Šta je novo?

Najave filmova i serija

^ nadam se ali vrlo sam skeptičan. Čak i ako bude dobar/solidan nece biti na nivou starih - neke stvari jednostavno ne treba dirati - Back to the future, Karpenterove I Skorsezeove filmove ili pak Ghostbusters na primer. Tu spadaju i Diznijevi crtaći (kojima samo treba remaster u 4k)
Pogledaj industriju u poslednje vreme - samo remake i sequel filmove viđamo - sve su spremni da vade iz naftalina zarad brzog keša od nostalgičnog (starijeg) auditorijuma.
Vrlo malo dobrih i inovativni filmova. Pre će Holivud da uloži u superheroj film nego li u neki kvalitetan old-school projekat poput ovog od Skorsezea na Netflixu koji je u izradi...
 
Poslednja izmena:

:d
 
Mirise malo na stari Wicker man i Samalanova sumanuta dela.
 
Mind blown!

$500 M !!! Holy $!
 
Toliko im treba po epizodi da bi licilo na nesto :S:
 
Verovatno planiraju više sezona... Taman spale veći deo budžeta za lokacije/settinge koje će koristiti na duže staze. Mada iskreno ne znam koliko materijala mogu da izvuku iz Silmariliona, pa čak i Hurinova deca jer nisu nešto dugačke knjige...
 
Samo da ga ne snimaju kao Hobita.
 
Verovatno planiraju više sezona... Taman spale veći deo budžeta za lokacije/settinge koje će koristiti na duže staze. Mada iskreno ne znam koliko materijala mogu da izvuku iz Silmariliona, pa čak i Hurinova deca jer nisu nešto dugačke knjige...
Mislis na to sto nema puno o Drugom razdoblju konkretno ?
 
Yep. I ako me pamcenje dobro sluzi jer sam citao pre 15 godina, Silmarilion nije dovrsen, isto kao i Deca Hurinova koju je dovrsio njegov sin ako se ne varam? Mada ovu drugo nisam citao.
 
Što se mene tiče to je čak pozitivno.

Sve što treba je da pogode pravu notu što se tiče kostima, lokacija za snimanje, setova, jezike itd. Drugim rečima da ono što gledamo i slušamo bude LOTR 1:1. A sama priča i likovi mogu da samo prate osnovnu strukturu knjiga. Ostalo neka pišu sami scenaristi(naravno dobri scenaristi koji poznaju LOTR Lore u prste i imaju viziju šta je tu sve moguće uraditi što je pisalo između redova)
 
Poslednja izmena:
Silmarilion i Decu Hurinovu je dovrsio Kristofer Tolkin, nije Dž.R.R. Istina je da nema previse o Drugom razdoblju, ali koliko se ja secam ima skraceno. Sto je po meni dovoljno, kako kaze kolega iznad, veca je njihova sloboda. Dovoljno je da imaju teze, pa da sami skroje pricu. Tu su smesteni veliki dogadjaji:
- Pocetak Numenora i loze kraljeva,
- uzdizanje Saurona u Srednjoj zemlji,
- njegov pad i odlazak na ostrvo, gde postaje savetnik kralja i huska ih na sledece
- udaljivanje Numenorejaca od Valinora i vilovnjaka, njihov "napad" na Aman i Ar-Farazon kroci na tu zemlju, sto uzrokuje udaljivanje Amana sa Arde i unistenje Numenora
- pocetak Dunedaina, izbeglih Numenorejaca, sinovi Elendila osnivaju Arnor i Gondor
- u Eregionu kuju Prstene Moci, Sauron i Kelebrimbor
- utvare Prstena i Sauron ponovo ojacava
- unistenje Eregiona i uspostavljanje Rivendela kao izbeglickog kampa pod Elrondom
- Last Alliance, kraljevi Elendil i Gil-Galad pobedjuju Saurona, kada Izildur uzima prsten

Ovo sam se samo na brzinu setio, ima materijala po dosta. Ogroman lore, dobri scenaristi bi cudo mogli da naprave.
 
^ auuu, ti sve to tako, iz glave na brzaka :)
Bas sam zaludjen sa LOTR i ASOIAF (Game of thrones). Mnogo sam citao, gledao, igrao igre, a zadnjih par godina i modove.. jer nema novih igara u ovim svetovima, a modovi su vrh, za razne igre. Jedan moj prijatelj je tako sa Kingovim knjigama, do detalja zna.. ja sa jednim i drugim Dž.R.R. - om. :D
 
whos-driving.gif


Sent from my landline using Tapatalk
 
Yep. I ako me pamcenje dobro sluzi jer sam citao pre 15 godina, Silmarilion nije dovrsen, isto kao i Deca Hurinova koju je dovrsio njegov sin ako se ne varam? Mada ovu drugo nisam citao.
Ta Deca Hurinova bukvalno cela u Silmarilionu i Nedovrsenim pricama..isto i Beren i Lutijena, samo cede suvu drenovinu...verovatno ce dobjave i Numenor posebno jednog dana(mada bi to mogla biti i zasebna mini serija bez problema)
Ali ako budu radili to razdoblje koje kaci Silmarilion, ima tu dosta interesantnog materijala.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Silmarilion i Decu Hurinovu je dovrsio Kristofer Tolkin, nije Dž.R.R. Istina je da nema previse o Drugom razdoblju, ali koliko se ja secam ima skraceno. Sto je po meni dovoljno, kako kaze kolega iznad, veca je njihova sloboda. Dovoljno je da imaju teze, pa da sami skroje pricu. Tu su smesteni veliki dogadjaji:
- Pocetak Numenora i loze kraljeva,
- uzdizanje Saurona u Srednjoj zemlji,
- njegov pad i odlazak na ostrvo, gde postaje savetnik kralja i huska ih na sledece
- udaljivanje Numenorejaca od Valinora i vilovnjaka, njihov "napad" na Aman i Ar-Farazon kroci na tu zemlju, sto uzrokuje udaljivanje Amana sa Arde i unistenje Numenora
- pocetak Dunedaina, izbeglih Numenorejaca, sinovi Elendila osnivaju Arnor i Gondor
- u Eregionu kuju Prstene Moci, Sauron i Kelebrimbor
- utvare Prstena i Sauron ponovo ojacava
- unistenje Eregiona i uspostavljanje Rivendela kao izbeglickog kampa pod Elrondom
- Last Alliance, kraljevi Elendil i Gil-Galad pobedjuju Saurona, kada Izildur uzima prsten

Ovo sam se samo na brzinu setio, ima materijala po dosta. Ogroman lore, dobri scenaristi bi cudo mogli da naprave.
Svaka čast na ovom postu!
 
^ Hvala druze. :)

@Sale83
Ima i knjiga Pad Gondolina. :D ... A sve je iz Silmariliona, nego samo malo ubace neke detalje, izdaju i prodaje se. Za sad su se vezali za Prstenove Moci, jer je to veci brend od nekih tamo Valara, pa da o njima rade seriju. Mada ne znam ni kako bi to ikako moglo da se uradi..
 
Nema u bioskopu skinuo sam sa neta. Nije los snimak, ali mi je film onako malo , kao sto sam napisao ni vire ni pare :)
 
Ta Deca Hurinova bukvalno cela u Silmarilionu i Nedovrsenim pricama..isto i Beren i Lutijena, samo cede suvu drenovinu...verovatno ce dobjave i Numenor posebno jednog dana(mada bi to mogla biti i zasebna mini serija bez problema)
Ali ako budu radili to razdoblje koje kaci Silmarilion, ima tu dosta interesantnog materijala.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ima dosta lore materijala, pitanje je samo hoće li da ekranizuju kao Dzekson ili imaju slobodnu interpretaciju (gde vrlo lako mogu da u*eru motku)... Gaze po vrlo tankom ledu uzeći u obzir IP mada budžet obećava i kvalitativno može da nadmaši GoT.
Sa druge strane The Witcher recimo deluje kao flop u najavi.

On topic

Izašao I poslednji tizer za Shazam, takodje dali su i ranije prikazivanje filma za kriticare, prvi utisci su izgleda da nije krš u pitanju.
Tako da može biti još jedan gledljiv DC film i iznenađenje kao Aquaman.
 
Poslednja izmena:
Pa sta da rade kada je film flopnuo a i osim Margot Robi (koja valjda snima spin off film Harley Quinn) niko ne želi da reprizira uloge...
DC jedino manji spin-off naslovi mogu da izvuku iz kanala, ovi svi "jači" naslovi posle Betmena (osim WW i Aquaman-a) im podbacili uz vrlo loš kvalitet. Mada i WW/Aquaman nisu nešto, prvi je imao sjw uspeh drugi ok zabava i solidno komercijalno prošao u aziji.
Watchmen je još bio ok ali nije imao komercijalan uspeh...
 
Poslednja izmena:
Novi Tarantinov film (deveti) , glavne uloge Leo DiCaprio i Brad Pitt

 
Nazad
Vrh Dno