Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Heheheh paa sad...Ali ipak neee hvala, srećno sam oženjen a i na poslu se ne igra. Sa druge strane, koleginica od dvadeset i kusur godina, obezbeđena u svakom smislu, ne mora da zavisi ni od koga...kako naši kažu "useljiva" :D
Opisao si je, kao da joj tražiš muža! A bez utisaka o trotinetu ostasmo [emoji1787]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pavements su trotoari, za one koje interesuje :)
 
Kada bi ceo grad bio pokriven bici stazama kao nbgd ne bi bilo nikakvog problema da se zabrani kretanje trotineta po trotoarima, a ne bi postojao ni razlog da se isti krecu ulicom. Dakle, pravi izvor celog problema je nepostojanje dovoljno bici staza. Posebno kritican deo grada je krug dvojke. A postoji relativno jednostavno resenje za izgradnju staza u krugu dvojke, samo treba imati m*da da se to resenje realizuje ;)
 
Ah to 'bici' me nervira vise od 'oridjidji' :)

Meni je najveci problem sa el.skuterima sto su totalno necujni, pokupice me neki sa ledja samo cekam..
 
Šta, da umesto parking mesta naprave bici staze?

Malo je komplikovanije od toga jer zahteva sistemsko resenje gde ce se stimulisati voznja bicikla/el. bicikla/trotineta u odnosu na automobile kroz niz razlicitih mera. I da, jedna od mera bi bila ukidanje parking mesta na trotoarima/uz trotoar po bulevarima (i jednosmernim ulicama) sa jedne strane ulice kako bi se izgradile biciklisticke staze.

Znam da ovo povlaci odredjene probleme za vozace automobila (u koje i sam spadam) i vlasnike automobila koji zive u centru grada, znam i da bi 20% ljudi pomahnitalo zbog ovoga, ali sam prilicno siguran da bi na kraju poboljsalo saobracaj u gradu i bilo bi bolje za veliku vecinu.

Nije mi namera da ulazim u neku flame diskusiju po ovom pitanju, samo iznosim misljenje da postoji resenje koje ce unaprediti saobracaj za sve. Postoje i druga resenja, koja su prisutna u nekim gradovima Evrope, ali ona bi se jos manje svidela vozacima automobila.
 
Poslednja izmena:
Ima tih tekstova koliko hoćeš ovih dana svi su manje više copy paste dok traje ovaj hajp. Dok ne izbace draft ne vredi čitati, a koliko su obično ažurni računam biće iduće godine.

Što se staza tiče imate prevelika očekivanja, ako bude nešto biće u okviru političkih kampanja i to u fazonu kao što su prošle godine prefarbali postojeće staze na Nbg i na taj način izgradili dodatne kilometre staza.
 
Baš je lepo sređen deo od Ušća do hotela Jugoslavija:

IMG_1445.jpg
 
Lepo samo na slici...

A kada razmislis kome sluzi takva staza?
cemu sluzi krivina na ravnoj livadi?
kuda vodi ta staza?
Mozes li tuda na posao?
 
Krivina na livadi je da se ne razvijaju velike brzine. :D
 
Svega par puta sam prošao tuda. Svaki put je bilo više pešaka, trkača, kučića nego biciklista pa ne vidim razlog da dolazim. Živim blizu Ade ali nemam uopšte volju da vozim po biciklističkim stazama. Nadam se da će novi zobs uvesti kaznu za kretanje pešaka biciklističkim stazama i da će neko to da sprovodi. I da će pauk da nosi kola parkirana na stazama. Do tada je potpuno svejedno koliko ima staza, neupotrebljive su.
 
I ja sam kod Ade, skejtom sam skoro svaki vikend naravno kad se najvise naroda izmili iz svojih kuca.. svaki put je na ivici da nekog pokupim i da se oboje jako povredimo. Lagano grupa od njih 5 po sred biciklisticke, a tamo na pocetku kod rampe (i sa druge strane) gde su nizbrdice, pogotovo je meni jako rizicno da se zaustavim kad se zapicim na nizbrdici.. ako im nesto prebacis to je isto na ivici incidenta.. Skoro sam morao da skrenem u travu jer zena uci dete da vozi bajs bas na sredini te nizbrdice.. Jako los kvalitet naroda..
 
Жена учи дете да вози бајс на сред бициклистичке стазе? Нечувено. Требало је да изађе на улицу а не да смета скејтерима на сред ... бициклистичке стазе.
 
Potrebna pomoc pri kupovini novog e-bajsa. Nasao sam ovaj:
https://www.bikester.co.uk/ortler-bergen-400-e-trekking-bike-black-901020.html
Na ovu cenu ide i 15% popusta na kasi.

Ono sto mi je potpuno nejasno je menjac. "Shimano Acera 8-speed shift". Ne vidim bilo kakve rucke za menjanje brzina na volanu. Ubih se trazeci po internetu i nista ne mogu da nadjem o ovome. Da li neko zna o cemu se ovde radi, kakvi su ovo menjaci i kako funkcionisu? Na norveskoj verziji ih zovu "automatic gearbox" ali mi je to jako sumnjivo...

Ovo je odličan bajs, ja sam imao Saragosu dok mi je nisu ukrali (daBogda lopova kamion pregazio dok vozi moj bajs), to nije električni model ali je odličan bajs.
Doduše 1350 funti nije baš ni malo.
Uglavnom Bakara je ovde u pravu, bajs ima običan mehanički/manuelni menjač na desnoj ručici ispod kočnice, vidi se i na slici, rapidšifter je u pitanju što znači da možeš dve brzine više da menjaš tj. ručica za povećavanje brzina ima dva položaja pa možeš da prođeš kroz dve brzine gore a jednu dole i za dole ti je druga ručica, sve u svemu vrlo prirodan menjač, ako te je samo to kočilo da kupiš bajs nemoj da brineš, kupuj...

Da dopunim,
u zavisnosti od stila vožnje i samih potreba (uzimaš li bajs za uživanje u vožnji ili recimo da ideš s njim na posao isl.) ja bi razmislio i o ovom modelu:
https://www.bikester.co.uk/ortler-m...eqrecqid=26e212a2-938e-11e9-8dad-448a5b847ea1
ovaj mi se čak više sviđa od Bergen-a, pozicija sedenja je malo zgodnija za duže pedaliranje i bajs je više u stilu mtb-a
Bergen je više "sporiji" comuting, "idem do posla" isl, a Munich je više "idem sad da vozim 30km i da odmorim mozak malo"...
 
Poslednja izmena:
Жена учи дете да вози бајс на сред бициклистичке стазе? Нечувено. Требало је да изађе на улицу а не да смета скејтерима на сред ... бициклистичке стазе.

Citaj malo pazljivije, na nizbrdici gde je slepa krivina pre toga, i jednom kad krenes u spust malo je veca brzina, e dete je ucilo da vozi bas posle te slepe krivine i gde je najveca nizbrdica/najvece brzine.. Po tebi je ok to, nije cak ni vozio nego prakticno stajao u mestu, znaci ljudi moraju naglo da koce jer ga ne vide na vreme, ili da krenu u obilazenje i rizikuju sudar iz suprotnog pravca..
 
Poslednja izmena:
I evo nije mnogo falilo... Upravo sam izbegao gospodina mlaog morona na trotinetu. Čovek lepo ušao u kružni tok trotinetom u suprotnom smeru. 2 metra je falilo da završi na haubi automobila jer malom moronu teško da kruži a i visok mu je trotoar pa mu je logično da ne silazi sa trotineta već da je sasvim ok voziti po kružnom toku uz ivicu trotoara u suprotnom smeru.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Iz ZOBSa:

Dete mlađe od 12 godina ne sme da upravlja biciklom na javnim putevima.

Izuzetno u pešačkoj zoni, zoni usporenog saobraćaja, zoni "30", zoni škole i nekategorisanom putu, biciklom može upravljati i dete sa navršenih devet godina.

Izuzetno u pešačkoj zoni i zoni usporenog saobraćaja, biciklom može da upravlja i dete mlađe od devet godina ako je pod nadzorom lica starijeg od 16 godina.

Dodatno, ta majka je pešak, nema šta da traži na biciklističkoj stazi. Redovno viđam i decu sa pomoćnim točkićima, to što oni voze i nije bicikl jer ima četiri točka. Biciklistička staza nije igralište. E sad, ljudi celu Adu doživljavaju kao igralište, pa zato tamo i ne vozim koliko ne moram.
 
Ovo je odličan bajs, ja sam imao Saragosu dok mi je nisu ukrali (daBogda lopova kamion pregazio dok vozi moj bajs), to nije električni model ali je odličan bajs.

Ovo je pogrešno na više nivoa. Prvo, kamion bi pregazio biciklistu koji je kupio bajs preko oglasa. Sumnjam da bi znao da je kraden. Drugo, vozač kamiona bi robijao ni kriv ni dužan, a samo je pokušavao da prehrani svoju porodicu. I na kraju, lopov bi sedeo u kafiću, ispijao pivo i merkao novi bajs, sa par stotina € u džepu. Nije u našoj veri da kunemo nikog. Bolje da si napisao "Dao Bog da policija uhvati lopova, meni vrati biciklu, a njega pravosuđe adekvatno kazni".

