Šta je novo?

Win 10 problem lokacija

mihajlosd

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2012
Poruke
2,370
Poena
255
Na laptopu mi je bio win 7, licencirani. Odradio nadogradnju na desetku letos. Laptop nije radio bas kako treba. Sad sam ugrabio od jednog kolege eksterni hard pa reko da mu odradim hard reset ili kako se to vec zove na racunarima. Uglavnom znate na sta mislim, u podesavanjima, pa azuriranje i bezbednost, pa oporavak...pa tu ima ono uspostavljanje pocetnih vrednosti racunara. Odradio to...cini mi se da bolje radi, nije to idalje sjajno, ali nije ni za ocekivati da sad leti komp iz 2010. E sad sam primetio da mi ne radi lokacija, tj. uopste ne moze da se ukljuci jer je dugme za ukljucivanje sivo i neaktivno odakle god probao da ukljucim...iz podesavanja ili iz onog notifikacijskog centra sa desne strane...svejedno je, ne moze da se ukljuci lokacija. A znaci mi zbog mapa, prognoze i jos nekih aplikacija. Pre toga je uredno sve radilo. Sta je problem i kako da resim? Hvala
 
Regedit/ HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DeviceAccess\Global\{BFA794E4-F964-4FDB-90F6-51056BFE4B44}

DWORD promeni na (1)
Ako sad stoji na 1, promeni na 0 i posle ukljuci na dugme u settings.

Ili HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lfsvc\Service\Configuration
 
Poslednja izmena:
Moze mala pomoc...gde se nalazi to "DWORD" i kako se menjaju te vrednosti? Nisam do sad cackao nista po registry pa da ne zeznem nesto.
Evo sta imam
480eb437f6e155f322dce1371007ff73.jpg
 
U prvom slucaju je "Value"
Deny = Off
Allow = On
U drugom za HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\lfsvc\Service\Configuration
DWORD
Takodje i za trecu opciju HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Sensor\Permissions\{BFA794E4-F964-4FDB-90F6-51056BFE4B44}

Do problema je doslo zato sto je u registry vec ukljucen a u settingsu iskljucen, zato ga iskljuci u registry restartuj komp i zatim ukljuci u settings.
 
Poslednja izmena:
Za ovo prvo promenih, ovako izgleda sad:
1a563ae838b703b8108ab8c486d00b03.jpg

Za ovo drugo imam samo jednu stavku "(Default)" i za nju nije podesena vrednost nijedna - to nisam dirao (jel trebalo?):
7e4001eb8d6a1d3d969fbe4fba763493.jpg

A za trecu dodjem do "CurrentVersion" i tu nemam "Sensor":
ecf1b953f41566f94ba8cac864b605af.jpg

Znaci samo sam onu prvu promenio na deny i restartovao komp i nece opet da se ukljuci u podesavanjima. Jel treba jos nesto da cackam? Sorry ako te cimam malo bzvz ali sam duduk za ovo.
 
Poslednja izmena:
Nisam. Kako se to radi? Nisam koristio nikakve alatke za podesavanje. Samo sam ga "reinstalirao" ako se to tako moze nazvati (pre bih rekao hard reset za pc iz settings-a).
 
Raspakovao i pokrenuo ovo sto si mi poslao. Radiii. :) Hvala jos jednom.
 
Nazad
Vrh Dno