Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Smenjuju se uticaji na naš jezik, nekada je francuski bio popularan (Trottinette), a sada je to engleski (Scooter).

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Prije da nas je blam jer trotinet poistovjećujemo sa nečim dječijim, jer smo ga tako zvali od kada znamo za sebe, a onda nam treba nešto da se distanciramo, da odrastemo, a skuter je tako Cool riječ i nekako vise gej što je trend, jednako kao i same riječi cool i gej...
Ova slika 1969 vs 2019... neprocjenjivo!
 
Kako je tebi dobro... :D

...A3...
 
Meni je trotinet pojam za nesto na cemu se stoji i nema nikakvo sediste... a skuter je baby motorce, vespa, piaggio... tako nekako. :)
 
Il su to el. trotineti postali ilegalni u Beogradu ili sta? Zadnjih mesec dana nisam nikog video da vozi.
Hladnoca ne moze da bude izgovor.
 
Ima ih i dalje. Juce je jedan vozio niz francusku. Kisa i hladno vreme su razlog sto ih redje vidjas.

Tapatalk from Poco loco
 
kako to mislis hladnoca nije izgovor, pa nemaju grejanje na skuteru, i motocikle retko da voze zimi a ne trotinete.
Em je klizavo, em hladno.

Sta klizavo kad je danas potpuno suvo? Zasto je hladnoca izgovor? Ja bih vozio da imam. Danas sam se nahodao skoro 10 km a mogao sam da vozim. Postavlja se pitanje zasto onda kupuju ljudi, iz potrebe ili mode ako ga voze samo kad je lepo vreme? Bice da je iz mode kod nas kao i sve drugo. Ili smo tolike babetine kao narod :d nema trece
 
Poslednja izmena:
Pa isto tako mozes reci i za bicikliste, 90% njih je spakovalo bajs i ceka prolece, dok recimo 10% pravih bajkera i dalje vozi, ja sam vise vidjao ovih dana po nbgd-u el trotineta nego bajseva.
 
Sta klizavo kad je danas potpuno suvo? Zasto je hladnoca izgovor? Ja bih vozio da imam. Danas sam se nahodao skoro 10 km a mogao sam da vozim. Postavlja se pitanje zasto onda kupuju ljudi, iz potrebe ili mode ako ga voze samo kad je lepo vreme? Bice da je iz mode kod nas kao i sve drugo. Ili smo tolike babetine kao narod :d nema trece
A sto da ne bude izgovor? Jel svi moraju da budu hard core i da se vozaju na jedva par stepeni iznad nule i da im duva? Ne moraju. Ja verujem da im ne predstavlja uzivanje i ne bih ni ja vozio kao sto ni bicikl ne vozim.

Tapatalk from Poco loco
 
Čuj nije izgovor, em kiša svaki dan, em hladno, ubaciš i vetar u jednačinu i bude baš lepo da voziš trotinet.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I bolje je što si hodao 10 km nego da si se vozio na trotinetu. :)

Ja jedva nakupim 3-4 km kuća-posao. Pri tom sam lenj, pa ne idem svaki dan peške. :(
 
Naravno da bude bolje. Zdravije je i jeste da traje duze ali aktivan si pa se zagrejes. Vetar ubija, ubrzava gubitak toplote velikom brzinom.

Tapatalk from Poco loco
 
Sta klizavo kad je danas potpuno suvo? Zasto je hladnoca izgovor? Ja bih vozio da imam. Danas sam se nahodao skoro 10 km a mogao sam da vozim. Postavlja se pitanje zasto onda kupuju ljudi, iz potrebe ili mode ako ga voze samo kad je lepo vreme? Bice da je iz mode kod nas kao i sve drugo. Ili smo tolike babetine kao narod :d nema trece

Drugo je to kada si fizicki aktivan (bicikl, trcanje, hodanje) i sam sebe zagrevas a drugo kada si statican a brzo se kreces i vetar te bukvalno ujeda, to nikako nije prijatno.
treba da probas, brzo ces shvatiti zasto ne voze :)
 
Poslednja izmena:
zimi skines bateriju :) samo pedale :)
 
Kakve su ove kopije m365 sto se prodaju kod nas.

Gde bi bilo pametno kupiti m365 ili sl. ovde ili poruciti iz kine, itd.
Sta bi se dogodilo na carini.
 
pa naplatili bi ti carinu, kako mislis sta bi se dogodilo?
 
i pdv...ne znam kakva kopija moze da bude. Pretostavljam da jedino gde mogu da ustede je baterija (manja, losija).
A ako ces da ga vozis intenzivno, trebace ti i ok baterija i rezervni delovi. Imam 2 komada i presao sam podosta kilometara
 
@whose sa kopijama ne znaš na čemu si dok ih ne isprobaš.
Može biti manja baterija, jeftiniji delovi, manjak abs kočenja, itd..
Uzmi lepo original u prodavnici ili polovan sa oglasa. Imaš app, zakačiš se, vidiš sve detalje i ne može niko da te prevari.
Ima i tu prevaranata po oglasima. Tipa napišu m365, a ustvari prodaju m187. Identično izgleda ali manja baterija. Naravno u aplikaciji vidiš kapacitet i sve ti je jasno.
 
Dodatni problem sa jeftinijim kopijama je servis. Može se lako desiti da bilo kakav kvar bude nepremostiv problem.
 
vidim na oglasima dosta nekih za koje ne pise koji je model...

tipa "ocuvan" ili

"najpopularniji na trzistu (ne pise model)-- sta je to?

a i ne odgovaraju...

gde ima polovnih?
da li neko prodaje na forumu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto pises post za postom... nije ovo chat room
 
Ovo mi deluje kao potraga za "jeftinijim" baterijama za mobilni....dobije procentualno manje koliko si manje platio.
Ja sa uzeo u vipu kada su bile akcije. Vidim da su i sada cene za obican 350-400 evra i to je prosto to.

Nije xiami apple pa da placas ime, a mislim da jeftina kopija vec jeftinog prozivoda, mozes samo da bacis pare.
A trebace ti gume, plasticni delovi, gluposti...
 
Da li je neko pokusao da poruci iz kine m365 ili trotinet sa nizom cenom. (sa kog sajta)

Da li su carinici prihvatili nizu cenu ili su racunali vrednost kao 50000 ili slicno.
 
Pretpostavljam da si mladji pa ne znas kako stvari funkcionisu.
Prvo pogledaj koje su cene u svetu, eto recimo walmart, amazon(cisto da vidis da li nas deru ovde ili ne)
Ako mislis da ce kutija od 20kg, velika kao frizider, dodji postom dzabe iz kine, i da ce carinik biti u fazonu da baci kockice i tako ti odredi carinu+pdv+troskove carinjenja...
 
Kao prvo taj es iline 8 nema veze sa šaomijem. Djubre veliko, meni radio celih 5 minuta. Vratio sam ga u winwin i vratili mi pare. Kasnije sam kupio original m365.
f09e47d47545fb6ff44d3ddc45114393.jpg
9bc49176e078408502a6963b60ddd2e0.jpg
c88d38f94bf69e0162d3b03448cdd45c.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
interesantno.

ko je onda to pravio

Kao prvo taj es iline 8 nema veze sa šaomijem. Djubre veliko, meni radio celih 5 minuta. Vratio sam ga u winwin i vratili mi pare. Kasnije sam kupio original m365.[
Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Evo i ja da podelim svoje iskustvo sa m365 kupljen u vipu. Sa prvim sam prešao 390km, i riknuo mu je motor, pa sam dobio potpuno nov jer nije prošlo 6 meseci od dana kupovine. Sa novim sam prešao samo 38km, nisam ubacivao custom firmware itd, i takođe mu nešto lupa u motoru, i nema snagu da vuče, prosto samo bruji. Pošto mi je onaj recovery mode uvek na max kada idem nizbrdo, pretpostavljam da se tu nešto zagreje kod motornog kočenja, i onda se neki od magneta otkine. Ipak mislim da je on napravljen samo za neke ravnice, i da nije nikako za brdovite krajeve.
A možda mi je zapala neka loša serija, jer sam gledao po netu šta im sve nisu radili sa custom firmware-om, i prelazili su dosta km bez nekog kvara.
 
Nazad
Vrh Dno