Šta je novo?

WD HDD "krcka"

gordan84

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2008
Poruke
774
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
5800x
GPU
4070 Ti
Da li je normalno da hdd WD 2TB krcka (čuje se neki zvuk dok očitava) tokom rada?

Zamjenio sam kućište pa sada to čujem, nisam siguran da li se prije čulo. Drugi hdd Hitachi isto od 2TB se ne čuje skoro uopšte
HD Sentinel javlja da je 100% sve ok.
 
Verovatno ima problematicne sektore koji jos uvek nisu za zamenu (realokaciju) pa radi konstatno self-test i pise u svoje logove ili su ti podaci uzasno fragmentisani pa glava mora da skace sa trake na udaljenu traku da bi procitala nastavak. Sta kaze sentinel za broj pending sektora?
 
Da li je normalno da hdd WD 2TB krcka (čuje se neki zvuk dok očitava) tokom rada?

Zamjenio sam kućište pa sada to čujem, nisam siguran da li se prije čulo. Drugi hdd Hitachi isto od 2TB se ne čuje skoro uopšte
HD Sentinel javlja da je 100% sve ok.


Možeš li da snimiš to krckanje? Koji je tačno model tog WD-a?
 
Sasvim normalan zvuk,koji najvise zavisi od kucista... isto imam neki WD koji sam nedavno ubacio u drugo kuciste i cuje se identican zvuk...

Nish ne brini,sve je ok...

Ako te nervira,ili menjaj kuciste ili stavljaj podloske/nosace...
 
Odlična funkcija, malo sam čitao o tome. Međutim, disk ne podržava tu funkciju, šteta.
 
proveri jel dobro fiksiran za kuciste.
 
Uradio sam defragmentaciju ali ne pomaže.

Evo da čujete zvuk:
http://vocaroo.com/i/s1SLCfW7urgL

"Klik klik" zvuk pretpostavljam da je od pomeranja nekog prekidaca, huk je valjda od ventilatora a ono sto se cuje kao "meljava" ili konstantno neujednaceno kvrcanje (trrrr trrrr trrrr) je normalno kada se pomeraju u radu glave.
Slicno ovom "klik klik" s pocetka i kraja snimka se moze eventualno cuti pri parkiranju glava...
Mislim da nemas razloga za brigu, a sto eventualno smeta i nervira... hebi ga. :)
 
Nema potrebe da brines. I moj WD se tako cuo, kao i mnogi drugi sa kojima sam se susretao. Daleko je od prijatnog. Znas kako to da resis. Vec su drugi pomenuli.
 
Nazad
Vrh Dno