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve osim napona namestis kroz SRBPolaris u biosu, a posle kod klejmora dodas -cvvdc parametar i dobar si.
 
Radi iz MSI AB, ali moze -100 samo. A ono iz Klejmora mi vrh komanda, samo sto na Safirima ne radi.

Sent from my S6 Edge
 
Najbolja kombinacija je default taktovi da se podese preko srb-a i trixx za napon i to je to. :)

Sent from my S6 Edge
 
Da, samo onda ostaje pitanje zašto ne sve iz AB?
 
Ne ostaje,vec je receno. Malo je -100, karte mogu jos nize.
 
A i na 570 hoce da zeza kod povlacenja profila.

Sent from my S6 Edge
 
Sve u svemu mnogo je bolja solucija sve u samom biosu podesiti, ali ako je njemu ok AB, nek on ostane na njemu,nemam ja nista protiv :)
 
Moje Sapphirke Pulse nisu raspoložene za undervolt...
Čim snizim Vgpu ispod 930mV krecu pojedinačni problečići a memoriju držim na 925mV i to fercera besprekorno (doduše, mem clock mi je 1920MHz).
 
Sve u svemu mnogo je bolja solucija sve u samom biosu podesiti, ali ako je njemu ok AB, nek on ostane na njemu,nemam ja nista protiv :)
Sujeta radi?
Stvar je što se za neke kartice može podesiti sve i to mi je uspelo na MSI, Asus i Gigabyte modelima 480/580.
Za konkretan model to sve je samo strap (koji je već bio podešen) i frekvencija.

Ako se već mora osloniti na pokretanje nekog od Win programa (Trixx, AB) onda je i sve ostalo moguće uraditi kroz njih. Tako da to ostaje nažalost i dalje opcija sa Sapphire 470 :(
 
Zapravo ne radi se o sujeti vec o tome da sam licno imao problema sa Trixxom, i to kad se nije pokrenuo pri podizanju windowsa posle restarta racunara.
Dual mining, napon nije skinut posto se iz nekog carobnog razloga nije pokrenuo Trixx, potrosnja jaca od napajanja.
Sreca pa je kvalitetno napajanje te je izdrzalo to dodatno opterecenje par sati, kada sam slucajno primetio da vuce vise nego sto bi napajanje trebalo da izdrzi.

E od tad se ja ne oslanjam te carobne programe.
A sto se tice tog safira, ubaci mu vddc offset u VOI i radice ti skidanje napona kroz bios.
 
ma meni se trix ne svidja jer moras svaku kartu posebno da podesavas, zato meni najbolje ab ili bios + ab. U svakom slucaju nigde nisam stavio da se miner automatski pokrece sa startom win-a upravo iz razloga ako se ne pokrene kako treba. Bolje full control.
 
Zapravo ne radi se o sujeti vec o tome da sam licno imao problema sa Trixxom, i to kad se nije pokrenuo pri podizanju windowsa posle restarta racunara.
Dual mining, napon nije skinut posto se iz nekog carobnog razloga nije pokrenuo Trixx, potrosnja jaca od napajanja.
Sreca pa je kvalitetno napajanje te je izdrzalo to dodatno opterecenje par sati, kada sam slucajno primetio da vuce vise nego sto bi napajanje trebalo da izdrzi.

E od tad se ja ne oslanjam te carobne programe.
A sto se tice tog safira, ubaci mu vddc offset u VOI i radice ti skidanje napona kroz bios.
Hvala na preporuci. Probam kada stignem, pa javim.
Meni se Trixx ponaša jako čudno. I kada se pokrene ne uradi svaki put undervolt. A kada bi morao birati to bi bilo ono što mi je osnovno podešavanje.

Za saša bios+AB za Sapphire, a ostale rade i samo kroz bios.
 
^Doco jel to samo za RX460? RX560 nema otkljucavanja?
 
Nazad
Vrh Dno