Šta je novo?

Dodeljivanje prioriteta interneta za online igre

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,571
Poena
665
Da li postoji neki način da se podesi mreža da pri online igranju ne moram da pauziram sve torente (koji se siduju)?

Ako ne pauziram torente koji se siduju, bez obzira što je uploada ograničen na 150 kb/s od teoretskih 256 kb/s, ping u Quake Live mi skače. A igrao sam bez problema sa paketom koji ima 4 puta manji upload.

Da li tako nešto uopšte može da se izvede?
Ruter je TP Link WR841ND.
 
Kod mene to delimicno uspesno radi GameFirst softver koji je isao uz Asus ploce, GA ima slican za Killer network. Mislim da za GameFirst postoji komercijalna verzija.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
@Dr Sidious
U kom smislu ti "delimično uspešno" radi GameFirst?
I akol može link jer ja ne uspevam da nađem. Izbacuje samo neki sajt sa igricama (nešto kao Steam mi izgleda). Kako uopšte neki softver može da obezbedi "glatko" igranje?

Zar ne može to da se odradi preko Bandwith kontrole, da za QuakeLive stavim ograničenje za zagarantovanu minimalnu brzinu. Da li bi to radilo i kako da nađem koju adresu/portove koristi QuakeLive?
 
Ne znam da li moze preko bandwidth controle, nisam imao potrebu da probam. Ranija verzija uz Gene V je ipak seckala kad su torenti u pitanju u Star Trek Online, sadasnja GameFirst IV solidno radi u WoWs, ipak ja nemam neki visok upload, oko 10KB/s, sa direktnim download-om preko browsera (1000 KB/s kad nista drugo ne radi) nemam problema u igri.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Komercijalna verzija se zove Cfosspeed.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Izaberes neku noviju asus plocu na asus sajtu, ides na podrsku za tu plocu i GameFirst se nalazi pod utilities, mozda nema bas za svaku plocu. Nista epohalno, jos manje posebno. Slicno se zove networkgenie kod MSI-a, a gigabyte daje cFosSpeed. Netlimiter, bar za mene, je i dalje neprevazidjen, ako vec ne mozes da u samom torent programu da dovoljno dobro ogranicis upload.
 
Poslednja izmena:
@Fidel
Netlimiter sam koristio davno. Mogu opet da ga probam ali sumnjam da utorent ne ograničava dobro. Jel može to nekako da se proveri? Možda u samom Netlimiter-u?
 
Ja sam to kod mene rešio na 2 načina. Prvi je, kao što je napisao @Dr Sidious, softver koji ide uz matične. Kod mene je to "MSI GAMING LAN MANAGER", a isto tako može i direktno iz firewall a. Ja imam Comodo i ideš na "Game mode".

https://help.comodo.com/uploads/Comodo%20Internet%20Security/1bca1244957cf78a78b90fc0d6acd490/5eac818f1e1c4adc19d335055b06586b/202bd14f57d77080655ce7751184f98a/cis_ht_gamemode1_111512.png
Ja imam Windows 7 i njegov Firewall. Tamo nisam uspeo da nađem Game mode.

Pitanje je koji od tih softvera koji dolaze sa matičnom mogu da instaliram na konfiguraciji iz potpisa?
 
Mene interesuje kako da odradim ovo na nivou kucne mreze? Ruter mi ima qos, ali nikako ne uspevam da podesim jer je telekomov kineski krs.
Uzeo bih mikrotik, onaj najjeftiniji bi zavrsio posao valjda? Vidim da ih ima za oko 25e, mogao bih da izdvojim toliko, samo me zanima da li je komplikovano podesiti? I posto ima samo 3 LAN porta, a meni treba 4-5, da li moze da se zakaci i switch na to pa da se kontrolise vise njih, ili mikrotik kontrolise brzinu samo na ta 3 njegova porta.

Najveci problem mi je sto stalno neko u kuci gleda online seriju, tako da je meni ping nenormalan dok igram neku igru...
 
Probao Netlimiter i za download prikazuje tačnu statistiku dok je za upload užas.
Prikazuje da utorent vuče 5-10 kb/s a on vuče 150. Ograničim na 100, na 5... a ono se ništa ne menja, idalje vuče isto.
Kad ograničim u utorentu on Netlimiter prikazuje i dalje 5-10.

Imam i ja QoS ali iskreno nemam poima ni šta znači niti čemu služi.
 
Ja imam Windows 7 i njegov Firewall. Tamo nisam uspeo da nađem Game mode.

Pitanje je koji od tih softvera koji dolaze sa matičnom mogu da instaliram na konfiguraciji iz potpisa?

Vidi se na slici gde je. Da li imaš njihov antivirus i Firewall ili samo Firewall ? Ja imam novu verziju - samo Firewall . Ako imaš staru verziju, deinstaliraj je.

Na drugi deo pitanja ti je odgovorio lepo @Fidel

Izaberes neku noviju asus plocu na asus sajtu, ides na podrsku za tu plocu i GameFirst se nalazi pod utilities, mozda nema bas za svaku plocu. Nista epohalno, jos manje posebno. Slicno se zove networkgenie kod MSI-a, a gigabyte daje cFosSpeed. Netlimiter, bar za mene, je i dalje neprevazidjen, ako vec ne mozes da u samom torent programu da dovoljno dobro ogranicis upload.

Imaš da kupiš za 3-4 € Eset Smart Security 9 (ključ radi i za verziju 10) na godinu dana. Tu isto imaš Gamer mode

Ovde je jako lepo objašnjeno

http://support.eset.com/kb2838/?locale=en_US
 
Poslednja izmena:
Vidi se na slici gde je. Da li imaš njihov antivirus i Firewall ili samo Firewall ? Ja imam novu verziju - samo Firewall . Ako imaš staru verziju, deinstaliraj je.

Na drugi deo pitanja ti je odgovorio lepo @Fidel



Imaš da kupiš za 3-4 € Eset Smart Security 9 (ključ radi i za verziju 10) na godinu dana. Tu isto imaš Gamer mode

Ovde je jako lepo objašnjeno

http://support.eset.com/kb2838/?locale=en_US
Imam Firewall koji je došao sa Windows-om, a intalirao sam i MSE mada je on ugašen.

Na slici se vidi za taj Comodo ali ja njega nemam.
 
Imam Firewall koji je došao sa Windows-om,

Comodo ne dolazi sa Windows-om. Ako imaš instaliran Comodo, da li imaš njihov antivirus i Firewall ili samo Firewall ? Ako imaš staru verziju, deinstaliraj je, i instaliraj novu samo Firewall.

Da li si probao da skineš GameFirst ?
 
Probao sam sada sve.

Netlimiter radi, ali je neophodan bio restart. Kad ograničim na 50 kb/s onda igra ima isti ping kao kada pauziram sve torente.

GameFirst ne radi. Probao sam sa prioritetima ali je ping duplo veći. Nisam uspeo u njemu da podesim upload ispod 1 megaBITA/s a i sa tolikim mi je ping bio veliki.

Na kraju sam sve isključio i ograničio upload u utorrent-u na 50 kb/s i igra ima isti ping kao kada su pauzirani.

Izgleda ću morati da ograničavam na čak 50 kb/s upload dok igram. Može i u utorrent-u pa mi ne treba dodatni softver.

Ako neko ima rešenje kako da se ovo odradi na nivou rutera i/ili da ne mora da se ograničava utorrent ispod tih 150 kb/s to bi bilo super :)
 
Koristim win7 64 SP1, netlimiter 3.0.0.11, utorrent 3.0.0.26473, win FW, Malwarebytes Anti-Malware - prilicno stara verzija 1.60.0.1800. Nikad nisam posebno podesavao nijedan firewall, pa ni win-ov. Kad seed-ujem, mogu bez problema da utorrentu dam 180-200kbs, a to da se ne odrazi na odlaznu vezu, online igre uvek imaju uobicajenu latenciju - ISP SBB UL 2Mb/s. Ogranicavanje brzine radi bez greske u utorentu kao i u netlimiter-u.

Probao si vise verzija utorenta? Da li su Quake Live i torenti koje seed-ujes na istom disku?
 
Mene interesuje kako da odradim ovo na nivou kucne mreze? Ruter mi ima qos, ali nikako ne uspevam da podesim jer je telekomov kineski krs.
Uzeo bih mikrotik, onaj najjeftiniji bi zavrsio posao valjda? Vidim da ih ima za oko 25e, mogao bih da izdvojim toliko, samo me zanima da li je komplikovano podesiti? I posto ima samo 3 LAN porta, a meni treba 4-5, da li moze da se zakaci i switch na to pa da se kontrolise vise njih, ili mikrotik kontrolise brzinu samo na ta 3 njegova porta.

Najveci problem mi je sto stalno neko u kuci gleda online seriju, tako da je meni ping nenormalan dok igram neku igru...

Trebalo bi da bude lako ako je tp linkov ruter, dodeli svom kompu jednu lokalnu ip i u bandwidth control napravi profil sa ip adr kompa i stavi prioritet na maksimum a nakon toga napravis drugi profil ili rule, kako god, i stavis ostatak opsega tj svi ostali koji se kace na net ....U stvari, ovako bi trebalo da bude za svaki qos enabled ruter.
E sad, kako ce to ruter da pegla i koliko ruter moze to da isprati ...pitanje je.
Inace, sa mikrotikom mozes naravno, ista je procedura, ako ti treba vise lan portova, uzmes neki dumb switch i svom kompu das prioritet dok druge stavis na low.
 
Ma ZXHN H168N V3.1 smece neko, pokusavao sam vise puta, samo se zaglupljivao ruter :-D
Moracu da kupim mikrotik...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koristim win7 64 SP1, netlimiter 3.0.0.11, utorrent 3.0.0.26473, win FW, Malwarebytes Anti-Malware - prilicno stara verzija 1.60.0.1800. Nikad nisam posebno podesavao nijedan firewall, pa ni win-ov. Kad seed-ujem, mogu bez problema da utorrentu dam 180-200kbs, a to da se ne odrazi na odlaznu vezu, online igre uvek imaju uobicajenu latenciju - ISP SBB UL 2Mb/s. Ogranicavanje brzine radi bez greske u utorentu kao i u netlimiter-u.

Probao si vise verzija utorenta? Da li su Quake Live i torenti koje seed-ujes na istom disku?
Ja imam PTT kablovski internet 20/2. Nisam menjao verzije utorent-a jer je ova (2.0.4) proverena i nema trekera koji je ne podržava (neki samo tu i još par verzija). QL mi je na SSD-u (matora ploča ali radi SSD kako treba) dok su mi svi torente na 2 HDD-a.

@kidu_moc
U TP linkovom softveru ne postoji opcija za prioritete. Može samo minimalna i maksimalna brzina za uoload/Download.
 
Nazad
Vrh Dno