Šta je novo?

Najave filmova i serija

Preporucio mi prijatelj da gledam ovu seriju Chernobyl, mislim da necu, :)
 
Teško za dušu. E kako je nekad covek ziveo bez znanja o crnim hronikama i mracnim temama. Slazem se covek treba da se edukuje da zna sto vise da je svestan sta se desava oko njega i tako dalje. Ali nekad je prosto lakse ziveti u neznanju kad su ovakve teme u pitanju.
 
Kad vidiš mučene vojnike u autobusu, podelili im olovne ploče i sami ih seku makazama i vezuju kanapima oko tela... idu u grupama sa po jednim podoficirom na krov centrale gde ostaju po 10ak sekundi, dovoljno da bace samo po jedan komad betona ili lopatu šuta, a ovaj im štopericom meri vreme... ili pilote helikoptera koji prosipaju vodu direktno iznad žarišta (nijedan nije preživeo)... ne može da ti ne bude muka.
Slično kao u onom filmu o kvaru na ruskoj podmornici, kada narednik šamara vojnika koji treba da ide na smenu da vari kod reaktora a vidi svog prethodnika koji umire čim je izašao iz te prostorije. Na kraju narednik ipak odlazi umesto njega, u sigurnu, bolnu, skorašnju smrt.
Nego, Černobilj je bio u vreme neznanja i to u SSSR, Fukušima je Japan, specifična nacija po sebi pa su našli dobrovoljce. Šta ćemo kad pukne negde drugde? Niko neće hteti da se žrtvuje već samo pedala... a Černobilj ni danas nije saniran. Spoljni sarkofag (novi) je gotov ili skoro gotov, nisam ispratio, a ono slonovo stopalo iz podruma je i dalje pretnja za podzemne vode.
 
Poslednja izmena:
Kad vidiš mučene vojnike u autobusu, podelili im olovne ploče i sami ih seku makazama i vezuju kanapima oko tela... idu u grupama sa po jednim podoficirom na krov centrale gde ostaju po 10ak sekundi, dovoljno da bace samo po jedan komad betona ili lopatu šuta, a ovaj im štopericom meri vreme... ili pilote helikoptera koji prosipaju vodu direktno iznad žarišta (nijedan nije preživeo)... ne može da ti ne bude muka.
Slično kao u onom filmu o kvaru na ruskoj podmornici, kada narednik šamara vojnika koji treba da ide na smenu da vari kod reaktora a vidi svog prethodnika koji umire čim je izašao iz te prostorije. Na kraju narednik ipak odlazi umesto njega, u sigurnu, bolnu, skorašnju smrt.
Nego, Černobilj je bio u vreme neznanja i to u SSSR, Fukušima je Japan, specifična nacija po sebi pa su našli dobrovoljce. Šta ćemo kad pukne negde drugde? Niko neće hteti da se žrtvuje već samo pedala... a Černobilj ni danas nije saniran. Spoljni sarkofag (novi) je gotov ili skoro gotov, nisam ispratio, a ono slonovo stopalo iz podruma je i dalje pretnja za podzemne vode.

Necemo nista jer su strasno poostrili uslove za izgradnju novih NE. Cak je incident u Japanu zaustavio gradnju u USA na neko vreme. Stari reakltori polako se gase, a novi se ne grade, sto je dugorocno jako losa situacija po pitanju ciste energije i co2 emisije (nadoknadjuje se zahtev za energijom iz necistih izvora). Nazalost spas je jedino u NE ali ne ovakvim kakve sada imamo vec u SMR (small modular reactor). Vetar, sunce i ostale gluposti realno od uticaja toga na emisiju CO2 za sad nema nista jer pre svega KASNIMO. Porasla je svetska proizvodnja energije iz tih izvora za 7% od 2000, ali dzabe kad je potraznja skocila i gase se NE pa se nadoknadjuje energija iz prljavih izvora...dalje imamo ekstremno hladne i tople temperature sto opet zahteva vise energije za hladjenje/grejanje i tako ukrug.

Inace sigurnost SMR i pasivni nacin hladjenja je najveca prednost "Since there are several different ideas for SMRs, there are many different safety features that can be involved. Coolant systems can use natural circulation – convection – so there are no pumps, no moving parts that could break down, and they keep removing decay heat after the reactor shuts down, so that the core doesn’t overheat and melt. Negative temperature coefficients in the moderators and the fuels keep the fission reactions under control, causing the fission reactions to slow down as temperature increases."

sorry za OFF :)
 
Vec mi se dopada, savrsen je za tu ulogu! (Joker mislim)
 
@milkobgd
Rane recenzije kazu da je tesko djubre.
 
@milkobgd
Rane recenzije kazu da je tesko djubre.

Znao sam jos kod onog proslog, totalno su promasili sustinu stripova i samog Hellboy-a kao lika... Trebali su da se drze stripskog kanona i velika steta jer su vrlo verovatno pokopali dalje adaptacije.
Inace je sam Minjola izjavio da je na Hellboy (stripove) stavio tacku na neodredjeno vreme i posvetio se drugim pricama/likovima iz istog univerzuma... (+Baltimore)
 
Poslednja izmena:
Video sam sta si pisao, ali potajno sam se nadao bar dobroj zabavi.
U pravu si, ko zna kad cemo sledeci put videti Hellboya.. steta.
 
Hanna obnovljena za sezonu 2.

Cobra Kai sezona 2 krece 24.4

 
Poslednja izmena:
Ako ne bude probijen rekord po spojlerisanju kada je GoT nista nismo uradili. Ili posebna tema za poslednju sezonu. :d
 
Znao sam jos kod onog proslog, totalno su promasili sustinu stripova i samog Hellboy-a kao lika... Trebali su da se drze stripskog kanona i velika steta jer su vrlo verovatno pokopali dalje adaptacije.
Inace je sam Minjola izjavio da je na Hellboy (stripove) stavio tacku na neodredjeno vreme i posvetio se drugim pricama/likovima iz istog univerzuma... (+Baltimore)
Au bre ljudi, ima nas koji nismo citali te stripove (ili knjige). Ja sam stao na Mandraku, Fantomu iz dzungle, Lunov Magnus Stripu(ovima), Max Bunkerovom opusu... za mene je Dzeremaja avangarda.
 
Po ovim recenzijama izgleda da je fanovima stripa ok. Često se pominje da je velika razlika u odnosu na Del Torove filmove što je po meni plus. Trebalo bi proveriti.
 
Au bre ljudi, ima nas koji nismo citali te stripove (ili knjige). Ja sam stao na Mandraku, Fantomu iz dzungle, Lunov Magnus Stripu(ovima), Max Bunkerovom opusu... za mene je Dzeremaja avangarda.

A Marti Misterija, Mister NO.... Nemojte ljudi da nabrajamo dalje. :D O Alan Fordu i da ne pricam.

Ali da ne idemo u off.
 
Poslednja izmena:
Zamišljam Alan Ford seriju ali 90% po stripu.[emoji102] e to bi bilo do [emoji102]

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Uf slažem se. Još kada bi bilo kao sa starim prevodom. Bio bi hit. Ali možemo samo da maštamo.
 
Poslednja izmena:
Ako vam je za utehu imate Maxmagnus uživo u srpskoj svakodnevnici.
 
Nazad
Vrh Dno