Šta je novo?

SRBPolaris (update u prvom postu)

Zabada tebi ona zbog taktova kako ti je receno. Tesko da nece makar na -20mv da radi. Spusti ti taktove lepo, pa onda probaj.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Skidaš gaće preko glave, uradi undervolt, idi sa manjim klokovima i to ce da fercera sve u 16.

Kada odradis undervolt karta ce se samim tim manje grejati znaci nemas potrebu za ventom na 80%.

Poenta modovanja nije izvuci sto vise mozes vec naći sweetspot. Najmanju potrosnju uz najveci hashrate. To sto ti radis nema veze sa modovanjem, čisto silovanje sto veceg clocka uz enormnu potrosnju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stavi u claymore -tt 50
 
@mobilx stvarno želiš da ti ventilatori vrte 60-65%?
Ja imam i nekoliko Asus Strix 380 i na njima (2 ventilatora) nikada nisu prešla 45% u najtoplijim uslovima i tada se naponski dio grijao do 80°C i kartice vrte već 12 mjeseci.
 
Ideja je bila da naučim kako u SRBPolarisu da modifikujem praktično krivu ventilatora bez AB. Možda bi bio zadovoljan rezultatom, a možda i ne. Tema je program a ne kartica. Sve vrednosti sam dao kao primer u teoriji jer nisam uspeo da je nateram da radi kako sam hteo. Možda je to i nemoguće. Postoji u Polaris editoru mogućnost da se promeni Temp. Hysteresis. Default vrednost je 3 ali nisam uspeo da pronađem nešto više o tome.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogu da dodam i opciju za namestanje temp. hys. ako je to nekome zanimljivo :)
Na nekim kartama je po def 3, na nekim 6.. Treba se igrati sa podesavanjima da bi se dobilo tacno to sto hoces.
Bice mali edit u programu, pa cu u toj novoj verziji da dodam i hysteresis :)
 
Mogu da dodam i opciju za namestanje temp. hys. ako je to nekome zanimljivo :)
Na nekim kartama je po def 3, na nekim 6.. Treba se igrati sa podesavanjima da bi se dobilo tacno to sto hoces.
Bice mali edit u programu, pa cu u toj novoj verziji da dodam i hysteresis :)

Odlično :) Kako da vidim šta radi 3 a šta 6? Verovatno su to vrednosti koje aktiviraju tabele odnosa temp/brzina ventova. Da li je moguće da se očitaju kroz program?
 
Iskren da ti budem pojma nemam kako radi, nisam se upustao u neko vece istrazivanje.. Osim sto nastelujem da mi kartice rade na 65c ,nista drugo se nisam igrao sa temp. :)
 
V2.2

- Dodata mogucnost podesavanja temp.hist.
- Dodata podrska za nove nitro 470 8gb sa micron mem
- Ispravke

SRBPolarisV2-2
 
Ova histereza je u stvari vrednost u C koja ne dozvoljava promenu brzine ventova na više ili na niže sve dok se za toliko ne promeni temperatura kartice. Npr ako je temp kartice od 60c podesila brzinu na 51%, promena u brzini ventova ne nastupa sve dok temperatura ne bude 60+-3C ako je histereza vrednost 3.
 
Poslednja izmena:
Ti ako provalis kako treba da se podesi to sto si hteo, napisi tu pa da i ja malo izanaliziram da shvatim kako rade ta podesavanja sa temperaturama posto nikad me nije toliko zanimalo da ulozim vremena u proucavanje...
Ja samo znam kako naci bajtove koji su odgovorni za ova podesavanja u rom-u i to je to :)
 
V2.3

- Podrska za RX 570 i RX 580 karte
- Dodata opcija za podesavanje ciljne (zeljene) temperature

SRBPolarisV2-3

Ako pri ucitavanju biosa ispise NEPOZNAT kod modela, posaljite mi taj bios kroz PM, da mogu da dodam podrsku za njega.
 
V2.4

- Dodao jos jedan mod za skidanje napona. Ako ne radi bez modifikacije VDDCI, probati sa modifikacijom VDDCI :)
- SRBPolaris je postao internacionalan, tj dodao sam i engleski

SRBPolarisV2-4
 
Svaka cast Darko.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
V2.5

- Dodao editor za memorijske strapove (BETA)
- Dodao podrsku za Asus RX570 4GB karte

SRBPolarisV2-5
 
Poslednja izmena:
Ako nekog uopste interesuje, nova verzija :

V2.51

- Podrska za Sapphire RX570 4G Pulse
- Podrska za MSI RX570 4G Armor OC
- Dodat prikaz duzine polja u bitovima kod strap editora

SRBPolarisV2-51
 
Daj i za gige 470,570 i 580 ako mozes sve 4gb...donacija nece zafaliti :)
 
Nesto ne vidim da se iko pretrgao od donacija. Od tapsanja po ramenu se ne zivi :)
 
Pa ja nisam koristio usluge ali verujem u karmu kada ih pocnem koristiti ;)
 
Ja isto nisam koristio usluge ali kad sastavim novi rig koji ce verovatno biti sa rx 570 onda svakako doniracu coveku jer je stvarno ekstra odradio posao bas sam skinuo program da vidim o cemu se radi i stvarno je sve lepo objasnjeno ko ne zna da se snadje sa ovom srpskom verzijom ne treba ni da kopa....
 
ja sam donirao :p

toogood rade gige i gaming i aorus
 
odlicno...onda ide donacija i od mene

poslao donaciju :)
 
Poslednja izmena:
Hahahaaa, zapravo nisam mislio da je vreme za donaciju (mada se ne bunim, hvala hvala lepo :)) ) , nego da ne postoji nikakva diskusija, tj. feedback da znam sta radi , sta ne.
Recimo ako neko odradi dobar strap sa editorom da podeli itd.. Da osetim da je korisno ovo sto radim, i da ne radim uzalud :)

Edit:
MarkoZ , toogood hvala vam momci na donacijama :)
 
Poslednja izmena:
Haha, kako sam lepo povukao nogu :) Krenule donacije! Nadimak mi je inace "10%" :)

Naleteo sam na jedan problem sa drugarovom 470 8gb Micron. Prijavljuje nesto kao da ne prepoznaje bios. Kasnije cu uraditi ss pa saljem na dijagnostiku...
 
Evo ga gpuz te kartice:
803098B5956F4168B690126F256802DE.gif

Greska je:
D85BD0EFFB59404190F43D9006654489.png
 
Poslednja izmena:
Odradi ga Polaris Bios Editorom 1.4.1., pa javi rezultate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ih bre pa necu tako. Mora Darko da zaradi za donaciju od mene :)
 
Nazad
Vrh Dno