Koliko nas je kupilo novu biciklu? Evo ja na primer. Od sedam, kupljena je samo jedna nova, i to crvena Češka ponika pre trideset godina. Za sada mi je ostalo četri, a jedna je spremna za zamenu. Sve bicikle su kupljene od ljudi koji se bave preprodajom bicikli iz inostranstva. I da ne bi bilo a su sve bickle na ovaj način ukradene iz inostranstava, jer prvi ne bih kupio ništa tako, ni da mi daju besplatno, čovek od koga kupujem mi je jednom prilikom videvši da sam nepoverljiv, pokazao papir, račun iz radnje, od radnje gde je otkupio dosta bicikli sa još nekom robom. Kaže da tako lakše prelazi granicu, a i prodaje bicikle.

Inače mogu da primetim da su cene električnih bickli, od kako je počeo ovaj hajp otišle u nebesa. Pre tri godine u Integru su mi nudili Scott ovu električnu biciklu po promo ceni od 1.200,00€ . Redovna cene je bila 1.500,00€ Sada bez 2.000,00 - 2.500,00 € nema šta da se traži. Što se elektrifikacije bicikla tiče mislim da je realna cena oko 200€, sve preko toga se ne isplati, jer za 500€ može da se kupi solidan polovan elektro bajs.

Kao glavni razlog ove priče o polovnim biciklama je taj što i ja i supruga radimo u držanom sektroru. Supruga kao Profesor (Engleskog) Nemačkog koja se svakog leta pita da li će joj posle više od 10 godina rada produžiti ugovor - zamenu, i ja kao referent za platne usluge. Sve se ovo događa u Jagodini "gradu budućnosti" :D
 
Slazem se da nikada ne bih kupio bicikl (i ne samo bicikl ) ispao iz kamiona. Kada pomislim kako se oseca neko kome je ukraden bicikl.
 
Generalno je voznja bicikla vikendom na Adi jedan lep zbir frustracija. Izbegavam.
 
@Sirius9
Sad sam tek video tvoj post, juce sam se vec odlucio i kupio, sad cekam dostavu koja ce da potraje.
Uzeh na kraju ovu Montanu https://www.bikester.no/ortler-montana-el-trekking-svart-885978.html

100€ je skuplja od Bergena i Municha ali ima 500Wh bateriju i jos po neke bolje komponente. Svidjaju mi se i 47mm schwalbe energizer plus gume. Jesu ovo velike pare ali u mom slucaju se jednostavno isplati, koristim je bas svaki dan u godini i to po minimum 5km dnevno.
 
Da li neko možda zna kolika je razlika u cenama između M365 i M365 pro? Pre 2-3 nedelje sam pitao u Xiaomi radnji u Ušću kada očekuju Pro verziju i dobio odgovor da ni oni tačno ne znaju datum, niti cenu koja će biti.
Na KP sam našao sledeće oglase:

https://www.kupujemprodajem.com/Spo...r-Pro-za-7-dana-na-stanju--79342358-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/Spo...-Trotinet-Xiaomi-M365-Pro--79636283-oglas.htm

U prvom oglasu je cena eur520, a u drugom eur700. Znajući da se "običan" M365 kreće oko eur400, da li je ova cena od eur520 za PRO verziju realna?
 
Da to bi trebalo da je ok cena. Nekih 150$ skuplje od običnog. 700€ bi bila realna cena u prodavnici sa fiskalnim računom.
 
U prvom oglasu je cena eur520, a u drugom eur700. Znajući da se "običan" M365 kreće oko eur400,
da li je ova cena od eur520 za PRO verziju realna?

Jeste, ni lud ne davaj 700€.

Što se razlika tiče: motor za 50W jači kod Pro, malo jača baterija + veća autonomija oko 45 km naspram 30 km po proizvođaču,
i displej na kormanu sa 3 moda vožnje i brzinometrom, umesto 4 led lampice kod običnog M365, plus par kg teži od običnog...
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, kod nas od tih prosecnih elektricnih trotineta moze samo da se kupi Xiaomi i nista vise, ostalo je sve dres.

Kako nabaviti ovo sokocalo, ili nesto slicno sto ima vecu snagu od Mi365?

 
Poslednja izmena:
Ala, pa ovo bolje od mog golfa!!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno