Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Meni se dopada onaj mate danski bicikl al mi je preskup.
 
Prijatelj ima to cudo, uzjahao sam ga nekih 100m i rekoh no no, nije to za mene. Zlo & naopako kako ide
 
Ja planiram da sledece godine uzmem elektricni skejt. Ako ne budem imao love, uzecu Koowheel, a ako budem imao, Raptor 2.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Elektricni bicikli

Pozdrav kolege forumasi !

U zadnje vreme mi zbog sve vecih guzvi u NS-u, pada na pamet da uzmem neki dvotockas sa koji bih se mnogo lakse i ekonomicnije probijao kroz guzvu u odnosu na auto.
Koliko vidim tu su mi na raspolaganju tri opcije da izaberem.

Prva je neki jaci skuter od bar 125cc. Kod njega je problem sto moram da polazem za motor i sto trosi nesto goriva i sto moram da imam kacigu, da ga registrujem itd ....

Druga opcija je skuter od 50cc. Za njega bar ne moram da polazem ali mi je ipak potrebna registracija, placam gorivo, kaciga obavezna i sto je najgore muci se na uzbrdicama i generalno su mnogo bucni.

Treca opcija su elektricni bicikli (preskacem elektricne skutere jer privlace paznju policije kao i regularni skuter a snaga je uglavnom manja od regularnog skutera tako da nemam nikakve dobiti od takvog tipa vozila).

Sto se tice elektricnih bicikala imamo na raspolaganju ove kineske sa 250w motorima i brzinama od max 25km/h i dometom od "70km".
Kada sam razgovarao sa prijateljem koji je motorista on mi kaze da preskocim te kineske elektricne i da gledam nesto ozbiljnije od 1k+evra.
Nesto sam gledao na internetu i video da postoje kitovi sa motorom od 3000w koji imaju brzinu od 70km/h i sa odgovarajucom baterijom mogu da predju oko 30km, i to sve za nekih 500e.

Zasto mi je elektricni bicikli privlacnije resenje od skutera?
Pa zato sto se lakse probijaju kroz saobracaj od skutera (fizicki su uzi i laksi za manevrisanje).
Mogu ih lako ubaciti u neku biciklanu ili u auto pa otici sa njim na kampovanje, dok je skuter tezak i glomazan.
Mogu se vozati pesackom i biciklistickom stazom, a da ne smetam drugima.
Nema registracije.
Nije potrebna kaciga.
Ne privlacim paznju policije.
I zadnje ali ne i zanemarivo je usteda u gorivu.

Jel imate neka iskustva, sta mi predlazete sto se tice jacine motora, baterija (olovne ili litijum jonske) , brzine itd..

Unapred hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Cim se malo omasovi el. bicikl kao takav izmislice registraciju, ne boj se nista ;)
Kaciga ti je potrebna za bilo koji tip bicikla ako si ucesnik u saobracaju.
Ne privlacis paznju policije ali privlacis paznju lopova itekako.
 
Ja i supruga smo vozili dva Scott električna bicikla. Bilo je ludo :) Mi na raskrsnici, policajac kaže "stanite gospođo" :D, ode gospođa brzinom metka :). Nije stigla da ukoči. Tada nam je vlasnik prodavnice Integro davao neki popust, oko 1000€ po komadu. Ja, normalno nisam imao te pare, pa smo se odlučili za team bike (bicikl za dvoje). Još uvek nismo našli odgovorajući.
 
Ja i supruga smo vozili dva Scott električna bicikla. Bilo je ludo :) Mi na raskrsnici, policajac kaže "stanite gospođo" :D, ode gospođa brzinom metka :). Nije stigla da ukoči. Tada nam je vlasnik prodavnice Integro davao neki popust, oko 1000€ po komadu. Ja, normalno nisam imao te pare, pa smo se odlučili za team bike (bicikl za dvoje). Još uvek nismo našli odgovorajući.

Hihihi :D
 
Koliko znam kaciga po zakonu jos nije potrebna biciklistima, osim one odredbe da se mora imati fluoroscentni prsluk i sijalice.

Nije valjda da policija zaustavlja elektricne bicikle ?

Mene je zaustavila zbog sijalica i kaznila 3000din :(
 
Zakon o bezbednosti saobracaja na putevima ne kaze da biciklisti moraju da nose kacigu.

Sto se izbora tice, zasto i klot bicikl nije u listi opcija? Ili makar neki "power-assisted" model?

Klot bicikli imam i sa njim sam ipak dosta sporiji, pogotovo kada imam uzbrdice.
Takodje pretpostavljam da je taj power-assisted isto sto i klasican elektricni, jedino je razlika sto ima manju bateriju jer ti kao "pomazes" sa pedalanjem.
Generalno hteo bih da idem bar 30km/h, znaci da sam duplo brzi od obicnog bicikliste, ali da ne jurim ko auto jer je to ipak nebezbedno.
U prevodu da se probijam kroz saobracaj briznom slabijeg skutera, klasican bicikli sa svojih 15km/h je ipak spor (da ne kazem da se ubijam od pedalanja).
A sto se tice range, mislim da je 30km i vise nego dovoljno za NS.
 
Poslednja izmena:
Da, za 30 km/h bi morao dobro da se oznojis sa obicnim bajsom.

Koliko sam ja zapamtio kad sam se raspitivao, taj sistem uopste ne moze da pokrene bicikl iz mesta, vec samo pojacava tvoju snagu.

edit:
Prsluk koji si spomenuo nije obavezan za bicikliste, ali prednje i zadnje svetlo jesu.
 
Poslednja izmena:
Ovo stvarno deluje kao dobra investicija...
Inace, nije obavezna kaciga, kao ni prsluk. Prsluk je od zemalja Evrope obavezan samo u Litvaniji i na Kipru.
 
Obavezna ili ne stavite je na glavu, ako nista bar ce vas preko ljeta od sunca cuvati, a na kraju krajeva ti bicikli uopste nisu bezopasni.

BTW bicikl koji kosta kao elektricni bicikl ide 30 na sat kao od sale (ako imas iole kondicije i snage).
 
Poslednja izmena:
Cilj elektricnog bicikla je da izbegnem fizicki rad.
On jeste dobar za rekreaciju, ali kada treba da "skoknem" na neko mesto koje je 5-10km udaljeno, a u tom trenutku sam smoren, nema sanse da mi pedalanje na toj distanci bude prijatno koliko god da je dobar bajs.
Da ne kazem kako je tek u mestima koja imaju uspone kao BG ili nedajboze u nekom brdovitom mestu.
 
Poslednja izmena:
Cisto sumnjam da ce neki nas policajac da te zaustavi i da zagleda jel imas motor od 250w ili jaci jer je on ugradjen u tocak tako da je nemoguce prepoznati razliku.
Zato mi je i interesantan bicikli jer skuter bi bio druga prica sto se tice policije.
 
Ono što treba među glavnim stvarima za ovakav vid bicikla da ti bude, jeste osiguranje istog kada/ako ga ostavljaš negde. Sad su oni popularni za krasti, jer ide obrt lako.
Ja tako skup bicikl nema šanse da bih negde ostavljao, bez obzira na to koliko u-lock bravi bih stavio na njega.
 
Cilj elektricnog bicikla je da izbegnem fizicki rad.
On jeste dobar za rekreaciju, ali kada treba da "skoknem" na neko mesto koje je 5-10km udaljeno, a u tom trenutku sam smoren, nema sanse da mi pedalanje na toj distanci bude prijatno koliko god da je dobar bajs.
Kada si "smoren", onda sedi u kola. Nadam se da to nije često. Relativno brzo možeš da stekneš kondiciju za vožnju po ravnom, kakav je, pretpostavljam, Novi Sad.
Meni je parkiranje najveći problem za odlazak u grad biciklom. Odnosno, ne parkiranje, nego krađa bicikle ili stvari sa nje. Zbog toga koristim kola za te stvari, iako bih voleo da bicikliram.
 
Ne bih želeo da pomislim da ti na tih 30+kmh izleti dete/baba/žaba/kanarinac i da bez kacige ljosneš na asfalt...
 
@gadafi
Takodje sam napisao da auto ne dolazi u obzir.
Vise se smorim dok prodjem kroz grad sa njim, pa onda dok nadjem parking (koji se placa a opet ga nema), itd, i sve to zbog samo 5km puta.

@avijon
Sve te nezgode sa padanjem moze da se desi i na skuteru na mnogo vecim brzinama, a samim tim i vecim posledicama, pa eto ljudi i dalje voze motore.

Razlika u izgledu izmedju elektricnog i obicnog bicikla je samo u bateriji, koja se u nekim modelima stavi ispod pak tregera pa se i ne vidi.
Tako da mislim da nece biti mnogo privlacnije lopovim od obicnog bicikla.
Takodje mislim da bi U zastita sa atipicnim kljucem bila dovoljna za obican bicikli.

Nadam se da necete vise pisati komentare uzmi auto, ukrasce ti bicikli, pasces i polomices se na 30km/h,
Nego ako imate iskustva u voznji istih da mi date savet sta valja a sta ne.
Kada bih se tako bojao za sve zivo ne bi ni izlazio iz kuce.
 
Takodje ovi DIY kitovi pruzaju veliku mogucnost razlicitih resenja sto u dizajnu sto u performansama,
tako da mislim da je ovaj mini projekat vise nego interesantan za one koji hoce da urade upgrade bicikla,
a koliko vidim nije nesto komplikovan za uraditi, samo treba imati dovoljno siroke vile da prihvate tocak sa ugradjenim motorom, dok se baterija moze okaciti bilo gde,
a kontrole i displej vec dolaze sa selnom za kacenje na korman.

Mislim da ima velike razlike u performansama razlicitih kitova, tipa da li moze da se vozi offroad i koju uzbrdicu savladava, osim standardne max brzine i dometa.
Ovi kitovi pocinju vec od 150e pa navise.

A ideja da mogu da ponesem takav bajs u u autu na planinu i na more i da lagano krstarim sa njime mi zvuci jako primamljivo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege forumasi !

U zadnje vreme mi zbog sve vecih guzvi u NS-u, pada na pamet da uzmem neki dvotockas sa koji bih se mnogo lakse i ekonomicnije probijao kroz guzvu u odnosu na auto.
Koliko vidim tu su mi na raspolaganju tri opcije da izaberem.

Prva je neki jaci skuter od bar 125cc. Kod njega je problem sto moram da polazem za motor i sto trosi nesto goriva i sto moram da imam kacigu, da ga registrujem itd ....

Druga opcija je skuter od 50cc. Za njega bar ne moram da polazem ali mi je ipak potrebna registracija, placam gorivo, kaciga obavezna i sto je najgore muci se na uzbrdicama i generalno su mnogo bucni.

Treca opcija su elektricni bicikli (preskacem elektricne skutere jer privlace paznju policije kao i regularni skuter a snaga je uglavnom manja od regularnog skutera tako da nemam nikakve dobiti od takvog tipa vozila).

Sto se tice elektricnih bicikala imamo na raspolaganju ove kineske sa 250w motorima i brzinama od max 25km/h i dometom od "70km".
Kada sam razgovarao sa prijateljem koji je motorista on mi kaze da preskocim te kineske elektricne i da gledam nesto ozbiljnije od 1k+evra.
Nesto sam gledao na internetu i video da postoje kitovi sa motorom od 3000w koji imaju brzinu od 70km/h i sa odgovarajucom baterijom mogu da predju oko 30km, i to sve za nekih 500e.

Zasto mi je elektricni bicikli privlacnije resenje od skutera?
Pa zato sto se lakse probijaju kroz saobracaj od skutera (fizicki su uzi i laksi za manevrisanje).
Mogu ih lako ubaciti u neku biciklanu ili u auto pa otici sa njim na kampovanje, dok je skuter tezak i glomazan.
Mogu se vozati pesackom i biciklistickom stazom, a da ne smetam drugima.
Nema registracije.
Nije potrebna kaciga.
Ne privlacim paznju policije.
I zadnje ali ne i zanemarivo je usteda u gorivu.

Jel imate neka iskustva, sta mi predlazete sto se tice jacine motora, baterija (olovne ili litijum jonske) , brzine itd..

Unapred hvala na odgovorima.

3000W ti je overkill, dovoljno za 45-50 km/h bez da motor radi sa 100 % iskorišnjenja ti je 1000W, ako si manji/lakši možda čak i 750W.
Mlatio sam se ja sa tom temom (vidi početak, sad su spojene teme) kad sam je otvorio ali bez nadzora ostaviti ovakav bajs je ravno ludilu.
Sve se svodi na bateriju, koliki radijus očekuješ. 20Ah baterija ti je dovoljna za 60-70 km
 
Video sam kod nas da se prodaju kineski elektricni bicikli sa olovnim baterijama.
Dok su ozbiljnije sprave sa litijum jonskim.
Koliko vidim broj punjenja ide od 300 do preko 500.
 
Wow, domet od preko 200km za samo 50e!

Pre godinu dana sam bio u jacem baterry shopu u NS-u i pitao da li imaju litijumske akumulatore za skuter, oni me gledaju belo.
Pre toga sam video da u USA ljudi masovno prelaze na litijumske zbog izdrzljivosti.
 
Upravo videh da su sada spojene moja i tvoja tema.
Jesi li ista uradio sto se tice tvog bajsa Aco?
 
Nazad
Vrh Dno