Šta je novo?

Narandžasta boja led hdd HP

Fizičar

Cenjen
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruke
153
Poena
169
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire 3
Mobilni telefon
Samsung A20e
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Laptop mi je pao sa visine stola (ne direktno) na tepih. Speccy mi pokazuje da je sve ok sa laptopom, nikakvih nema problema pri radu. Jedini problem je ta narandžasta led sijalica i klik kod HDD-a pri gašenju. Speccy pokazuje da je hdd u dobrom stanju,i nemam usporenja pri bilo kakvom prenosu podataka.
E sad, pročitao sam da kod oba signala(boja i klik) znači da je prepoznato da je bilo nekog tumbanja i da se glave hdd zaklljučavaju da ne bi oštetile magnetne ploče.

Interesuje me:
1. da li je problem stvarno toliko naivan(na osnovu ove signalizacije)
2.da li ovo znači da će od sada stalno to da se dešava prilikom shut down-a?
 
Niko nema slično iskustvo?
 
Rešeno odavno .Lock ili delete.
 
Daleko bilo da napišeš šta je bio problem ili koje je rešenje. :)
 
Poslednja izmena:
Problem se ponovio i opet nestao. Generalno,uzrok je uvek posle prenošenja i diskutabilnog "tumbanja". Kako se pojavi tako i nestane. Ako su oscilacije voza dovoljne onda...
 
Da li si proverio da kada okreces laptop, da li se cuje da nesto zvecka unutra? Desava se kad padne da izlete srafovi iz navojnica, navojnica da pukne itd. Pre neki dan radio jedan Lenovo, sve razbucan, od 12 srafa na kucistu samo 3 ostalo, unutra fale par komada. Ono sto je neverovatno da nijedna navojnica nije pukla, to nisam jos video. Ubacio srafove i sve ok.
Problem je zato sto su srafovi i navojnice metalne i mogu da izazovu kratak spoj i kvar.
 
Nikakav zvučni efekat. Ništa nije puklo. Plus,razni dijagnostički programi pokazuju da je sve skroz ok.
 
To mi zvuči kao da taj hp model ima akcelerometar koji u kombinaciji sa Drive guard programom parkira i zaključa glavu pripremajući ga za pad.
 
I onda ga neko vreme zaključava.
 
Nazad
Vrh Dno