Šta je novo?

Periferni uređaji Koji gamepad za PC?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Hteo bih da kupim neki budget gamepad za PC sa analogom... Šta biste preporučili? Da li ima nešto pristojno da se kupi ispod 3.000?
 
U nekoj temi se pre par meseci pominjali neki sa Gearbest-a kao dobri, ali se ne sećam koji.

Da se ogrebem za pitanje :)

Kakvi su bežični za PC?
Jel to vredi da se uzme ili ima kašnjenja pa važi ono pravilo za internet "žica je žica"?
 
Za PS3 je wireless bio perfektan, sad, za PC... sumnjam da je nešto mnogo drugačije u odnosu na wireless miševe i da ne treba lomiti glavu.

E sad, ako se setiš koji sa Gearbesta, hvala :)
 
Ima na AliExpressu u zvaničnoj GameSir prodavnici, istorijski popust na sve modele.
Preko Android aplikacije su cene još malo niže.
https://gamesir.aliexpress.com/store/1948940

Ja sam letos bio kupio sebi i najboljem prijatelju u roku od dana, pa nam je tako i stiglo.
Mi smo kupili G3s tada za 31 $. Apsolutno vredi svaki cent. Njegov klinac ga baš koristi za PES i radi
i dan danas perfektno.
 
24$ zicna verzija - jako zanimljiva ponuda. Vizuelno deluje kako treba uz to :D

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Ja koristim Logitech F710, bezicni je gamepad i odlican je za voznje. Za fudbal dok sam igrao na PC sam koristio Logitech Dual Action, zicani ali savrseno lezi u ruci. F710 je dosta glomazan, posebno sa zadnje strane, nisu najsrecnije rijesili prostor za baterije.

Sent from my Galaxy S7
 
E sad, slatke muke - jel neko poredio osecaj na PS3 gamepadu i F510?

Jos ako ima nekoga da uporedi i sa G3s... ihaj :D

Vidim da u tom nekom rangu ima i onaj Speedlink Strike NX. to mu valjda dodje PS3 verzija Xeoxa?

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Logitech F modeli su poznati diljem interneta da imaju poveću mrtvu zonu.
Zato ga nisam ni kupio (F510) iako ima PS inspirisan dizajn.
 
Ovaj fazon?

http://www.gearbest.com/video-game/pp_263961.html?wid=21

To što je za XBOX ne znači da je i kvalitet XBOX - osim ako je neko kupovao već ovo pa zna. U suprotnom, mogu onda da kupim i Jetion, možda radi slično :D

A evo onda i PS3 gamepad: http://www.gearbest.com/game-controllers/pp_314882.html :D

Sorry na polu-spamu i hvala na predlogu, samo nisam baš skapirao da je ovo Xbox kontroler, osim što tako izgleda.

Nisam se ni ja lepo izrazio:d
Kopija, ali dobra kopija za 1500 din tesko da nadjes bolji kontroler. Mada ako je budzet 3k onda je to druga prica. Dao sam samo predlog.
 
Logitech F modeli su poznati diljem interneta da imaju poveću mrtvu zonu.
Zato ga nisam ni kupio (F510) iako ima PS inspirisan dizajn.

To je onda izgleda isto kao i Rumblepad (1, ne 2) koji sam kupio, ali mi se nikada nije dopao... Hvala na sugestiji!

@djokosrb: ma budžet je takav da kupim nešto što će da mi traje dugoročno... kud nisam bio pametan pa da kad sam već osvajao one PS3 na turnirima da zadržim bar jedan original gamepad za sebe :D

Jesi li možda kupio ili znaš nekoga ko ima taj gamepad sa gearbesta?
 
Ja jednostavno nisam imao sreće sa džojsticima. Nisam ni jedan mogao da nateram da radi. Hteo sam da kada otvorim Steam, mogu da igram Double Dragon Neon. Meni treba preporuka za neki kršteni džojstik, da radi na win 10 i da ima sofver - drajvere za njega. Da li originalni džojstik za xbox 360 može da radi na PC u ?
 
Naravno.

Meni je Steam prepoznao i Logitech Precision bez ikakvog podesavanja.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Ja jednostavno nisam imao sreće sa džojsticima. Nisam ni jedan mogao da nateram da radi. Hteo sam da kada otvorim Steam, mogu da igram Double Dragon Neon. Meni treba preporuka za neki kršteni džojstik, da radi na win 10 i da ima sofver - drajvere za njega. Da li originalni džojstik za xbox 360 može da radi na PC u ?
Naravno da može i ne trebaju ti nikakvi drajveri. Evo ja igram dd neon na steamu sa istim bez problema.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja jednostavno nisam imao sreće sa džojsticima. Nisam ni jedan mogao da nateram da radi. Hteo sam da kada otvorim Steam, mogu da igram Double Dragon Neon. Meni treba preporuka za neki kršteni džojstik, da radi na win 10 i da ima sofver - drajvere za njega. Da li originalni džojstik za xbox 360 može da radi na PC u ?
Tema o džojsticima je ovde ;).
 
To je onda izgleda isto kao i Rumblepad (1, ne 2) koji sam kupio, ali mi se nikada nije dopao... Hvala na sugestiji!

@djokosrb: ma budžet je takav da kupim nešto što će da mi traje dugoročno... kud nisam bio pametan pa da kad sam već osvajao one PS3 na turnirima da zadržim bar jedan original gamepad za sebe :D

Jesi li možda kupio ili znaš nekoga ko ima taj gamepad sa gearbesta?

Drugar je uzeo, ja igrao na njemu Rayman-a, radi sve kao sat, stvarno vrhunski replika/kopija, windows 7 i windows 10 prepoznali, on je cepao i PS Now kao i sto radi originalni.
Ali dobro sad kad su popusti, mislim da treba, ako vec mozes da uzme kvalitetniji, ali ovaj je stvarno bang for the buck ako mene neko pita.
 
Lepo je znati to, zatrebace nekad neki rezervni gamepad ili gamepad za goste :)

Nasao sam na oglasima jedan F310, postoji neka aplikacija koja resava problem sa deadzone na analogu, pazaricu ga danas/sutra pa javljam utiske.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Reče mi drugar, da može džojstik od Playstation 3 na PC. Treba neki adapter. On to sve ima, tako da dobijam sutra da isprobam. Javljam kako stvari stoje.

Izgleda dobar video na tu temu

 
Poslednja izmena:
Radi, samo treba ovako da se podesi

 
Poslednja izmena:
G4s je bio na forumu pre nekih mesec i nešto dana za manje od 3.000.

Ako ti ne treba nosač za mobilni telefon, onda kupi verziju bez njega.
Ja imam verziju sa nosačem zato što je tako i jedino prodaje proizvođač na Aliexpressu.

Za tu razliku u ceni G4s ne vredi po mom mišljenju.

Ovaj lik je dobro objasnio:
[YOUTUBE]TDdVwPrFhUE[/YOUTUBE]
 
Antipreporuka za razer onza. Prije njega sam imao obični xbox-ov i radio je 2 godine i više dok ga nisam zabio u zid, a razer-ov nije ni trebalo da udaram u zid, trigeri počeli sami da otkazuju, gumice na pečurkama su nikakve takođe, s ostalo nije ni bitno pošto je već dobio titulu bivši.
 
Možeš da naletiš na žičani za nešto preko 3.000 dinara (25€).
 
Nazad
Vrh Dno