Šta je novo?

Periferni uređaji Koji gamepad za PC?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,779
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Hteo bih da kupim neki budget gamepad za PC sa analogom... Šta biste preporučili? Da li ima nešto pristojno da se kupi ispod 3.000?
 
Bliži se 11.11. i rasprodaja na Aliexpressu. Postoji jako puno kontrolera i izbor je veći nego ikada. Lično, meni je i dalje najbolji GameSir, bez obzira što se plaća mali premijum.
T2a će biti 24,5 $ i premišljam se da li da ga kupim...

Što se tiče G3s koga imamo moj prijatelj i ja – posle 2+ god. Nemam zamerki. Oba rade odlično, mada su moj prijatelj i njegov klinac uspeli da rasture USB micro ulaz zato što
su nemarno ubadali kabel prilikom punjenja :S: pa je morao da plati opravku... Sam uređaj mu radi odlično, a koriste ga intezivno za PES i manje za razne vožnje.
Moj sigurno ima 500+ radnih sati.
 
Čisto sumnjam da su originali za te pare, skupi još para pa uzmi DS4 ili XBOX kontroler. Ja sam skoro bio u istoj dilemi i naleteo sam na DS4 u radnji za 6400 sa 2 godine garancije, to je otprilike cena i kod švercera. Sa kineskim BT adapterom za 200 dinara radi savršeno. Vidim da ih sad ima i na akciji za 6000.

PS - ne nasedaj ni na OVAKVE oglase, ovo je kopija, originalna kutija je drugačija.
 
Poslednja izmena:
Nisam obraćao pažnju uopšte, igram po malo svaki dan pa mi je teško da saberem. Skoro sam nabavio BT adapter a do tad je bio na kablu. Nemoj da zaboraviš da ga gasiš kad se ne koristi, ako koristiš DS4Windows stisneš u isto vreme ono "PS" dugmence i "Options" i pad se ugasi a na "PS" se pali ponovo. Takođe u programu možeš da ugasiš svetlo tako što smanjiš one slajdere za boju na nulu, to dodatno smanji potrošnju baterije.
 
Ja koristim XBOX wireles vec ko zna koliko, sigurno 4-5 godina. Niti jedan jedini problem. Kupljen u setu sa wireles adapterom. Prepoznaje ga 99% igrica za sve što ga ne prepoznaje samo se u glavni folder igrice ubaci x360.ce i pokrene da prepozna gampad klikne save i pokrene igra. Mogu i dugmići da se ˝remapuju˝ i da se trigeri steluju ali nista mi to nije trebalo tako da ne znam kako to funkcionise.

X360CE može da se koristi i za ostale gampadove kad igrica neće da ih prepozna.

Mada ja ako budem išao na novi gamepad bi uzeo DS4, nekako mi je taj gamepad savršen. Ne kažem da x360 ima mana nego nekako mi je oblik DS4 prototip oblik za gamepad. A i pritom komp ga prepoznaje kao od šale, probao par komada sa onim programom što treba za njega, ne mogu sada da se setim.

Sve u svemu po meni a prošlo je kroz ruke jedno 20-25 gamepadova u zadnjih 20ak godina - XBOX360 ili DS4 i trajaće dugi niz godina ako niste skloni gadjanju TV. I naravno wireless varijanta. Jeste da treba iskeširati ali bolje jedan kršten gamepad nego 4 nikakva. I da za ovaj Gamesir ne mogu da ništa kažem nisam probao mada mi deluje da je kvalitetna izrada po slikama.
 
DS3 preporuka takođe.
 
Ima li nešto od gejmpeda za PC do 2000 dinara, a da išta vredi?

Imam PS4 i sa njim dva DS4, kontoleri rade perfektno i na kompjuteru, ali mrzi me da ih često šetam sa jednog uređaja na drugi, uparujem itd.
Zato bih neki namenski gejmped, ali nešto budžetno. Više se igram na konzoli, ovo bi mi bila rezervna varijanta za neko kežual opuštanjekad nemam pristup soniju.

Na kompu sad povremeno koristim neki Genius socijalni, služi nekako ali daleko je od dobrog.

Ne bih da kupim polovno, a ne bih ni sa Aliexpressa (ne čeka mi se, a i carina me redovno ojadi). Nešto iz naših radnji ili sa oglasa?

Znam da bi najbolje bilo da uzmem još jedan DS4, ali trenutno mi se ne daju tolike pare.

Kakav je npr. onaj Redragon Saturn g807? Ima podršku za xinput, bio bi prepoznavan kao Xbox kontroler. Neko imao iskustva? Izrada, preciznost?
 
Video sam da taj izgleda isto kao navedeni Redragon. E sad, da li je jedan kopija drugog, da li samo izgledaju isto, ili i jesu isti i proizvedeni na istom mestu - to ne znam.

Videću šta ima kod nas, nalazi se i Gamesir. Kao što rekoh, neću da naručujem sa Alija. Jesam kupovao mnogo puta i tako, ali carina mi ogadila takvo naručivanje. A i ne čeka mi se.
 
Mada ja ako budem išao na novi gamepad bi uzeo DS4, nekako mi je taj gamepad savršen. Ne kažem da x360 ima mana nego nekako mi je oblik DS4 prototip oblik za gamepad. A i pritom komp ga prepoznaje kao od šale, probao par komada sa onim programom što treba za njega, ne mogu sada da se setim.


Ja koristim DS4Windows za Bluetooth povezivanje i InputMapper kad idem kod nekoga na PES, pa se kačim preko kabla.

Na Joybuy je trenutno 42 evra uz free shipping, mislim da vredi dati još malo više od 1000 dinara od planiranog budžeta.
 
Kupio sam Redragon Saturn za 1900 din. i prvi utisci su odlični. Probao sam ga par sati sinoć u Borderlands 2. Sa prekidačem na xinput Win 7 ga je odmah prepoznao kao Xbox kontroler, tako je prepoznat i u igri. Dimenzije, oblik, preciznost, vibracija - sve veoma dobro. Nije baš kao DS4, ali uzevši u obzir cenu, veoma sam zadovoljan. E, kolika je trajnost, to ćemo tek da vidimo.
 
Uzeh i ja Redragon Saturn, bagatela, po meni bolji i od skupljih modela kao npr. Natec Genesis PV59 koji prekida u radu(los wi-fi chip) i fizicki je manji, a kosta 75% vise.
 
A što da ne žičano? Ne pridajem pažnju tome koja je godina i da li je takvo nešto u trendu, važno mi je da radi kako treba. A ima kabl i svojih prednosti (znaju svi koje je nekad izdala baterija tokom gejminga).
A spomenuti DS3 je za mene jednostavno premali kontroler. Mojim šakama nikako ne prija.
Inače, razumem da mnogima žičani kontroler nije opcija i to poštujem. Ali meni je sasvim OK, ne osećam se nešto sputanim sa ovim Redragonom u odnosu na to kad koristim DS4 na konzoli.
 
pa ds3 moze i zicano...prosto ne vidim potrebu za iskljucivo kablom cak i na budzetu.a tuzic je jer stvarno deluje okej koliko vidim i po izradi,bt modul bi ih izasao dodatnih cca dolar u izradi.
 
To da, bio bi Saturn baš odličan gejmped da su dodali i BT podršku. Ali bi onda sami sebi pravili konkurenciju, ugrožavali sopstvene modele koji su od ovog bolji tek toliko što su bežični a ipak su solidno skuplji.
 
Ti saturni su kopija GameSir G3s... Mislim da je bolja opcija kupovina GameSir G3s iz Kine, dobijete odličan wireless kontroler koji ne prekida i dobijete phone-bracket a skuplji je nekih 4e...
 
Mislim da se ne isplati uzimati iz Kine gamepad za taj novac, ako uhvati carina izaci ce ~3.000, a za 4k ima nov Logitech F310. Mozda gresim, ne znam kakav je kvalitet :)

Ja sam uzeo ovaj Redragon jer sam hteo nov, a nije mi se davalo previse novca i prijatno me je iznenadio kvalitet za tu cenu.
 
Drugari mene malo zbunjuje sto sad ima i kontroler koji radi preko wifi mreze i oni preko bluetootha. Da li se prodavci ne izrazavaju kako treba i misli se na bluetooth u oba slucaja ? U svakom slucaju mene interesuje ako su ovo dva razlicita nacina konekcije koje je bolje za sportske igre konkretno pes ako neko ima iskustvo?
Procitao sam temu i nisam video da je neko pominjao ovo a inace za mene jos uvek neprevazidjen dzojstik je PS2? PS3 i PS4 imaju L2 i R2 kao papucice a to mi smeta kod PESa i razlog zasto i ne razmisljam o njima. Igram na padu a ne na pecurki a on je kod PS kontrolera po meni najbolje napravljen.
Takodje PS3 imam i povezivao sam ga ranije preko bluetootha i to ne kineskog vec asusovog tog nekog tada preporucenog i desavalo se da secka i kvari ugodjaj pa sam batalio. Ne znam kako je sada situacija ali vidim da su mnogi povezali preko kineskog resivera i da niko nije imao primedbe? Mozda je problem u onim softverima za povezivanje PS na PC, ne znam ali nesto mi nije bilo to to, tacnije PS2 preko adaptera zicano kida.
Razmisljam da menjam komp i uzeo bih plocu sa ugradjenim wifi i bluetooth resiverom pa razmisljam da obnovim i kontrolere i to cetri bezicna ali stoji mi knedla u grlu zbog ranijeg iskustva... Ako bilo ko ima iskustva sa bezicnim kontrolerima i nekom fudbalskom simulacijom molim za pomoc??????
 
Imam par pitanja :D Prvo da li se wireless dzojpedovi povezuju na vise nacina i ako je tako koja je najstabilnija konekcija bluetooth ili .... ??? Nesto kapiram da ne mora samo putem bluetootha ili se to mozda prodavci lose izrazavaju?
Ja godinama koristim ps2 dzojpadove i povezujem na PC putem adaptera i oni traju dugo a imam i dva koja traju preko decenije. Igra se samo PES u drustvu uglavnom.
Uzeo bih cetri komada wifi ali imao sam ps3 dzojpad koji sam povezao preko asus dongle 4.0 koji su svi preporucivali i isprobao sve programe ali opet desava se da kasni i oseti se razlika izmedju kabla i bez njega. Sad me to lose iskustvo koci a vidim da se ovde skoro niko ne zali ili se zali na odredjenu seriju nekog kontrolora.
PS2 kontrolori mi odgovaraju zbog odvojenih onih strelica za pravac i zbog toga sto nemaju R2 L2 kao papucicu vec je klasicno dugme i ta papucica uopste ne lezi PESu. Zbog toga i ne prelazim na PS3 i PS4 jer samo igram PES, kao sto rekoh, a tako bih rado :D
Sad zanima me da li ima neko iskustva sa nekim wifi dzojpedom koji je kao PS2 tj ima krstice odvojene i nema papucice R2 L2 i koji bi mogao da preporuci?
Da je kvalitetan, da moze da se povezu vise njih i da sa njima moze da se igra fudbalska simulacija bez smetnji?
 
Nazad
Vrh Dno