Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Zašto se ložite na vesti iz tabloida... Čak i da donesu neku glupost od zakona kod nas to nema ko da sprovodi. Tako da samo opušteno i pažljivo vozite i sve je ok.
 
Zašto se ložite na vesti iz tabloida... Čak i da donesu neku glupost od zakona kod nas to nema ko da sprovodi. Tako da samo opušteno i pažljivo vozite i sve je ok.
Bravo, to je to.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Ovde u Albaniji voze neke električne trotinet sa širokim gumama i sedištem sa amortom položaj kao na harliju to izgleda već mnogo ozbiljnije od onih klasičnih trotineta i ozbiljno je brzo to kod nas nisam video

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Ima ih u NS-u da se iznajme. Pogotovo sa tim sirokim kormanom je zanimljivo kada voze biciklistickom stazom. Inace sam danas zamalo pregazio klinca na biciklistickoj koji vozi trotinet, vozio je brzo jevrejskom i presao je preko dzombe od korenja platana i spao je sa njega ja sam zamalo samo prosao kroz njega. Svaka cast onima koji to voze ali to je takva smejurija od prevoza da nemam reči

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa uvozom baterija za elektro konverzije bajseva, ima li nekih ogranicenja? Cuo sam da je cak i za baterijske lampe ponekad problem, pa nisam siguran da li da se upustam u avanturu porucivanja ili da nabavim nesto lokalno.
 
Nema problema sa uvozom baterija, ali ima sa njihovim transportom do Srbije. Postoje razna ograničenja za transport litijumskih baterija avionima, pa ih vecina klasičnih posta ne prihvata, a preko kurirskih sluzbi ispadne jako skupo.
 
I treba, juče uveče idem kolima ulicom Vojislava Ilića a iz suprotnog smera lik vozi trotinet kolovozom i usporava ceo smer jer ga vozila ne mogu obići, njih pet, šest.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ja sam slicnog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a video na autoputu. A sto je jos gore, zakon ih tretira kao pesake. Tako da, sta god da se desi ti si imao udes sa pesakom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ovako sam ja hakovao moj bajs da ide brze. Ovo je samo privremeno. Ovih dana cu da stavim lepo magnet, onaj tanak sto ide na frizider, da bude kulturno. Max sa mojim bajsom sam mogao da idem do 25h, a sad kad mi sat pokazuje da idem 7/h, gps mi pokazuje 25/h. Vozio sam ga danas oko 80/h inace imam bosch performance line cx
 

Prilozi

  • IMG_20200828_230457.jpg
    IMG_20200828_230457.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 225
  • IMG_20200828_212717.jpg
    IMG_20200828_212717.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 220
Poslednja izmena:
Upadam kao padobranac, nisam nesto mnogo istrazivao pa bih zamolio da me uputite u pravom smeru. Treba mami da uzmem e-bike, nista preterano napredno, najvise bi se koristilo do supermarketa/pijace. Zenski ram obavezan i "gepek" za prenosenje stvari.
 
Allocacoc ElectricBike 57k?
 
Hm, smetace joj sipka u sredini rama kad se bude penjala na bajs. Vise sam mislio tip rama kao na Capriolo Diana E-bike na primer, samo ne znam jel valja za te pare.
 
Ovako sam ja hakovao moj bajs da ide brze. Ovo je samo privremeno. Ovih dana cu da stavim lepo magnet, onaj tanak sto ide na frizider, da bude kulturno. Max sa mojim bajsom sam mogao da idem do 25h, a sad kad mi sat pokazuje da idem 7/h, gps mi pokazuje 25/h. Vozio sam ga danas oko 80/h inace imam bosch performance line cx

Vidim da si se sa CB preselio na ovaj forum.
Ovih 80km/h si mogao da razviješ samo na nekoj dugoj nizbrdici. Bicikl sa Bosch motorom od 250W ne može da razvije više od 65km/h. A i tu brzinu može da razvije samo ako se zameni prednji zupčanik.
 
Jel video neko snimak lika koji vozi trotinet na autoputu kod nas, 80kmh? Ono je za zatvor.
 
Kako trotinet uopšte može da razvije toliku brzinu?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa trotinet[emoji16]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nije hakovan, mislim da je Dualtron u pitanju.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Malopre je proleteo dualtron kroz Zarkovo. Ja setao pse i ulicom proleti lik, nisam verovao kako ono cudo ide. Verujem da nije isao punom brzinom ali i ono je dovoljno da kazem da je sprava suluda!

Tapatalk from Poco loco
 
Jel može neka preporuka za električni bicikl (ili nadogradnju običnog na električni) za osobu od 110kg koja bi prelazila do 20km na jednom punjenju na putu sa uzbrdicama?

Deonica sa uzbrdicama je par kilometara, a ta cela deonica (sa ravnim delom) je 5-6km, pa je to minimum koji bi trebalo da izgura bicikl i baterija.

Koji je minimum potreban za to?

Svaki savet dobrodošao :)
 
Ako planira da ide 35+, inace ce i 250w nominalne snage sasvim ok zavrsiti posao do 25km/h.
 
250w je sasvim dovoljno. Ja sam bosch performance cx te jacine letim. Bitno da je baterija dobra, pover pack 400 je vec dosta staro, mozda da gleda pp500, ili cak pp600
 
Da li je neko vozio Xwave E-bike, koji se prodaje u tehnomaniji i winwinu? Zanimaju me iskustva. Da li vredi?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne znam za pogon, ali bicikl kao bicikl je dno dna. Jedino ako bas mora elektropogon, bez toga taj bicikl je u rangu onih od 100 eura

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne znam za pogon, ali bicikl kao bicikl je dno dna. Jedino ako bas mora elektropogon, bez toga taj bicikl je u rangu onih od 100 eura

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
A šta je tu najbolji odnos cena-kvalitet. Gradski bike.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno