Šta je novo?

Periferni uređaji Koji gamepad za PC?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Hteo bih da kupim neki budget gamepad za PC sa analogom... Šta biste preporučili? Da li ima nešto pristojno da se kupi ispod 3.000?
 
Mozda nema veze sa temom, ali ne znam gde drugde da pitam. :)

Da li moze neko da mi pojasni mozda kako mogu da povezem komp sa DS4 gamepad-om od Sony PS4, da li mora preko kabla ili moze i bezicno? Vidim da dosta vas koristi isti na kompu. Ili ipak treba da se kupi onaj njihov wireless adapter koji je skoro 30€ da bi mogao bezicno?
 
Ja ga koristim i sa kablom i preko Bluetootha. Sa kablom koristim kad idem kod nekoga, uz programčić Input Mapper, da ne bih instalirao Bluetooth drajvere, DS4, nosio dongle itd. Preko Bluetootha igram kod kuće, korist Asus BT400 dongle, uz DS4Windows program. Nisam primetio nikakva kašnjenja, a odigrao sam preko 80 sati u Hollow Knightu, sigurno preko 500 sati u PES 17/18/19 i još gomilu drugih igara.

Još sam dodao i Xpadder, pa ga koristim kao daljinski kad ne sedim blizu monitora. Za svako dugme, triger i stik mogu da se mapiraju svi tasteri sa tastature, odnosno tasteri i točkić miša.
 
Potreban ti je Bluetooth adapter ako želiš bežično. Ne mora oficijalni, ali je najpouzdaniji i omogućava još par funkcija sa konzole (tipa Remote Play).

Žično ukoliko koristiš Win10 samo povežeš kablom i OS kao i Steam će prepoznati gamepad, dok za Win7 moraš da instaliraš Xbox 360 controller driver.

Za igre van Steam-a skineš DS4Windows program. U njemu u podešavanjima čekiraj Hide DS4 controller kako se ne bi default kontrole mešale i pod Use Xinput Port da bude 1.

Edit: iz nekog razloga tek sada mi je poslalo poruku, ali si već dobio odgovor i u postu iznad.
 
Poslednja izmena:
Vazi, pokusacu onda tako da uradim. Hvala vam na pomoci. cheers
Videcu mozda onda da kupim ili taj Asus bt modul ili da pozajmim od nekog neki cisto da probam kako radi. Da ne dajem bas novac za ofcijalni jer je stvarno po meni preskup. Pretpostavio sam da moze i sa obicnim bt modulima samo nisam znao koji tacno dobro rade sa DS4. :)
 
Gledam neki gamepad da uzmem i vidim mnogi preporucuju XBOX 360 mada sam ja navikao na PS gamepad-e ali vidim da im kompatibilnost sa windows-om nije jaca strana. Naleteo sam na ovaj. Ima li neko iskustva sa ovim prodavcem, da li se radi o orginalima ili kopijama? Za 25 evra cini mi se kao dobar izbor a i ne bi vise davao od toga.
 
Pozajmio sam od druga PS3 kontroler da igram dirt rally. Sa kompom je spojen usb kablom jer nemam blutut pa me interesuje dali steti bateriji ako je koriscen samo preko kabla. Znaci kad igram povezan je sa kompom na usb a kad ne igram onda ga iskljucim. Dali takav nacin rada moze da osteti bateriju ?
 
Evo mozda nekom znaci, jer ja nisam znao npr....Xbox one s ili DS4 moze samo 1 kontroler na BT modul, ali mogu oba istovremeno na isti modul npr!
 
Jel ima neko iskustva sa PDP gamepad-ovima? To su kao zamenski xbox one kontroleri ali da li su istog kvaliteta. Ima ih na nekoj akciji za 3990. Koristim dosta i d-pad a na xbox 360 gamepad-ovima koliko sam procitao dosta su lose odradjeni. Vidim da je to malo popravljeno kod xbox one modela. Pokusavam da nadjem neki pristojan gamepad a da nije preterano skup, tu oko 3000-4000. Doduse navikao sam na d-pad od sony playstationa ali uglavnom nailazim na meni nepoznate kineske brendove pa ne znam sta valja. Ako imate neki predlog bio bih zhvalan.
 
Ja koristim DualShock 4(ima i v2 verzija sa jos jacom baterijom ali i ova je dovoljna) i uz programcic DS4Windows sve radi ok vidi ga kao xbox 360. Kod madjara ima za 48-49e.
 
Jel, ja bio ubeđen da mogu 4 komada...ili to samo za one bez s važi?!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Moze samo preko onog microsoft dongle, preko obicnog BT moze samo 1, ali eto moze i ds4 i on u isto vreme na isti dongle
 
@Nekron aha pa to sam mislio, na taj ms. A jel taj pomenuti od Microsofta može da se koristi i za druge bt uređaje ili isključivo gamepadovi?!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@Nekron aha pa to sam mislio, na taj ms. A jel taj pomenuti od Microsofta može da se koristi i za druge bt uređaje ili isključivo gamepadovi?!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Samo za ms kontoler jer nije bt modul vec wifi

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Vidim da je par ljudi kupilo Redragon saturn g807. Kakav mu je d-pad i kako ste zadovloljni u globalu sa njim? Vidim da je skoro isti kao gamesir g3w koga mnogi hvale a jeftiniji je skoro 1000 dinara. Hteo sam da uzmem PDP Xbox One gamepad ali vidim da su podeljena misljenja na netu od sjajnih do ocajnih a cena mu nije mala. Kod nas vidim da i nema nekih komentara za PDP kontrolere. Xbox one orginalni mi je skup nov a polovne stvari ne volim a i ne koristi se toliko, neki put po neka igra. :)
 
Jel moze neki savet oko DS4 i igranja na PC-u?
Povezujem ga sa kablom.
Probao sam RDR2 i odmah ga prepozna,radi super ali nema vibracije.
Probao sam The Division juce,radi super ali su dugmici kao na xbox-u,nema trougla,iksa,kruga i slicno nego slova. Takodje vibracija ne radi.

Citao sam malo po forumu,instalirao ds4win,instalirao driver koji je trazio. U podesavanjima sam isao na ono testiranje za vibraciju high/low i radi super,izabrao sam emulacija da je dualshock 4.
Ali,opet ne radi vibracija i dugmici su sa brojevima kroz igru.
 
Zato se za pc gejmovanje koristi xbox one s joy

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Probaj u exclusive modu da li radi, znači pogasi uPlay, Steam i nVidia experience pa u DS4Win uključi "hide DS4 controller". trebalo bi da bude kao na slici.Screenshot (1)_cr.png
 
Sa kojim igrama si imao problema?

Ja sam svašta probao (One S gamepad i zvanični adapter, onaj manji) i nikad nikakvih problema. Doduše, ne igram se toliko sa gamepad-om, to brat više voli, ali na 10-ci nema boljeg i kvalitetnijeg out-of-the-box rešenja.
 
Ja redovno koristim taj Xbox kontroler, ako mislimo na isti. Imam i adapter. Sve savršeno radi, nemam ni najmanjih zamerki.

Što se tče korišćenja PS4 kontrolera, tu je loša priča. Ako se poveže preko bluetootha, latencija je prevelika. Doduše, postoji adapter za isti. Koliko sam primetio, samo par igara ima u podešavanjima PS4 layout (Metro Exodus).

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ili još bolje xbox 360 i to žični, taj radi uvek i svuda (kako je zamišljeno)...čak i sa wireless one s sam imao problem u par navrata tj igara.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

A ima li gde provereno da se nabavi on, a da je sigurno original? Po mogucstvu novi ili neki izlozeni primerci..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Latency je odličan za ds4 zeza samo ako je neki bt dongle od 500din.
Imaš ih na oglasima i u nekim radnjama josuvek

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li znate da li negde u BGD ima provereno na stanju original XBox 360 ili One gamepad (za adapterom za wireless kacenje na PC)?
 
Nema nigde, ja baš tražio xbox one wireless. Ni ne znaju kada će ni da li će nabavljati. Verovatno i da neće, novi xbox će uskoro, moguće da njega čekaju.
 
Ima na KP ako ne mora radnja.
 
Preporuka za nov bežični kontroler/gamepad za PC. Da bude do 3500-4000 din, ne bih davao više od toga. Treba mi za NBA2k20, Witcher 3, Red Dead Redemption 2, Assassin Creed serijal, Tomb Raider. Mogao bi i žični ali bi morao neki sa kablom od 3m.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno