Šta je novo?

Struja je kriva

Vegeta

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2011
Poruke
974
Poena
180
Nakon kratkog nestanka struje USB3 konektori su prestali da rade. Na maticnoj ih imam 2 oba su prestali davati znakove zivota, USB2 rade normalno. Da li ima nekakve pomoci, ili se mogu zaliti upravi vodovoda :wall: ?
 
Poslednja izmena:
Ako već imaš problema sa naponom što ne koristiš ups?

Usb 3 oće da otkaže zbog prenapona u mreži i dosta je osetljiviji na varijacije napona u odnosu na usb 2

Kotroler koji kontroliše rad usb 3.0 na ploči je verovatno probio i moguće da zbog toga moraš u neki servis da zamene pod uslovom da nije nanotehnologija i da može da se nabavi isti takav

Ne treba objašnjavati da u servisu moraju imati smd lemilicu.

U suprotnom ti ne gine nova ploča
 
Ili da pazari PCI-E USB 3.0 kartu. Nisam siguran da li ih kod nas ima uopste doduse.
 
Ima onaj prednji panel sa 2 komada usb 3.0 za 10€ na KP
 
Nije to samo kod mene, zadnje 2 nedelje skoro svaki 2-3 dan nestane struja ili dodje do kratkog prekida (celo selo). Struju placamo grcki a nisu u stanju da nam isporuce stabilni protok.....

edit: sto je najgore maticna ima 2 meseca, ti ebem srecu i sve......
 
Poslednja izmena:
Ako imas garanciju,onda nije problem...
 
Dobar ups je za tebe moranje.

Cak i da ti menjaju u garanciji sve komponente opet je cimanje i maltretiranje sve to reklamirati.

Izlete povoljno na oglasima ovde na benchu solidni ups povremeno.
 
Nije to samo kod mene, zadnje 2 nedelje skoro svaki 2-3 dan nestane struja ili dodje do kratkog prekida (celo selo). Struju placamo grcki a nisu u stanju da nam isporuce stabilni protok.....

edit: sto je najgore maticna ima 2 meseca, ti ebem srecu i sve......

Pa UPS čoveče na šta si mislio???
 
A to će dokazati kako ako ništa nije spaljeno?
 
A to će dokazati kako ako ništa nije spaljeno?

Spaljen je kontroler sigurno čim ne radi. E sad pitanje je kako je lemljen na samoj ploči i da li je samo on vrisnuo ili i cela veza sa konektorom. To sve detaljno mora se ispita možda on i daje neki napon na unimeru al ne ide signal
 
Na ovu platformu sam presao zbog SATA6 i USB3 podrske :(
 
Poslednja izmena:
Zbog nestanka UPS, zbog loše struje kvalitetno napajanje, uzemljenje i prenaponska zaštita.

Probaj da li butuje sa ta dva USB 3.0 iz biosa. Ako ne rade samo u Windowsu, probaj reinstalaciju drajvera i Clear Cmos.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno