Šta je novo?

AMD AM4 VRM info

Asusov software je blagi disaster ali BIOS im je prilično solidan. AIsuite može da napravi grdne probleme a Aura nije baš kompatibilna.

Iskreno svi su počeli da fušerišu u principu ono što je nekada bila ploča od 100 evra sada je od 200 a čak ni ta nije kao ona pre od 100 po kvalitetu....ubacuju neke gimike a štede na onome što je zaista važno....high end ploče su ok ali su brate mnogo skupe.....ja sam uzeo asus x470 prime, zbog brenda Asus po inerciji, ali ne vidim da je nešto mnogo bolja od ostalih...ne deluje mi solidno iskreno...
 
Iskreno svi su počeli da fušerišu u principu ono što je nekada bila ploča od 100 evra sada je od 200 a čak ni ta nije kao ona pre od 100 po kvalitetu....ubacuju neke gimike a štede na onome što je zaista važno....high end ploče su ok ali su brate mnogo skupe.....ja sam uzeo asus x470 prime, zbog brenda Asus po inerciji, ali ne vidim da je nešto mnogo bolja od ostalih...ne deluje mi solidno iskreno...

Apsolutno se slažem...Više puta sam pominjao kako na današnjim pločama ne dobijam ništa bolje no što već imam na Asus Z87 Pro koju imam, sem novijih konektora - USB-C (a i to kako koja), USB Gen2 i M.2. Sve ostalo je gore ili, u najbolju ruku isto, što se opcija i kvaliteta tiče...a govorim o 5 godina staroj ploči srednje klase koja je koštala 140€. Danas je 140€ između niže i srednje klase (za Z i X čipsetove kod Intela i AMD-a, respektivno) a za te pare dobiješ mediokritete...ljudske ploče su od 170-180€ naviše. Bruka...

Asus Prime Pro je solidna ploča, ima pristojan VRM i konektore...jedino što nema toliko BLING-BLING i i napredne stvari na njoj, ali je kvalitet sasvim ok.
 
Neznam da li ste primetili ali nove ploče su nekako tanje i fleksibilnije, treba više paziti kako sa šta zateže i montira. Moja stara GA-990fxa-ud5 je bar mm deblja i tvrda kao hrastova daska, ova se uvija kada je popreko pogledam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno