Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Ajd ukratko neki savet pro/contra
Xiaomi ili Segway?
 
Xiaomi ako ti je bitna pouzdanost, izdržljivost, delovi i snaga.
Segway ukoliko hoćeš da budeš kul u društvu i da svetliš u svim bojama.
 
Evo i ja da podelim svoje iskustvo sa m365 kupljen u vipu. Sa prvim sam prešao 390km, i riknuo mu je motor, pa sam dobio potpuno nov jer nije prošlo 6 meseci od dana kupovine. Sa novim sam prešao samo 38km, nisam ubacivao custom firmware itd, i takođe mu nešto lupa u motoru, i nema snagu da vuče, prosto samo bruji. Pošto mi je onaj recovery mode uvek na max kada idem nizbrdo, pretpostavljam da se tu nešto zagreje kod motornog kočenja, i onda se neki od magneta otkine. Ipak mislim da je on napravljen samo za neke ravnice, i da nije nikako za brdovite krajeve.
A možda mi je zapala neka loša serija, jer sam gledao po netu šta im sve nisu radili sa custom firmware-om, i prelazili su dosta km bez nekog kvara.

uzeo u vipu, imam 95 kila, cfw od samog starta, presao preko 1000km.... nizbrdo ga ne zalecem, a uzbrdo cesto idem....
radi kao prvog dana, pu pu :)
 
Xiaomi M365 i M365 Pro su izgleda EOL modeli, u UK i Nemačkoj ih kao više nema na lagerima distibutera, menjaju ih Mi Scooter 1S i Mi Scooter Pro 2.

Imaju jače baterije (275Wh i 474Wh - domet do 30km i 45km), jače motore - 250/300W, koji mogu u peak da daju i 500/600W, 1S može da savlada uspon do 14%, a Pro 2 do 20%.

Brzina je i dalje softverski ograničena na 25km/h.

Displej je na oba sličan onom na M365 Pro.

1s.jpg

Inače ja sam sada na 500+km sa mojim M365, sem zamene gume, za sada bez ikakvih problema, vozio sam ga prošle godine i po 20km u kontinuitetu, punim gasom na preko 30C, sa mojih 93kg + pun ranac i motor se nije pregrevao ili pravio probleme.
 
Poslednja izmena:
Pa i M365 ima domet 30km i motor od 300W i uspon 14%? Tako da ne vidim razliku između 1S i tog, osim u displeju?
 
Kad sanjiv čitam vesti, marketing. Da, baterije su im iste kao za M365/M365 Pro, kao i specifikacija za uspon i peak power.

Izgleda da je jedina razlika displej koji je sada na oba kao ranije na M365 Pro. Al dobro, novi model, nova cena :)
 
Poslednja izmena:
Prošle godine sam preko KP uzeo M365 Pro i super se navozao. Bilo bi super da su na novoj verziji postavili amortizere jer bi možnja bila mnogo udobnija.
 
Isplati li se kupiti nov Archos Citee Power za ~250e ili ici na provjerenu varijantu sa M365?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ništa od tih kopija ne bih uzeo ni u razmatranje. Original vam je sada u prodavnicama 40k~, na oglasima korišćeni još jeftinije...
 
uzeo u vipu, imam 95 kila, cfw od samog starta, presao preko 1000km.... nizbrdo ga ne zalecem, a uzbrdo cesto idem....
radi kao prvog dana, pu pu :)

Izgleda da nije napravljen za velike nizbrdice, a deluje mi kao da ono motorno kočenje treba staviti na neki srednji nivo. Jer ako se on zaleti nizbrdo 30ak km/h, to mu je preveliko opterećenje za motor, i tu nešto strada očigledno. Prvi sam vozio dosta , uz Balkansku je izlazio lagano,pogotovo onaj prvi deo od Savskog trga.
 
Jel neko ima nekih informacija o ovim Ring trotinetima koji se reklamiraju preko mts-a, uzeo bih sestriću konkretno rx8 koji po svim specifikacijama deluje bolje od xiaomija?

P30 Pro
 
Imaju jače baterije (275Wh i 474Wh - domet do 30km i 45km), jače motore - 250/300W, koji mogu u peak da daju i 500/600W, 1S može da savlada uspon do 14%, a Pro 2 do 20%.
14-20%??

Jel znate koliki je to nagib?

Pa to je mnogo i za auto a ne za te trotinete koji treba da povuku coveka od 90kg
 
@Spanjeli zaobići bilo koju xiaomi kopiju, bilo da se zove ring, ding ili dong.
 
^ Kakva je to kopija koja košta više od originala? [emoji23]

P30 Pro
 
A Xiaomi M187 pro edition u odnosu na M365? Neka iskustva?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pozdrav, u velikoj sam dilemi oko kog elektricnog skutera ( tgrotineta) se odluciti. pregledao sam sve sajtove za prodaju u nasoj zemlji za i svi isto nude. Sa moje strane najvise simpatije Xiaomi Pro . Ali tu se pojavljuje i RING RX8 ? Sta vi mislite ?Da cujem i vase misljenje u velikoj sam nedoumici. Ili pak neki drugi trotinet. Conovno ova dva koja sam naveo nisu ni priblizno.
 
Ljudi hocu kupiti totinet. Za sada gledam Xiaomi Pro cena 70 h. Sta vi mislite o njemu. Kakvi su komentari? Da li je precenjen cenovno i marketinski trik u pisanju? I neke vase preporuke do 70 tak hiljada?!
 
Šta se dešava sa Xiaomi Scooter Pro 2 modelom? Nema ništa precizno što se datuma tiče i cene, pominjao se jul. Trenutni Pro nestaje polako sa lagera ovde u FR, cena mu varira od 400-500 evra, retko je kad ispod 400. Ako Pro 2 koji je bukvalno isti model bude koštao 600 evra onda neće imati smisla kupiti ga kad izađe... Možda je bolje pazariti aktuelni Pro dok ga ima, šta znam. Nijedan drugi model mi nije zanimljiv.
 
Da li se možda neko igrao sa firmware-ima za M365 (običan ili pro) u cilju povećanja maximalne brzine?
 
Da li se možda neko igrao sa firmware-ima za M365 (običan ili pro) u cilju povećanja maximalne brzine?

Siguran sam da ima na YT sati i sati snimaka o toj tematici a siguran sam da se i ovde neko bavi time čim na KP imaš oglasa da potrebne delove i apgrejde za ovaj "trotinet".
 
@rubiroza76 u smislu povećanja maksimalne brzine ne isplati se puno.
Da moći ćeš da postigneš 30km/h ali samo tokom prvog kilometara... vrlo brzo se spustiš nazad na 25km/h i naravno manji domet.
Može da bude korisno u drugom smislu, da se namesti veća snaga motora (ne veća brzina) pa lakše savlada uzbrdice, manje vreme čekanja za cruise kontrolu, start iz mesta i eventualno isključi kers ako ti se tako više svidja da voziš.
Skineš downG sa play prodavnice i napraviš cfg recimo ovde https://m365.botox.bz.
 
Zahvaljujem vam se na odgovorima. Hteo sam da čujem utiske članova foruma nakon instalacije nekog nefabričkom firmware-a. Napisao sam u jednom postu ovde da sam pre godinu dana uzeo M365 pro i već narednog dana ubacio Gonka firmware. Sada može da ide do 32km/h kada je baterija maximalno puna. I to je previše sa taj mali skuter. A vidim da na KP oglasima oglašavaju otključavanje i do 40km/h. Mislim da malo preteruju.
 
Izvodljivo je oko 37-38 na ravnom, ali sa 10" gumama i kilažom od 48kg :d U svakom slučaju ne možeš stalno da voziš tom brzinom.



Razmišljao sam jedno vreme o običnom M365, ali vredi uložiti u Pro, snaga+autonomija+druga unapređenja, itd.
 
Jel' vozio neko preko Pancevca ove elektricne trotinete? Naravno mislim na trotoar i deo koji nije betonski vec vise sljunak. Kao i onaj deo koji je uzbrdo kada se penje na most sa Banatske strane. Razmisljam se da pazarim kada idem na posao kada je lepo vreme umesto bajsa.
 
Zna li neko gde mogu da servisiram Ninebot Segway elektricni skuter. Bio sam u Gigatronu jer ih oni prodaju da vidim sta ce da kazu ali oni nece da servisiraju jer nije kupljen kod njih a za neki drugi servis osim njih nece da kazu - potpuno besmisleno. Skuter je kupljen van nase zemlje i za njega nemam nikakvu garanciju vise. Imam problem sa prednjim pogonskim tockom nesto krklja i ne vuce dobro. Kako ga dosta koristim svaka pomoc je dobrodosla jer sam se bas navikao na to cudo.
 
Jel' vozio neko preko Pancevca ove elektricne trotinete? Naravno mislim na trotoar i deo koji nije betonski vec vise sljunak. Kao i onaj deo koji je uzbrdo kada se penje na most sa Banatske strane. Razmisljam se da pazarim kada idem na posao kada je lepo vreme umesto bajsa.
Nemoj, bolje ti je. U najboljem slučaju razvalićeš trocu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno