Šta je novo?

Periferni uređaji Koji gamepad za PC?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,779
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Hteo bih da kupim neki budget gamepad za PC sa analogom... Šta biste preporučili? Da li ima nešto pristojno da se kupi ispod 3.000?
 
30e kao novi xbox one s u virtual shopu i 500din ti je bt dongle

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Možda ako može xbox360 za te pare da se nadje.
 
Redragon Harrow G808

Krasno sam se izigrao otkako sam ga kupio pre par godina (tj. voleo bih da sam i više igrao, ali to je problem mog nedostatka slobodnog vremena, a nije do kontrolera).
Elem, baterija drži odlično, domet sasvim OK, preciznost solidna, prepoznat od Windowsa kao Xbox kontroler, sve radi kako treba u novijim igrama. To je to.

 
Da li može neka preporuka za džojstik. Treba mi za MK 11 za PC. Potrebno je da:

  • da ga Win 10 odmah prepozna
  • ima vibraciju
  • nije bitno da li je bežični ili ima kabal
  • bitno mi je da je kvalitno napravljen

Čitao sam da su Xbox džojstici dobri, ali sam se izgubio oko modela, i gde je najbolje kupiti. Ne umem da prepoznam original. Mogao bi da dođe u obzir i polovan po dobroj ceni, a i Mađari mogu da rade. Ovo za Xbox sam naveo samo kao primer. Može i nešto drugo.
 
Da li može neka preporuka za džojstik. Treba mi za MK 11 za PC. Potrebno je da:

  • da ga Win 10 odmah prepozna
  • ima vibraciju
  • nije bitno da li je bežični ili ima kabal
  • bitno mi je da je kvalitno napravljen

Čitao sam da su Xbox džojstici dobri, ali sam se izgubio oko modela, i gde je najbolje kupiti. Ne umem da prepoznam original. Mogao bi da dođe u obzir i polovan po dobroj ceni, a i Mađari mogu da rade. Ovo za Xbox sam naveo samo kao primer. Može i nešto drugo.
Xbox ili DS4, ja više volim DS4 i simetrične analoge.
Prednost Xbox je puno bolja autonomija baterije.

A što se tiče kupovine orginala, jedina sigurna kupovina su legalne radnje, gde su i cene veće.

Iako ti kod DS4 ni to ne garantuje kvalitet, ima ona čuvena fora: "Kako razlikovati orginalni DS4 od kopije, mini USB džek punjač na kopiji je kvalitetniji i dugotrajniji.

P.S. ako se budeš rešio da uzmeš DS4 uzmi verziju 2 (V2) puno je izdržljivija i bolja od V1. Imaš na netu kako po oznaci prepoznati koja je koja.
 
Xbox dzojstik na Windowsu radi kako bi neko ocekivao da dzojstik radi u 2022 godini. Out of the box sve funkcionise, bez dodatnih programa i peripetija, u igrama se kontrole vide kako treba. Koristio sam Xbox One dzojstike za PC, imao sam i PS4 Pro, ne mogu da kazem da mi je jedan dzojstik bolji od drugog, tako da mislim da nema razloga ici na DS4 za Windows.
 
Xbox dzojstik na Windowsu radi kako bi neko ocekivao da dzojstik radi u 2022 godini. Out of the box sve funkcionise, bez dodatnih programa i peripetija, u igrama se kontrole vide kako treba. Koristio sam Xbox One dzojstike za PC, imao sam i PS4 Pro, ne mogu da kazem da mi je jedan dzojstik bolji od drugog, tako da mislim da nema razloga ici na DS4 za Windows.
Bro, plz...

Ovaj program/driver sve rešava, DS4 na win radi savršeno, bez ikakvih problema već godinama.

Zato sam mu i napisao da pogleda prvo koji tip džojstika mu više odgovara i sa aspekta udobnosti i sa aspekta praktične upotrebe (jer nisu isti), pa da odluči, jer je softverski sve ispeglano već godinama.
 
da li je o.k. kupovina Xbox 360 Wireless Controller za 30€

Šta znači PRC ? Da li je ovo original ?

P.S. ako se budeš rešio da uzmeš DS4 uzmi verziju 2 (V2) puno je izdržljivija i bolja od V1. Imaš na netu kako po oznaci prepoznati koja je koja.

da li može neki link ?
 
Bro, plz...

Ovaj program/driver sve rešava, DS4 na win radi savršeno, bez ikakvih problema već godinama.

Zato sam mu i napisao da pogleda prvo koji tip džojstika mu više odgovara i sa aspekta udobnosti i sa aspekta praktične upotrebe (jer nisu isti), pa da odluči, jer je softverski sve ispeglano već godinama.
Hoce li se u igricama dugmici prikazivati kao Xbox dugmici ili kao PS4 dugmici, nakon tog programa? :)
 
Bro, plz...

Ovaj program/driver sve rešava, DS4 na win radi savršeno, bez ikakvih problema već godinama.

Zato sam mu i napisao da pogleda prvo koji tip džojstika mu više odgovara i sa aspekta udobnosti i sa aspekta praktične upotrebe (jer nisu isti), pa da odluči, jer je softverski sve ispeglano već godinama.
Ne resava. Mozes za prvu pomoc ali je pacenje na duze staze. Imam PS kontrolere od verzije 1 do 5, kao i custom PS Nacon i svi su imali problem u odredjenim igrama. U nekima super radi dok u nekima nikako.
Cak i najjefinija xbox kopija ce bolje raditi od bilo koje verzije sa DS4.
Znaci ne pricam o jednoj igri pa da sledi "meni radi!!!" vec kompletno igracko iskustvo na puno igara.

@vladat1 , teska kopija, zale se da je krs

Uzeh ovaj na amazonu jer ga nahvalise i stvarno, realno gledano za 20+€ je super jer su kontrole precizne. Ali osecaj kada ga drzis... Ne mere jeftino i sve dobro :)

Screenshot_2022-03-16-10-55-47-19_b5f6883d2c20a96c53babc0b4ac88108.jpg
 
Poslednja izmena:
Uzeh ovaj na amazonu jer ga nahvalise i stvarno, realno gledano za 20+€ je super jer su kontrole precizne. Ali osecaj kada ga drzis... Ne mere jeftino i sve dobro :)

Baci taj link ka Amazonu, verovatno mogu da dobavim.
 
Meni Sekiro ne radi sa DS4. Probao sam i DS4Windows i InputMapper, uzalud.

Druge igre su mi radile normalno, ali ja ne igram mnogo toga, tako da kapiram da ima još igara koje ne mogu da se igraju preko DS4.
 
@DukeLander i @Sgt. Major, ljudi ja za sad nisam naišao na igru u kojoj ovaj softver ne radi, a koristim ga godinama, i Sekiro sam probao, ali tad mi nije legla, pošto sam sad zagrizao za DS III, kontam da ću se i Sekiru vratiti.
Znači probao sam, nepreporučujem napamet. Jedini put gde mi se desilo da ova opcija nije radila kako treba je bilo u igri Ni no Kuni: Wrath of the White Witch kad nije funkcionisalo Y dugme za izlazak iz inventara, ali to je reinstal igre rešio. Dakle, nije bilo do softvera već do igre.
Ova opcija uredno sarađuje i sa steam igrama.

@ivanbass1 Dugmići se na ekranu (u igri) pokazuju kao A, B , X, Y, što je meni i logičnije tj. lakše zapamtljivo nego Sony oznake, ali mi je sam džojped kao džojped u smislu rasporeda analoga bolji od Xbox (ili sam tako navikao, što mu dođe na isto) pa sam spreman na upotrebu ovog softvera.

EDIT: Inače softver mi je uredno radio i sa emulatorima, npr. Zelda i sl...
 
Xbox dzojstik na Windowsu radi kako bi neko ocekivao da dzojstik radi u 2022 godini. Out of the box sve funkcionise, bez dodatnih programa i peripetija, u igrama se kontrole vide kako treba. Koristio sam Xbox One dzojstike za PC, imao sam i PS4 Pro, ne mogu da kazem da mi je jedan dzojstik bolji od drugog, tako da mislim da nema razloga ici na DS4 za Windows.
Ironično ali mk11 za koji čovek traži kontroler xbox bežični ne radi out of the box (jedina igra na koji sam naišao). Rešenje je prosto, treba jedan red da se edituje u config.ini ali eto da kažem 😇😉
 
Trebala bi mi pomoć oko izbora gamepada. Prvobitna ideja je bila da uzmem neki koji se povezuje preko USB kabla jer bi mi to značilo zbog Tello drona, (bolji kvalitet snimka i manje smetnji ako je gamepad povezan na telefon preko kabla umesto BT) npr Redragon Saturn G807. U međuvremenu sam uzeo Fire TV stick pa bih da ubacim Retroarch, ali mi onda za povezivanje na Stick treba BT.
Mislim da sam ranije viđao gamepadove koji mogu da se povežu i preko USBa i preko BT, ali sada ne mogu da nađem ni jedan. Da li neko od vas ima neki predlog ili mi je možda najjednostavnije da uzmem 2 različita gamepada?
 
Ironično ali mk11 za koji čovek traži kontroler xbox bežični ne radi out of the box (jedina igra na koji sam naišao). Rešenje je prosto, treba jedan red da se edituje u config.ini ali eto da kažem 😇😉
Pikao sam MK11 na PC-ju, ne secam se da li sa Xbox One dzojsticima ili sa nekim generickim koji podrzavaju XInput (Windows ih vidi kao Xbox dzojstike) i radilo je sve kako treba.
 
Trebala bi mi pomoć oko izbora gamepada. Prvobitna ideja je bila da uzmem neki koji se povezuje preko USB kabla jer bi mi to značilo zbog Tello drona, (bolji kvalitet snimka i manje smetnji ako je gamepad povezan na telefon preko kabla umesto BT) npr Redragon Saturn G807. U međuvremenu sam uzeo Fire TV stick pa bih da ubacim Retroarch, ali mi onda za povezivanje na Stick treba BT.
Mislim da sam ranije viđao gamepadove koji mogu da se povežu i preko USBa i preko BT, ali sada ne mogu da nađem ni jedan. Da li neko od vas ima neki predlog ili mi je možda najjednostavnije da uzmem 2 različita gamepada?
Xbox one s podržava i usb i bt
 
Xbox one s podržava i usb i bt
Hvala puno na odgovoru. Na žalost nisam baš planirao da dam toliko para :) druge opcije su mi Gamesir T1s i G3s kojih trenutno nema kod nas. Verovatno ću za početak uzeti ovaj Redragon Saturn G807 zbog drona koji je primaran, a kasnije neki BT ako mi se i dalje bude igralo nešto sa Retroarcha
 
Ja sam skoro kupio Logitech F710 i prezadovoljan sam. Ima sve ono što si naveo a mislim da može da se nađe polovan za pristojnu cenu. Ja sam ga kupio za 20 eura polovan u mint stanju, nov u radnjama je nešto preko 5k dinara.
 
koja je razlika između Logitech F710 i Logitech F310. Ono što sam izguglao je da navodno f310 kvaliteniji(žičani), a f710 gubi konkciju.
 
Dok sam trazio gamepad, pokrio sam vise cenovnih rangova i nisam znao da li da uzmem Xbox ili DS. Na kraju sam odlucio da uzmem Xbox Wireles Controller 20th Anniversary Edition za 8k. Nikad nisam imao XBOX, ali su me kupili sa par detalja+X je zelen. Nije mi bilo zao sto sam platio vise iako sam se kolebao oko obicnog za malo manje para i trazio jeftiniju soluciju od te.

2007 sam valjda uzeo Logitech Cordless Rumblepad 2, zbog moje sake nije bas za duge sesije i dugo ga nisam koristio. Za tih nekoliko godina me je dobro sluzio, mada imao sam nize standarde. Bice tu kao rezervna varijantna.
 
Na kraju sam uzeo Redragon Saturn G807. Game pad je ok, ali naravno ne radi na androidu... Na Redragon sajtu piše da podržava, kao kod nekih prodavaca kod nas dok na G******n sajtu to ne piše. Nemam ideju što imaju proizvod istog imena, a različite specifikacije.
Tako da će najverovatnije da padne neki od ovih polovnih XBox one.
 
Na kraju sam uzeo Redragon Saturn G807. Game pad je ok, ali naravno ne radi na androidu... Na Redragon sajtu piše da podržava, kao kod nekih prodavaca kod nas dok na G******n sajtu to ne piše. Nemam ideju što imaju proizvod istog imena, a različite specifikacije.
Tako da će najverovatnije da padne neki od ovih polovnih XBox one.
Druže lepo su pisali ljudi, da si čitao sad ne bi morao dva džojpeda kupovati...
 
Nazad
Vrh Dno