Šta je novo?

DVI to VGA adapter

CikaKURE

Cenjen
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruke
538
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 4770K / Noctua NH-U12P SE2
Matična ploča
AS Rock Z87 Pro3
RAM
12gb
GPU
GTX 1060 6gb
Storage
NVME + SSD + HDD
PSU
Zalman ZM850HP
Kućište
Chieftec Dragon Full Tower
Kupio sam klincu racunar. Graficka ima samo DVI i HDMI izlaze, a monitor ima samo VGA ulaz. Nigde ne mogu da nadjem odgovarajuci adapter. Meni treba adapter koji ima sve iglice sa jedne, i samo onu kosu sa druge strane. Svi adapteri u svim firmama imaju jos 4 iglice pored ove kose crte. Nasao sam i neki stari adapter koji sam koristio pre 100 godina, i on isto ima 4 iglice pored one kose. Graficka koja je u pitanju je RX470. Ne znam da li je nesto specificno sa ovim novim grafickim kartama ili je nestasica tih adaptera? Svi kazu, znamo sta vam treba, ali nema vise takvih u ponudi.
 

Prilozi

  • small_radeon-rx-470-5.jpg
    small_radeon-rx-470-5.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 262
Poslednja izmena:
To sto ti trazis jeste Dvi-D i sa njim ti nece bacati sliku, jer on ne daje nikakav analogni signal kakav tvoj monitor prima.

Bolje sto nema u radnjama, nista ti ne bi znacilo i da si kupio. Treba ti aktivni adapter(konverter) HDMI na VGA. Njih ima za oko 700 din na KP, a po radnjama su bili skupi kad sam gledao.

P9 Lite TT
 
Ja sam koristim taj adapter i savrseno radi.Dvi na vga

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Meji treba adapter vga na hdmi? Jel ima to? Trebalo bi da povezem laptop sa TVom a laptop ima samo VGA ulaz
 
Hvala svima na pomoci, nisam znao za taj adapter.

Sad imam jos jedno pitanje. Ako vec postoji takav adapter, da li onda postoji i neki VGA prema scartu, ili AUDIO/VIDEO ulazima. Da li bi to moglo da se iskoristi da se neki Android multimedia player poveze sa starim CRT televizorom?
 
Za takvo povezivanje ima onaj av kabal na jednoj strani je 3.5mm bananica sa 3 ona zljeba a na drugoj cincevi crveni beli i zuti ali i android player mora imati taj av izlaz

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Aktivni VGA - HDMI adapter, tj. konverter analognog signala u digitalni.
 
Samo povedi racuna o HDCP-u sto se tice konverzije. Moze se desiti i da ne radi adapter.

Sent from my G
 
Naruci online da se ne bi cimao oko vracanja ukoliko ne radi.
 
Ja na ovom linku sto si mi dao stvarno ne viidim sta bi mi odgovaralo?
 
https://www.avmarket.rs/catalogsearch/result/?q=Dvi+na+vga
Ja imam ovaj od 295 din vec nekoliko godina. U ovoj radnji imas sve sto mozes zamisliti posto rade i razne stvari po porudzbini.
 
Poslednja izmena:

I meni se desi da ne procitam dobro temu, ali mi se ne desi da nekoga ispravljam, a da pre toga nisam proverio da li sam u pravu.

Meji treba adapter vga na hdmi? Jel ima to? Trebalo bi da povezem laptop sa TVom a laptop ima samo VGA ulaz
 
E pa krastavac. Ja sam procitao prvi post, gde je lik pitao za adapter jer na grafickoj ima samo HDMI i DVI (D), a na monitoru VGA. Verovatno sam preskocio pitanje Dwayneta.

Za ovo VGA to HDMI treba definitivno neki aktivni adapter sa KP. Posto ne vidjam po nasim prodavnicama

Sent from my Honor 7
 
Poslednja izmena:
E pa krastavac. Ja sam procitao prvi post, gde je lik pitao za adapter jer na grafickoj ima samo HDMI i DVI (D), a na monitoru VGA. Verovatno sam preskocio pitanje Dwayneta.

Za ovo VGA to HDMI treba definitivno neki aktivni adapter sa KP. Posto ne vidjam po nasim prodavnicama

Sent from my Honor 7
Pa čim se povezuje digitalni i analogni ulaz/izlaz mora aktivna konverzija.
 
Svašta se piše u ovoj temi pa sad ne znam šta da jurim. :S:

Naime, treba mi adapter sa DVI na VGA (grafička ima DVI 24+5 a monitor je Samsung 943NW).

Da li će raditi ako povežem sa ovim adapterom ili moram onaj skuplji (aktivni) ?
https://www.avmarket.rs/cmp-adap21-3460.html
 
qRyPK.gif

Sve sto vidis na slici iznad, a ima DVI-I, to mozes sa ovim adapterom:

1145A.jpg

Sve sto vidis na prvoj slici, a ima DVI-D, moras ovim:

DVI2VGAE.main.jpg

DVI-I nosi i analogni signal, otud i one 4 iglice pored linije.
DVI-D nosi samo digitalni signal (nemas cetiri iglice kod linije) i treba ti aktvini adapter.
 
Poslednja izmena:
Imam isti problem, kupio sam gtx 1050 koja ima display port, 1xHDMI i 1x DVI-D. Monitor mi je Benq HDA2200 sa AVG priključkom.

Obzirom da je aktivni DVI-D -> DVI skup adapter, a HDMI -> DVI mi zauzima slot da mi TV bude stalno ukljucen, da li Display port -> DVI -> VGA moze da mi zavrsi posao?
 

Prilozi

  • Display port to DVI.jpg
    Display port to DVI.jpg
    91.9 KB · Pregleda: 78
Imam isti problem, kupio sam gtx 1050 koja ima display port, 1xHDMI i 1x DVI-D. Monitor mi je Benq HDA2200 sa AVG priključkom.

Obzirom da je aktivni DVI-D -> DVI skup adapter, a HDMI -> DVI mi zauzima slot da mi TV bude stalno ukljucen, da li Display port -> DVI -> VGA moze da mi zavrsi posao?
Obican HDMI to VGA adapter,imas na KP za oko 600 din,meni tako radi jedna gt 1030 na "vga only" monitoru bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno