Šta je novo?

Star Wars Battlefront 2

Realno, loot box kockanje treba zakonom zabraniti.
 
@perafilozof
A kako bi ti zaradio 600+ eur da nema loot boxova ccc... [emoji14]
 
kad su retardi ubacili cist p2w

pogledao sam utiske, ono nije realno zaista, pri cemu nije jedini i najveci problem sto moras da grindas za heroja 40 sati vec jos milion drugih stvari
zaliboze ulozenog truda u onakvu igru (o napucavanju iz treceg lica ne moramo mnogo trositi reci, deluje zaista da ne moze vise kezual od toga i to je to, koliko god ta mehanika te vracala unazad to je najmanji problem sada)

mikrotransakcije postaju ozbiljan problem AAA naslova, na kraju ce nam uciniti uslugu jer su slusali svoje fanove i igre ce da dignu na 100 eur a eto ukinuce mikrotransakcije :p
 
Mislim da EA nece jos dugo ici na ovakve sisteme vec ce polako poceti forsirati OA.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
@perafilozof
A kako bi ti zaradio 600+ eur da nema loot boxova ccc... [emoji14]

Nisam bio dovoljno precizan. Treba zabraniti loot boxove koji se kupuju direktno od proizvođača.

Trade između igrača je totalno OK, pogotovo jer se kutije "kupuju" za ingame poene, koje samo možeš osvojiti igranjem. Trade je dodatna aktivnost i obavlja se van igre na za to odvojenom servisu, marketu. A ovo drugo je core funkcija u igri.
 
Poslednja izmena:
Isti djavo drugacije pakovanje, kakve razlike ima da li je neko kupio loot box u igri ili od igraca trejdom.
Problem je sadrzaj kutija, dok je cista kozmetika kao npr pubg nemam nista protiv, al kada guraju unutra iteme koje nemozes da nabavis drugacije to je problem.
Meni su kutijice super za f2p naslove, za b2p su vec diskutabilne svakako, al opet mogu se implementirati tako da budu OK.

Al uvek ce neko kukati to je sigurno.

Btw i pored ove silne drame igra se prodaje ko alva, u top 5 najprodavanijih na svim online prodavnicama, krastavac zna EA sta radi i kakvu klijentelu ima :D
 
Prodaje se, a posle prazni serveri...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Isti djavo drugacije pakovanje, kakve razlike ima da li je neko kupio loot box u igri ili od igraca trejdom.

Pa razlika je u tome gde ide novac. 100% izdavaču(EA) ili 10%(bilo koji item na Steam-u) izdavaču nije isto. Takođe, u dostupnosti i ceni. EA stavi fiksnu cenu i može da prodaje beskonačno komada. Loot boxes koje igrači kupuju, stvaraju poenima osvojenim u igri ima samo onoliko koliko oni naprave i odluče da prodaju i zakonom tržišta što ih je više jeftinije su.

Povrh toga, ono što se svi slažu da je kozmetika jedina fer stvar za prodaju.
 
Da ali cim postoji loot box od kojeg moze da se zaradi ljudi odma krecu da varaju,botuju i ostalo, stoga to sto novci ne idu 100% izdavacu bas i nije neka uteha, stoga jedino da se skroz izbace.

Meni manje smeta da se ea bogati i neki klinja ima Vejdera pre mene kojeg cu ja svakako otkljucati nego kao npr u pubg gde se kutije trejduju pa ih farma na tone kineza i botova/hakera koji vise upropascuju igru.
 
mikrotransakcije postaju ozbiljan problem AAA naslova, na kraju ce nam uciniti uslugu jer su slusali svoje fanove i igre ce da dignu na 100 eur a eto ukinuce mikrotransakcije :p

Sto vec i jesu. Pogledaj koliko kosta recimo AC Origins.

Za neku "vanilu" moras da platis 60e (iz koje je naravno izbacen deo sadrzaja), dok za "celu" igru sa season passom 100e. Zasebna kupovina season pass-a je 40e.

Ne bi me cudilo da i EA krene rutom izbacivanja (uzmanja pauze) naslova na svaku drugu godinu i udaranje cene od 100e.

A ovo je tek za "pohvalu"



I na kraju dana nikakva kritika nece uticati na njihovu politiku "cedjenja musterija"... Samo me interesuje kada ce taj baloncic da pukne i da li ce ovce da se dozovu pameti
 
Da ali cim postoji loot box od kojeg moze da se zaradi ljudi odma krecu da varaju,botuju i ostalo, stoga to sto novci ne idu 100% izdavacu bas i nije neka uteha, stoga jedino da se skroz izbace.

Meni manje smeta da se ea bogati i neki klinja ima Vejdera pre mene kojeg cu ja svakako otkljucati nego kao npr u pubg gde se kutije trejduju pa ih farma na tone kineza i botova/hakera koji vise upropascuju igru.

To stoji, da zbog profita ljudi više varaju i koriste botove i hakere. I to jeste razlog zbog koga bi treabalo izbaciti te vrste kutija. Nije potrebno pravno zabranit već samo kao dobra praksa dev timova.

No, da se vratimo na početak diskusije, loot boxove koji se prodaju direktno od izdavača a donose unapred nepoznate šanse za osvajanjem dobitka treba klasifikovati kao online kockanje za pravi novac i kao takvo zabraniti zakonom.
 
:d

a9A4y9m_700b.jpg
 
Poslednja izmena:
scRkgTa.jpg

u medjuvremenu su neke drzave pocele da istrazuju da li je sistem sa loot-om i kupovinom u ovoj igri kockanje ili ne :)
 
Poslednja izmena:
Iskljucili mikrotr. LOL. Ali samo dok ne prodaju dovoljno kopija igre, verovatno. :D
 
Iskljucili mikrotr. LOL. Ali samo dok ne prodaju dovoljno kopija igre, verovatno. :D

Upravo i ja to sad pomislio. Posle kad prođe udarna nedelja, kad se prodaje najviše kopija, polako će sve da vrate na originalnu zamisao, a s obzorim da se igrači bune par dana i sve prođe, niko neće ni obratiti pažnju. Još su ovako dobili MASIVAN boost za marketing, ono američko: There is no such thing as bad publicity.
 
Wow sad se f2p igre i plaćaju 60€ :d
 
Vidim da je pala cena otkljucavanja heroja sa 40 na 15.. :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Samo mi nije jasno zašto je celokupan shitstorm pao na leđa EA. Pre par dana 2k je objavio da će svaka naredna igra koju izdaju imati mikrotransakcije i da će se fokusirati na mikrotransakcije i na tu vest niko nije reagovao, jedva da ju je prenelo par sajtova. Takođe je i Ubisoft na svojoj akcionarskoj konferenciji objavio da mirkostranaskcije donose 50% prihoda i da će se koncentrisati na njih. Novi CoD takođe ubacije loot box sistem i opet nikakva specijalna buka se ne diže oko toga. Pa čak i sp naslovi poput novog AC, Shadow of Mordor 2 imaju mikrotransakcije.


Evo i Blizzard je napravio reklamu u kojoj se sprda sa EA i ovom pričom:

https://www.youtube.com/watch?v=RdEKChWcqx4

A i sam Blizzard ima Heartstone, HofS koji se baziraju na mirkostransakcijama, u WOW-u možeš da kupiš lvl unlock i zlatnike, pa čak i Overwatch ima kutije, a da ne pričamo o Diablo 3 AH debaklu.

Ovo me podseća na frku koja se digla oko windows 10 gde su svi digli dreku oko špijuniranja, a m$ je samo preuzeo sistem koji odavno imaju Apple i Google sa svojim operetivnim sistemima.
 
Poslednja izmena:
Pa zato sto je yebeni Star Wars. NFS je isti klinac. EA godinama zaradjuje milijarde kroz MT ali niko ne prati. Ovo sto su sada implementirali je bio prirodan korak za njih.

94211412d961789d6c83783a258d3275.jpg


e97679fdc4defd2e081b2b891368dc62.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo i Blizzard je napravio reklamu u kojoj se sprda sa EA i ovom pričom:

https://www.youtube.com/watch?v=RdEKChWcqx4

A i sam Blizzard ima Heartstone, HofS koji se baziraju na mirkostransakcijama, u WOW-u možeš da kupiš lvl unlock i zlatnike, pa čak i Overwatch ima kutije, a da ne pričamo o Diablo 3 AH debaklu.

.

Da, samo sto su Hearstone i HofS free igre, Overwatch ima kutije ali sadrzaj u njima ne utice na gameplay. SW Battlefront2 platis 60e, kutije sadrze materijal koji direktno utice na gameplay (povecavane attack-a, dobijas jaci oklop, duze letis......).
AC i ShadowOfMordor su SP igre koje jednom odigras i cao. SW je cistokrvna MP igra, i naravno da ovakve stvari nece proci (i sam si spomenuo Diablo i njegovu katastforu sa AH)
 
Sa tim da cak ni Diablo 3 nema PVP element pa AH nije bio toliko katastrofalan.
 
Sto se tice za Hearthstone to je collectible card game. Nije uopste pay to win vec vise grind cards to have meta decks
Overwatch lootboxes su cista kozmetika i nista vise. Ne utice na gameplay uopste. Isto tako i za Heroes of the storm i League of legends.
A ovo sto rade EA i Activision vec nije fer prema igracima.
 
. Isto tako i za Heroes of the storm i League of legends.
.

Parama možeš da otključavaš nove heroje, koji po pravilu uglavnom ne budu dobro izbalansirani, a da bi zaradio u igri svotu za otključavanje heroja ti treba par dana igranja. Tako da je i to svakako p2w.

Što se tiče Heartstone-a, trošenje para svakako može da zameni grindovanje za karte. Tako da če onaj ko troši pare svakako imati prednost u odnosu na onoga ko provede isto vreme u igri.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
ma hearthstone je tipičan primer, samo ga ja cak ne bi nazvao ni pay2wni nego gamble 2 win, jer u pay2win opciji kupuješ tačno šta hoćeš a ovde igraš lutriju da
slučajno dobiješ nesto sto ti treba. Okej mozes i ubaciti 60e u igru, pa uraditi disenchant sveg tresha koji ti ne treba i onda kraftovati neko OP smeće da bi bio konkurentan. Hearthstone je pre svega igra na sreću, sa uzasnim uticajem RNG-a, a posle svega sve ostalo.
 
Skinuo malopre igru 55GB koga zanima.
Veoma lepo izgleda, ali nije to next gen još uvek.
Optimizacija na nivou BF1 znači sasvim ok, jedino je zauzeće RAM memorije malo upitno 7GB~ opušteno.
Multi probao samo na par minuta, ono meh isti fazon kao prošli game tako da njega ostavljam kad pređem kampanju.
 
Nazad
Vrh Dno