Šta je novo?

Najave filmova i serija

Stvar subjektivnog odnosa. Iz detinjstva pamtim Mura iako realno Šon je "ozbiljniji".
Krejga su svi pljuvali ali meni je odličan, pogotovo u Kazinu.
 

19.11. HBO Max
 
This looks so dumb that I can’t wait to watch it

Kako niko ne pominje ovo remek delo :D

 
pa ja ne mogu da docekam, najezio sam se kao kad sam gledao americkog nindzu kao dete josh... ovo mora nashiban da budes fok gledas
 
Izaslo je to sinoc jos ! ali, preskacem te sibadzijske filmove :D
 
Novi The Grand Tour, izlazi 18. decembra
 
Film je snimljen još 2017 godine. Nisu ga pustili jer navodno ispao njesra, pa ga godinama "šteluju"
 
Zna li neko kad ce serija o drugom razdoblju srednje zemlje? Numenor, Zavoljivi Sauron, kovanje prstenova moci... Mada bi bilo najbolje da se krene od Eru Iluvatara i Ainura, Melkor-->Morgot, Feanor, Silmarili... To valjda ne da autorska prava Tolikinov sin. Jel ziv on jos uopste?

3d3bfc27f90130021de9c4617727dd90.jpg
 
Ko zna, Amazon je kupio prava 20017 i to sve stoji. Sinak je umro ove god, prava drzi kompanija Tolkien s unucima, praunucima Tolkina. Oni nesto i ne zele da se njegova dela ekranizuju, lotr i hobita su pljuvali i tuzakali producentske kuce...
Bila je neka prica dok je trajao GOT hype da rade mini seriju Luthien and Beren, mada je to izgleda propalo.
 
Jos uvek nema informacija, mada sam skorije negde procitao da je u punoj produkciji.
@toma3721 Bilo bi lepo.. ali kako da prikazes Iluvatara, Ainure ? U obliku ljudi je bez veze..
A zamisli koliki bi budzet trebao recimo za Nirnait Arnoidiad, unistenje Belerijanda i slicno. Mnogo veliki poduhvat bi to bio..
 
LOTR serija se uveliko snima.
 
@DeLarge da li znas nesto o tezi da je Tolkinov Minas Tirit(Beli grad) bio analogija po nasem Singidunumu. Citao sam njegovu biografiju i kako je poceo da stvara taj univerzum a opet videh negde da je bio i Rozenkrojcer, ne zelim da zvucim kao Ilija Cvorovic ali u svakom slucaju svaka mu cast na paralelnoj dimenziji ma kako da nekom izgleda kao Biblija adaptirana za nordijsko-paganske "simerijance", poznavaoci dela znaju o cemu pricam. Izvinjavam se administratorima na offtopic od glavne teme, bas me je zanimalo misljenje brace sa benchmark-a
 
Čitao sam na više mesta o njegovoj inspiraciji za Minas Tirit i na svakom mestu sam našao nešto drugačije.
Znam da je pre par godina nađen neki čvršći dokaz o gradu Ravenna u Italiji, ali takođe se na više mesta pominje Beograd i neki manji grad ili zamak u Francuskoj.. ne mogu da se setim kako se tačno zove. Realno samo na osnovu imena može da mu posluži kao inspiracija, ne znam po čemu bi drugom moglo.. eventualno po gustini naseljenosti i "saobraćajnoj gužvi" u gradu. :D
Inače poznato je da je Tolkin znao naš jezik, pa samim tim je verovatno dosta znao i o kulturi i istoriji.
 
Ne znam za druge ali mogla bi zasebna tema o Tolkinovom opusu na Bench Clubbing-u, ne znam, kad vec postoji tema gde se raspravlja o profitiranju na narodnoj muci u ova smutna vremena(kako to nije zabranjeno?). Krhko je znanje.
 
Slažem se, upravo čitam Dve kule, kada završim trilogiju Gospodar prstenova planiram da pročitam Silmarilion, a Hobita sam prethodno završio.
Odgledao sam trilogiju filmova Hobit, nakon knjiga ću odgledati trilogiju Gospodar prstenova, a baš me raduje najavljena serija.
 
Ako je brat @DeLarge raspolozen da zapocne. Ne moze mu se poreci upucenost u oblast. "Anál nathrach, orth' bháis's bethad, do chél dénmha"
 
Rado, ali bilo je slicnih zahteva za Game of thrones i serijal knjiga Pesma leda i vatre po kojima je radjena serija.. nije bilo odobreno. Tako da ne verujem da ce i ovo.
Za to i LOTR sam uvek spreman da pisem :D .. izvinjavam se sto smo malo vise otisli u off.
 
Od ponedeljka Shameless
"The Gallaghers adjust to life during the pandemic"
 
Ako se ne varam poslednja sezona Shameless-a?



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Biće ovo uzbudljiva 2021 filmska godina

 
Nazad
Vrh Dno