Šta je novo?

Android player

vlad1982

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2005
Poruke
528
Poena
320
Jel moze neka preporuka android playera sa aliexpressa do 40€

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Posle mesec dana pretraživanja naručih ovaj verziju 2/16. Dobar je i sam po sebi a može mu se ubaciti ekstra optimizovani LibreELEC (linux za KODI). Imaš detaljno ovde, tako da imaš praktično i android i linux na jednom uređaju.
 
Poslednja izmena:
Posle mesec dana pretraživanja naručih ovaj verziju 2/16. Dobar je i sam po sebi a može mu se ubaciti ekstra optimizovani LibreELEC (linux za KODI). Imaš detaljno ovde, tako da imaš praktično i android i linux na jednom uređaju.

Kako se pokazao Linux na njemu, meni bi ovo bilo vrlo interesantno? Da li si ti naručio baš taj sa linka? Koliko te izašao, carina?
 
Baš taj. Bio 44e + 750 dinara. LibreELEC ide na SD card i u njemu je samo KODI koji se odmah pokreće i nema ništa drugo. U Linux se ne razumem i ne znam da li može da mu se pristupi. Nisam primetio neki GUI, možda može konzola. Trebalo bi da može i OpenELEC za Raspberry a to je već nešto ozbiljnije. Sa LibreELEC-om se mnogo manje greje, android ide i do 87 stepene ali KODI radi sporije, čak i sa class 10 karticom. Imaš sve detaljno na forumima.
 
Ima valjda reset dugme u AV priključku. Ja sam instalirao Terminal emulator sa Play store. Ukucaš u terminalu komandu "reboot update" i restartuje sa sa kartice. Posle toga će svaki put ići sa kartice dok je ne izvadiš, posle ide android regularno. Ako ne prihvati odmah "reboot update" prvo otkucaš "su" pa onda "reboot update". Ova komanda radi samo boot sa kartice, ne radi nikakav "update".
 
Valjda ima unutra dugmence koje se drži pritisnuto čačkalicom ili palidrvcem dok uključuješ kabl u struju i onda ide boot sa kartice. Meni je bilo kulturnije preko terminala.
 
Nazad
Vrh Dno