Šta je novo?

Ugrozena privatnost podataka 400.000 ljudi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Delicious

Cenjen
Učlanjen(a)
01.09.2013
Poruke
966
Poena
195
Podaci više od 400.000 građana iz cele Srbije, precizno upisani u tabele u kojima je naveden JMBG, broj lične karte, adresa, kućni i mobilni telefon tih ljudi našli su se na jednom javnom serveru. Uz podatke na pojedinim mestima stoje i napomene koje ukazuju na to da su podaci korišćeni u stranačke svrhe.

Precizno sortirani podaci, podeljeni u 222 tabele iz gradova i sela širom Srbije. U dokumentima su ispisane kolone koje se odnose na lične podatke, ali i napomene, koje ukazuju na to da su podaci korišćeni u stranačke svrhe.

Šabić o iscurelim podacima: Učinjen ogroman broj krivičnih dela
6209: Do sada glasao za DS. Neće više. Invalid. Deca 20 i 22 godine. Nezaposlena, žena radi u kafani za 11.000. On invalid iz Bosne.

7382: Žena od Ramiza. Kaže da se pre glasanja da malo ulje, brašno itd. pa će glasati svi Šiptari iz Adica za nas. Puno zna.

34142: Veliki protivnik ove vlasti. Ne kontaktirati.

http://rs.n1info.com/a237644/Vesti/Vesti/Sta-stranke-znaju-o-vama-Procurili-podaci-400.000-gradjana.html

Zna neko gde da nadjemo sajt? :D
 
Ih, nije to ništa, pre koju godinu procurela kompletna baza nosioca prava na besplatne akcije, podaci o pet miliona ljudi bili na dohvat ruke svakome.
 
34142: Veliki protivnik ove vlasti. Ne kontaktirati.

Ako neko od botova cita ovaj forum i znaju kako da mi izvuku prave podatke (nije neka nauka, pet minuta posla), smem da se kladim da sam ovako nekako zaveden u ćitapu :D

Šabić o iscurelim podacima: Učinjen ogroman broj krivičnih dela

Sa Sabicem sam se vise puta video uzivo. Sjajan lik za to sto obavlja, nije ni cudo sto valja svakoj vlasti pa ga ne diraju. Lud ko struja, od njega ocekivati da nesto drustveno korisno napravi je iluzorno.
 
Poslednja izmena:
Ma Šabić je obična bu.... koja je tu i postavljena da bi se reklo da imamo poverenika. Inače ti spiskovi postoje godinama, to nije ništa novo.
 
Da, Sabic ima tako veliku moc, da celu krivicu za ovo treba pripisati samo njemu, odnosno jednoj od dve institucije koje se koliko-toliko trude - a niposto skakavcima koji unistavaju sve ostale institucije #svakcastvucicu #svakacastsrederu #natoizvini
 
Ako neko od botova cita ovaj forum i znaju kako da mi izvuku prave podatke (nije neka nauka, pet minuta posla), smem da se kladim da sam ovako nekako zaveden u ćitapu :D



Sa Sabicem sam se vise puta video uzivo. Sjajan lik za to sto obavlja, nije ni cudo sto valja svakoj vlasti pa ga ne diraju. Lud ko struja, od njega ocekivati da nesto drustveno korisno napravi je iluzorno.


Sledeci put ga pitaj da ti objasni njegovu funkciju i nadleznosti koje zapravo ima.
 
Politics pred izbore - here we go again :D

BTW, ja sam sigurno zaveden kao: "Ugasimo Telenor i nas je" ;) Stena pravio spisak :)
 
Ako neko od botova cita ovaj forum i znaju kako da mi izvuku prave podatke (nije neka nauka, pet minuta posla), smem da se kladim da sam ovako nekako zaveden u ćitapu :D
Sa Sabicem sam se vise puta video uzivo. Sjajan lik za to sto obavlja, nije ni cudo sto valja svakoj vlasti pa ga ne diraju. Lud ko struja, od njega ocekivati da nesto drustveno korisno napravi je iluzorno.

A zamisli tek da te NEMA u bazi!?
Koji bi tek to blam bio!
 
Radim u drzavnoj firmi (nisam prijavljen za stalno vec par godina) i svi rukovodioci i šefcici koji su u jednoj stranci (znate vec kojoj) imaju spisak nas koji nismo za stalno sa sve brojevima telefona pa nas zivkaju sad pred izbore, u proseku 3 puta nedeljno. Ne smes da im "pozdravis" clanove uze familije jer ide otkaz :)

Inace tog "zastitnika" sam kontaktirao u vezi brojnih propusta cerka firma je radila u drzavnoj firmi i ispumpavala pare nije preduzeo nista naravno.

Edit: Nikad nisam glasao u zivotu niti me politika interesuje.
 
Uvek je zanimljivije diskutovati o svakom aspektu neke vesti, nego o ITu aspketu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno