Šta je novo?

Periferni uređaji Koji gamepad za PC?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,780
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Hteo bih da kupim neki budget gamepad za PC sa analogom... Šta biste preporučili? Da li ima nešto pristojno da se kupi ispod 3.000?
 
Ima nas koji igramo i retro igrice... a mozes misliti koliko jr zgodan analog kada imas max 8 smerova.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Ne znam jel F310 ima drugaciji analog u odnosu na prvu generaciju RumblePada ali cisto da podelim iskustvo:

Kad sam presao sa Rumblepada na PS3 Sixaxis analog osecao sam se ko da sam progledao :D

Probao sam x360ce program da kalibrisemo deadzone i sve ostalo, ali, i dalje je postojala ozbiljna prednost u kontroli kod Sixaxisa.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Da iskoristim tuđu temu - da li postoji bolji džojped za PES od onog sa PS4?
Razmišljam šta da kupim, a treba mi samo za tu igru, pa me interesuju eventualne preporuke.
 
Imaj samo u vidu da je Rumblepad ipak dzojstik iz jedne druge ere i da mu kvalitet analoga nije ni blizu next-gen kontrolerima. Za neko casual igranje (avanture, platforme i sl.) završava posao ali ne bih ga preporučio za fudbal.
 
Rumblepad sam imao davno, bio je dobar, ali mislim da ima boljih. Razmišljao sam i o F310, ali njime nisam oduševljen.
Dakle, biće PS4, ne odgovara mi džojpedoza Xbox.


Hvala!
 
https://www.gigatronshop.com/gamepad?prikaz=grid-view&limit=16&poredak=rastuci&strana=3

Jel moze neko da baci pogled na ponudu dzojstika ovde? Imam neki vaucer koji pokriva celu ponudu, a uzeo bih dzojstik(bilo koji od ponudjenih). F310 mi je najinteresantniji.
Najvise me brine podrska PC igara za njega, igrao bih GTA V, Nier Automata, Witchera i jos dosta igara na njemu.

Sad vidim da ima i Xbox 360 kontroler kod njih. Pretpostavljam da je on najbolji izbor?
Jedino sto je 360 kontroler Wireless, koliko na tom cudu traju baterije? Jel se moze koristiti na PC uopste?
 
Poslednja izmena:
Svaki wireless moze biti i wired po potrebi :)

Nisam upucen ali verovatno se povezuje preko bluetooth konekcije kad je u wireless modu. Tako je sa PS3 kontrolerom.

F310 je sigurno podrzan jer je F serija manje vise PC standard.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Pa koji da uzmem, 360 ili F310?
 
360 je bolji, ali i skuplji. Ergonomija mu je bolja, analog precizniji i tako to... ali... za igrice koje si naveo F310 realno zavrsava posao.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Apsolutno mi je svejedno jer uzimam na vaucer od 6600~, od kusura sto mi ostane cu uzeti neku glupost tipa flesku, kompresovani vazduh ili nesto slicno.

Koji mi kabli treba sa bi povezao 360 sa pc-jem, jel ide taj kabli uz njega?
 
Poslednja izmena:
X360 nije blutooth, već moraš imati i risiver poseban za njega.
Tako da ti i tu imaš trošak - ali vredi. Ako nećeš da daješ preko, wired je super izbor isto.
 
Nema wired u G*******..
 
Ima 360 modela koji dolaze i sa wireless predajnikom zajedno, i za pomenute igre bi ga uvek uzeo ispred svih ostalih zvog nativne win podrške. Za bateriju nemam pojma, ja imam sa kabelom model ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
11.11.

Ja sam letos na pijaci napolju kod nas kupio XBOX 360 žičanu kinesku kopiju za 500 din :). Naravno od Roma pošto masovno donose hardver
iz Nemačke. Isto tako i nedeljom donose na Najlon pijacu (NS). Nema ih puno, ali kod tih koji donose se može naći jako puno odličnog hardvera
po niskim cenama zato što većina njih nema pojma šta prodaje ;).

Pošto se bliži 11.11., na Aliju ima jako dobra ponuda kontrolera.

GameSir Official Store – cene će biti istorijski niske!
G3s za samo 22 $!!! Najverovatnije ću ga kupiti, a moj koji me i dalje služi perfektno (imam preko 600+ sati na njemu za nekih 14 meseci) ću pokloniti.
Nema nikakvog smisla kupiti G3w za 19 $.
G4s jedino ima smisla ako se „ložite“ na XBone dizajn.

Od ostalih preporuka...
DBPOWER Xbox žičani
Legendary Trading – ovaj prodavac prodaje PXN uređaje: ima Xbone bežičnu kopiju – po meni jedina prava alternativa G3s to sličnoj ceni.
 
^Jel ide uz G3s (sto kosta 22$) i bracket za telefon? Hocu da kupim jos jedan, imam jedan koji me je fantasticno sluzio dok mi nisu slomili desni trigger ali nisam dobio bracket za telefon. Ako se dobija, uzimam ga odmah!

Samo me malo nervira, samo jedan moze da bude povezan bezicno, ostali moraju na kabal.
 
Poslednja izmena:
Naravno da se dobije „nosač“ za mobilni telefon. U pitanju je zvanična GameSir prodavnica.

Viđao sam njihove modele da se prodaju bez njega, ali to je kod drugih prodavnica tipa GearBest.
 
Poslednja izmena:
Šta je od tih džojstika dobro za PC, najviše Mortal Kombat?

Razmišljam između žične i bežične verzije pa ako moze predlog za obe :)

P.S. Da li smeta ako je kod žičnog duži kabl?
Po dijagonali, ako će ići preko ljudi, znači vazdušna linija, bi trebalo 4-5 metra a da ide lepo po strani sigurno dodatnih 2-3 metra.
 
I mene zanima za mortal kombat za pc... Da li g3s ili novi g4s? Ili nesto trece...
 
Uzeo danas polovni F310, u odlicnom stanju, za 2.000 dinara, Windows ga odmah prepoznao, Cuphead takodje.

Ako dodje do problema sa nekom igrom, sto sumnjam, mogu da se mapiraju preko Logitech softvera dugmici sa tastature. Na prvi pogled sam zadovoljan.
 
Ja se izvinjavam sto dizem temu...

Planiram da uzmem neka dva kvalitetna gamepad-a.
Znam da ce preporuka odmah biti za xbox ali ja bih da ga izbegnem,ne zbog kvaliteta i slicno nego zato sto koristim playstatin pad izrade 10 godina...

Da li postoji gamepad,a da nije xbox-ov koji ce igrica odmah da prepozna,bez da se ubacuje neki dodatni software i slicno. Bez onog x360ce i slicno?
Izadje nova igra,upalim je pad u ruke i igram,bez cimanja da li ce da radi i slicno.

Gledam ovaj F710,negde sam citao da ima neka podesavanja na samom pad-u,nesto se pomeri pa se ponasa kao da je xbox pad????
Da li neko ima ovaj pad? Kakav je?
 
F310 / F510 / F710 su praktično isti gamepad, samo je razlika u kablu, wirelessu i vibracijama, čisto da znaš.
 
ne znam da li je bilo ali ja bez problema koristim ds4 joypade na pc-ju uz pomoc ovog drajvera jer sam isto godinama navikao na oblik:

http://ds4windows.com

namesten je da se pokrece u pozadini zajedno sa windowsom i prepozna joypad cim ga nakacim. nisam probao bezicnu varijantu jer mi je komp blizu ali verujem da radi bez problema.
 
Ima li nešto jeftinije od tog f310, a da je ok za povremeno igranje PES-a?
Dakle da je zadovoljavajuće precizan i da se ne raspadne za godinu dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
rade i ds3 i ds4 savrseno i zicno i bezicno na pc-ju,bez x360ce i sl mapera.po meni je ds3 apsolutni minimum ispod kojeg ne treba ici,mogu originali da se nadju za 1500din u savrsenom stanju,a bt adapter koji provereno radi je 400din.
 
Nazad
Vrh Dno