Šta je novo?

Periferni uređaji Koji gamepad za PC?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Hteo bih da kupim neki budget gamepad za PC sa analogom... Šta biste preporučili? Da li ima nešto pristojno da se kupi ispod 3.000?
 
Dobio sam u drugoj temi konkretan odgovor, od tri kupljena modela sva tri su na reklamaciji bila i jedan koji je vracen popravljen ponovo crko.

Tako da nista od kupovine, neki predlog za kupovinu?
 
Najbolji polovan/nov Xbox dzojstik koji ti budzet dozvoljava.
 
Kako ne vidim alternativu u nasim prodavnicama dolazim do toga da mi je jedini izbor ako hocu nesto kvalitetno a da je dobro da uzmem dzojstik od PS5, posto do sada nisam imao njihov dzojstik pa jel moze neko da mi kaze kakvi su za racunar? Jel su u fazonu plug and play ili moram nesto dodatno da instaliran i da radim re-maping dugmica da bi bilo kao na xbox dzojstiku?

Ne bih uzimao onu prvu seriju dzojstika sto je driftovala nego bih uzeo neki od ovih revizija sto su izasle u drugim bojama. Jel i oni hoce da driftuju posle nekog vremena ako se ne koriste, pitam jer ne koristim cesto dzojstik ali za neke igre jednostavno smatram da ih je bolje odigrati na dzojstiku nego na misu i tastaturi.
 
Pa i nemaš naročito kvalitetne i jeftine alternative...
Svojevremeno su hvalili Logitech F310, ne znam kako se sad kotira...

PS4/5 kontroler je dobar ali neće sve igre da rade bez intervencija kao Xbox kontroleri. DS4Windows pomaže u većini slučajeva gde neće, ali ne uvek...
 
To sam procitao da kod nekih igara mora ta intervencija da se radi. Ono sto mi se ne svidja kod ps5 dzojstika je to sto su analog palice jedan do druge a ja sam navikao na xbox dzojstik i ne znam kako bi se privikao. Za F310 sam upravo gledao recenziju kao jeftiniju alternativu ali sto malo pre napisah ne svidja mi se kada su palice jedna do druge nekako mi je neprirodan osecaj.


No video sam u GameS ovaj dzojstik pa sada se nesto neckam uzeti njega ili ici na original koji je oko 9000 dinara kod njih ali problem je sto ni jedan trenutno nije u ponudi pa bih video da sacekam ako ovo gore nije dobra alternativa.
 
Kako ne vidim alternativu u nasim prodavnicama dolazim do toga da mi je jedini izbor ako hocu nesto kvalitetno a da je dobro da uzmem dzojstik od PS5, posto do sada nisam imao njihov dzojstik pa jel moze neko da mi kaze kakvi su za racunar? Jel su u fazonu plug and play ili moram nesto dodatno da instaliran i da radim re-maping dugmica da bi bilo kao na xbox dzojstiku?

Ne bih uzimao onu prvu seriju dzojstika sto je driftovala nego bih uzeo neki od ovih revizija sto su izasle u drugim bojama. Jel i oni hoce da driftuju posle nekog vremena ako se ne koriste, pitam jer ne koristim cesto dzojstik ali za neke igre jednostavno smatram da ih je bolje odigrati na dzojstiku nego na misu i tastaturi.
Koliko sam ja mogao da posredno da primetim DS5 se nije nešto pokazao, dosta ima reklamacija na drift analog palice (i na tim obojenim jer je arhitektura džojpeda i materijali ostala ista), pa je za PC bolje uzeti xbox kontroler kako ti je preporučio kolega @jurodivi...

Ja lično koristim DS4 džojped za PC i osim što je baterija otišla u večna lovišta u pogledu kapaciteta jer se non-stop puni kada je povezan USB kablom za PC, sve ostalo je cakum-pakum...

EDIT: Meni DS4Windows radi savršeno, još se nisam sreo sa igrom gde ne radi...
 
Realno, svi oni imaju drift u većoj ili manjoj meri. Na netu videh da dosta hvale Gulikit KingKong 2 Pro (znam, nisam ga ja krstio) kao kontroler bez drifta, sa najpreciznijim analozima, zbog tehnologije kojoj su napravljeni. Seriozno se razmišljam da ga naručim i isprobam, ali se i ustežem od experimentisanja...

DS4 je dobar, što da ne, sem te zvrčke s baterijom pošto nije zamenjiva kao na Xbox...
 
Realno, svi oni imaju drift u većoj ili manjoj meri. Na netu videh da dosta hvale Gulikit KingKong 2 Pro (znam, nisam ga ja krstio) kao kontroler bez drifta, sa najpreciznijim analozima, zbog tehnologije kojoj su napravljeni. Seriozno se razmišljam da ga naručim i isprobam, ali se i ustežem od experimentisanja...

DS4 je dobar, što da ne, sem te zvrčke s baterijom pošto nije zamenjiva kao na Xbox...
Da, i drift na DS4 se lako popravlja u kućnoj radinosti... Tri do pet minuta posla, pa godinu dana služi bez problema...
Baterija na DS4 jeste zamenjiva, ali nijedna nije ni upola dugotrajna kao orginalna (pogotovo orginala v2 edicije), tipa one kineske od 2000mah, ne traju ni dva sata, a orginalne v2 od 1000mah traju po 7 sati bežičnog igranja...
Slažem se da je xbox po pitanju baterije znatno bolji od DS4.
 
Nije jeftin...našao sam ga na Aliju, direktno od proizvođača, i sa dostavom je 70 i nešto dolara. Manje-više kao Xbox Series kontroler...
Na Amazonu je 70$, ima ga i na Ebay...
Ima i starijih verzija, nešto jetinijih.

Još jedna firma sa dobrim 3rd party kontrolerima je 8BitDo, imaju dobre kontrolere (u inostranstvu, naravno)...
 

Evo da javim da sam uzeo ovaj gamepad, e sada jesam pogresio ili nisam ne znam ali Nacon da uzimam onaj model nisam hteo jer sam uvideo da bi mi jedna stvar isla na zivac a to je ono dupence sto ima iza ispod trigera pa onda hod prstiju ima daleko vise da putuje, nije kao kod xbox-a one s da je zadnja strana zaravnjena. Onaj king kong lepo izgleda ali trenutno vam mogucnosti za kupovinu mozda sledece godine ga porucim.

Ovaj sto sam uzeo ima punjivu bateriju u sebi od 600 mha koja se puni za 2 ipo sata preko usb tip c porta ili moze da se koristi punjac od telefona ali nekog slabijeg.

Gamepad je dosta lak ima nekih 200 grama i bezican je, u paketu stize senzor od kojeg mozete biti udaljeni max 10 metara, ima led svetlo za dugmice, isto moze da se pojacava ili smanjuje ili totalno iskljuci a vibracija u dzojstiku ima 4 lvl jacine koje se isto mogu podesavati na samom dzojstiku u trenutku koriscenja. Sam osecaj drzanja je odlican, za moje sake ni prevelik ni premalen nego bas po taman. Dzojstik moze da se koristi bezicno 2.4 ghz ili putem kabla pa tako ako jedog dana ode baterija moze idalje da posluzi.

Mana je sto nema indikator dokle je napunjena baterija.

Malo sam ga probao u igrama i ne vidim neku razliku od xbox one s kojeg sam ranije imao, sam kvalitet je odlican... nema pucketanja, skrpanja, ugibanja, zveckanja nekog dela, sa zadnje strane ima hrapaviji deo radi udobijeg drzanja. Koliko ce da traje ne znam ali imam 2 godine garancije pa ce vidim jel bila pametna odluka ili ce se pokvati posle nekog vremena. Kao sto napisah ne divljam sa dzojstikom pa verujem da ce da traje ali vreme ce da pokaze svoje.

Uzet je u Gigatronu za 4200 dinara, ima ih jeftinije da se nadju ko kupuje za kes taj moze da ustedi 1000 dinara. Sve u svemu za ovo kratko vreme koriscenja sam zadovoljan.
 
Potreban mi je savet u vezi gamepada za MacOS. Ima li nesto sto pouzdano radi od jeftinijih varijanti, sve sto citam po netu je da su nativno podrzani ds4/5 i xbox wireless. Nemam nikakvog iskustva sa mac kompjuterima uopste, pa ne znam ni odakle da krenem.
Kakva je podrska za zicne varijante?
 
Zdravo
Dok nas Argentina nervira igrajuci "kao Srbija" (uspavaju se kad povedu pa prime 2 komada za 2 minuta) ja se evo bavim gampepad-ovima, kontrolerima, kako li se to vec zove...
Ne zamerite na pitanjima koja slede, ja se uopšte ne razumem u kontrolere/gamepad-ove.
Ja to nikad nisam ruci drzao, uvek mi bilo dovoljna tastatura, mis i klasicni jojstick (za avione, onomad davno).

Potrebni su mi dva (jedan par) gamepad-a (kontrolra) za PC, bezicni, wifi, a nije na odmet i da moze da se zakaci i na usb kabl, moze i da ima vibraciju...

Sta meni u stvari treba, kakav i koji uređaj?

Spominje se Xbox ONE, a vidim da ima i neki Xbox Series S/X ...
Da li uz njih dolazi i usb wifi konektor u istom pakovanju ili se to zasebno dokupljuje?
Ako se dokupljuje, da li jedan wifi konektor za jedan gamepad ili moze vise gamepad-ova na jedan usb konektor (dongle il kako se vec zove)?

Ima li jos nesto sem Xbox da valja, da se moze u potpunosti koristiti, da nije tako skupo kao xbox ...?

Unapred hvala na svakom savetu i predlogu.
 
Poslednja izmena:

Ja koristim vec neko vreme ovaj model i prezadovoljan sam, u paketu se dobija kontroler i wifi adapter i radi savrseno. Baterija meni dosta dugo drzi ali ne koristim ga cesto. Malo je manji i laksi od original xbox one s kontrolera koji sam imao ali ako se koristi samo za pc onda nema potrebe ici na nesto skuplje jer sa ovim jos nisam naisao na igru a da nesto nije radilo.

U slucaju da hoces bas xbox one s/x model ima na ipon sajtu 61.30 euro ako porucih kod ovih sa kp kontam da ce te izadje oko 55 eura. E sada nisam siguran ali mislim da se isto u pakovanju nalazi wifi adapter.

E sada razlika ti je ocigledna, kod prvog kontrolera je cena niza, punjiva baterija u njemu, 2 godine nase garancije, u slucaju xbox kontrolera skuplji, 1 godina madjarske garancije, nema punjivu bateriju u sebi pa moras dodatno da kupis par setova punjivih baterija da mozes da menjas.

Sto se tice kvaliteta tu nema puno price oba su dobra ali ipak dajem malu prednost xbox kontroleru zbog gumica i pecurkica. Nisu ni kod ovoga lose e sada koliko ce da traje videcemo i opet puno zavisi od osobe do osobe koja koristi kontroler kako se vlada njime, ako dovlja ako siska dugmice ko sivonja ako ga baca toj osobi ni kontroler od titanijuma nece puno pomoci.
 
Za mene su punjive AAA baterije plus. Ima ih svuda, jeftine su u Ikei ili Lidlu, dovoljna su dva seta (4 kom.), jedan par koristiš dok ne drugi puni...
Prosto, ne moram da razmišljam kada će da crkne integrisana baterija, gde da nađem originalnu zamensku i po kojoj ceni, da li su 3rd party baterije dovoljno dobre...flexibilnije, po meni.
 
Dakle u kutiji sa CANYON Gamepad Wireless GP-W3 vec ima i wifi adapter?
Ako se dobro secam, baterija nije zamenjiva (lako, mora da se otvara, narucuje druga, verovatno neka li-ion)?

A da li bi bilo koji kontroler/gamepad radio preko nekog drugog wifi adaptera, wifi kartice sa antenama koja je vec montirana u PC i da li treba nesto jos da bi dobro radilo i da li su sve opcije gampepada podrzane?
 
Da u kutiji ima adapter, mislim ali ne mogu da to dokazem je da za dva kontrolera svakako moraju oba usb adaptera. Ako ne mora jos bolje ali sigurno da svaki radi na svom adapteru.

Sto se tice zamene baterije da mora da se otvara kontroler.

Pre ovog kontrolera sam imao xbox one s kontroler koji sam kacio na neki bluetooth dongle ali to su oni sa kp za tipa 300-500 dinara pa sam imao problema da se povezem a sto ne znam reci.

@jurodivi

Slazem se da je bolje ali ako crkne i kada crkne baterija kupim one baterije za telefon i neka radi koliko izdrzi. I da ne zamenim bateriju kontroler moze da radi preko kabela.
 
Da li je ovo orginal?


U cemu je razlika izmedju belog Xbox ONE i crvenog (i ostalih u bojama) Xbox Series X ?
Da li mi je dovoljan jedan (ovaj ceni) sa WiFI adapterom i jedan bilo koji bez adaptera (ovaj beli na "popustu" ili obojeni bilo koji serises X) da bi se moglo igrati sa PC?

Da li se vima njima mogu bez modovanja staviti punjive AAA baterije?
Svi ovi rade na usb kablu, WiFi i BT ?
Koliko njih se moze povezati sa PC preko BT od ploce ili nekog iole kvalitetnijeg usb BT 4.0 ili BT 5.0 modula?
Treba neki poseban BT modul od MS ili moze bilo koji ako je brz i kvalitetan?
Koji BT je u ovim xbox-ovima BT4.0 ili BT 5.0 ?
Koliko njih se preko ovog njegovog WiFi adaptera moze povezati?
Da li je moguce preko nekog drugog WiFi modula/kartice povezati 2 ili jos vise ovih xbox gamepad's ?

Da li je mnogo platiti za 2 komada 17.500din?

Da li je mnogo deteru (10g) i ocu mu (46g) dati ove xbox kao prve gamepad ili ici na kupovinu jeftinijih REDRAGON G808 HARROW (2x 4000=8000din), CANYON GP-W3 (2x4200=8400din), možda nešto četvrto al da nije DS4?

Ima neko ko je koristio sve ovo pa da posavetuje...
 
Samo 1 xbox dzoj moze preko tog wifi dongle, ali na bt mozes da prikljucis vise, najbolje rade integrisani bt moduli ako vec ima ploca ako ne neki kvalitetniji je preporuka, xbox dojstici nisu mnogo izbirljivi oko bt modula al ono sto bolje manje sanse da bude bilo kakvih problema, prima obicne/punjive AAA ili speijalnu punjivu bateriju (play and charge kit)
 
Da, i drift na DS4 se lako popravlja u kućnoj radinosti... Tri do pet minuta posla, pa godinu dana služi bez problema...
Baterija na DS4 jeste zamenjiva, ali nijedna nije ni upola dugotrajna kao orginalna (pogotovo orginala v2 edicije), tipa one kineske od 2000mah, ne traju ni dva sata, a orginalne v2 od 1000mah traju po 7 sati bežičnog igranja...
Slažem se da je xbox po pitanju baterije znatno bolji od DS4.
Po meni je ovo beskorisno.



Samo 1 xbox dzoj moze preko tog wifi dongle, ali na bt mozes da prikljucis vise, najbolje rade integrisani bt moduli ako vec ima ploca ako ne neki kvalitetniji je preporuka, xbox dojstici nisu mnogo izbirljivi oko bt modula al ono sto bolje manje sanse da bude bilo kakvih problema, prima obicne/punjive AAA ili speijalnu punjivu bateriju (play and charge kit)
Odakle ti to da samo 1 moze preko dongle-a? Xbox 360 dongle je valjda podrzavao 4, a Xbox One 8 komada(i on takodje povezuje Xbox Series gamepadove). Kad dodjem kuci provericu oba pa cu javiti. Takodje, Xbox 360, Xbox One i Xbox Series gamepad primaju 2xAA baterije, ne AAA. Xbox 360 gamepadovi imaju problem da nakon par godina krenu da gube kontakt, jer se ne skida samo poklopac od kucista za baterije, vec celo kuciste za njih, dok na Xbox One i Series se skine samo poklopac, kao na daljincu. Tehnicki Microsoft gamepadove za Xbox One i Xbox Series konzole tretira kao razlicite revizije istog proizvoda zvanog Xbox Wireless Controller. Xbox One gamepadovi imaju 3 revizije, prva nema ni bluetooth ni 3.5mm prikljucak za slusalice sa donje strane, druga ima 3.5mm prikljucak, ali ne i bluetooth. Xbox One gamepadovi imaju microUSB prikjlucak, dok Xbox Series gamepadovi imaju USB-C.




Da li je ovo orginal?


U cemu je razlika izmedju belog Xbox ONE i crvenog (i ostalih u bojama) Xbox Series X ?
Da li mi je dovoljan jedan (ovaj ceni) sa WiFI adapterom i jedan bilo koji bez adaptera (ovaj beli na "popustu" ili obojeni bilo koji serises X) da bi se moglo igrati sa PC?

Da li se vima njima mogu bez modovanja staviti punjive AAA baterije?
Svi ovi rade na usb kablu, WiFi i BT ?
Koliko njih se moze povezati sa PC preko BT od ploce ili nekog iole kvalitetnijeg usb BT 4.0 ili BT 5.0 modula?
Treba neki poseban BT modul od MS ili moze bilo koji ako je brz i kvalitetan?
Koji BT je u ovim xbox-ovima BT4.0 ili BT 5.0 ?
Koliko njih se preko ovog njegovog WiFi adaptera moze povezati?
Da li je moguce preko nekog drugog WiFi modula/kartice povezati 2 ili jos vise ovih xbox gamepad's ?

Da li je mnogo platiti za 2 komada 17.500din?

Da li je mnogo deteru (10g) i ocu mu (46g) dati ove xbox kao prve gamepad ili ici na kupovinu jeftinijih REDRAGON G808 HARROW (2x 4000=8000din), CANYON GP-W3 (2x4200=8400din), možda nešto četvrto al da nije DS4?

Ima neko ko je koristio sve ovo pa da posavetuje...
Sva tri gamepadova sa linka su Xbox Series gamepadovi, ako bi uzeo jedan adapter, mogao bi 8 gamepadova da povezes u isto vreme tim adapterom. Ti gamepadovi takodje podrzavaju USB-C i bluetooth povezivanje. Ne znam koliko njih se moze povezati na USB BT ili BT od ploce, probacu na laptopu danas posle posla pa cu ti javiti, postoji sansa da moj laptop ima previse staru BT karticu za Xbox Series gamepad, jer znam da je bluetooth standard update-ovan na njima u odnosu na Xbox One gamepadove.

Sto se pitanja na kraju tice, mislim da bi ovi gamepadovi bili daleko bolji poklon od bilo cega drugog na trzistu gamepadova. Nemam PS4 ni PS5, ali bivsi cimer ima oba, tako da sam imao puno prilika da igram igre barem na DS4 i prosto moji utisci sa tim gamepadom nisu pozitivni ni na koji nacin. Ne mislim da je sam gamepad po fizickim karakteristikama u istoj klasi sa Xbox 360, One i Series gamepadovima, a (barem ranije je tako bilo) Dual Shock 4 se beskonacno puta teze povezuje sa racunarom, dok sa Xbox gamepadovima je to prelako i gotovo nemoguce "zasrati".
 
Poslednja izmena:
Razlika je samo u boji.
Mogu se staviti punjive baterije.
Svi rade na usb kablu, BT.
Moze bilo koji bluetooth adapter, kod mene radi bez problema sa kineskim BT 4.0.
Koliko se secam BT 4.0 je u dzostiku.
Preko WIFI adaptera moze koliko se secam 4 dzojstika, prednost adaptera je sto mozes koristiti vise dzojstika na jedom i sto rade slusalice ako ih ubodes u dzojstik.
 
Nazad
Vrh Dno