Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Dobar ovaj el. skuter.
 
++ ako neko namerava ovo da uvozi ja sam zainteresovan :) ali verovatno će ga tretirati kao motor pa će morati dozvola :/
 
Cena u USA prava sitnica, 1700$ :)
 
E sa ovim bih vec gazio Pancevca. :D
 
Ako neko planira da ga uvozi nek me kontaktira na pm. Jako sam zainteresovan da ga kupim legalno, sa garancijom i fiskalnim racunom :)
 
Vala i ja bih :)

Ima tu raznih opcija, jedva čekam da se pojave malo ozbiljniji električni skuteri kod nas, koji mogu preko 40kmh da idu a da ne koštaju kao bubreg :)

Preko već mogu da se nadju full size električni motori, koji mogu i na autoput a video sam i dva motora izložena u BIG-u na Karaburmi, cene su oko 3-4k eura
 
Ja sam video neke e-skutere u Sava Centru, cene oko 2500 e, deluju pristojno. Motogrini mislim da je marka. Jel probao neko ?
 
Onaj trotinet je vec ozbiljna sprava. [emoji16]
Ali sa druge strane za tih skoro 2000$ mogu se naci brutalni elektricni bicikli, Scott, Bulls, KTM...
Znam, nije isto, ali opet... [emoji4]
 
Ne vredi, nisam sedeo skrštenih ruku, morao sam da izguglam :)

Ovako, ovaj skuter Turbowheel LIghtning je u stvari rebrandirani kineski skuter, i prodaju ga za tri puta veću cenu

Na alibabi on košta tipa 600$ po komadu, ali minimum mora 20 komada,

https://nbsandris.en.alibaba.com/pr...ml?spm=a2700.icbuShop.41413.14.535d5c5aV31GMq

Jao kakve mi ideje padaju na pamet sad :D

Mogli bi da se izorganizujemo i da pazarimo, al nam treba firma za uvoz, kao i špedicija.
 
Ne vredi, nisam sedeo skrštenih ruku, morao sam da izguglam :)

Ovako, ovaj skuter Turbowheel LIghtning je u stvari rebrandirani kineski skuter, i prodaju ga za tri puta veću cenu

Na alibabi on košta tipa 600$ po komadu, ali minimum mora 20 komada,

https://nbsandris.en.alibaba.com/pr...ml?spm=a2700.icbuShop.41413.14.535d5c5aV31GMq

Jao kakve mi ideje padaju na pamet sad :D

Mogli bi da se izorganizujemo i da pazarimo, al nam treba firma za uvoz, kao i špedicija.

Poruci uzorak za proveru :D
 
Suviše male točkove ima za te brzine.
Nije problem da ti ideš 60km/h problem je naglo zaustavljanje ili oštar nagli manevar, tu se već rizikuju ozbiljne povrede.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisu bitne brzine, iskreno sa ovim ne bih ni smeo jurcati 60 km/h. Bitna je sama jacina/snaga motora, da moze da me izvuce uz neku vecu uzbrdicu pa makar isao i 10 km/h. [emoji3]
 
Upravo to, retko kad ćeš stvarno imati prilike da voziš 60km/h, bitan je obrtni momenat, koji ovaj ima na pretek, ima na oba točka po jedan elektromotor od 1000w, plus suspenzija na oba točka kao i disk kočnice.

Npr, juče sam probao uz jednu jaču uzbrdicu sa onim xiaomi trotinetom, nije izdržao ni 3m :)

Evo jedan lep snimak vožnje po zemljanom putu https://www.youtube.com/watch?v=9wLOs5ZwBMM
 
Upravo to. Mene to najvise kopka kod M365. Jedino da vidimo kakva ce cena biti onoj Pro verziji kada dodje kod nas, mada opet nije to neka prevelika razlika u snazi. Tacno je da moze softverski da se "otkljuca" ali nije mi to to. Radije bih dodao jos novca i uzeo neki kvalitetan e-bike. [emoji4]
 
Znaci i murikanci rebrendiraju pa lupe 50 vecu cenu..ko da su kod nasih isli na kurs za dranje ovaca.[emoji3]

Ali da, definitivno bih ganjao nesto jace, da moze da izgura vece uspone, bez bojazni i kalkulacija da nece uspeti.

Elem, onaj onewheel koji gore okacih, nasao sam oglas kod nas...

https://m.kupujemprodajem.com/Motoc...-Extras-78372030-oglas.htm#mhs0-1558799287951

Ovo bi bila super cena, ALI.....profil bez ocene, s ovim "e nemojte me zvati na srpski broj nego na ovaj..." mi taaaaako smrdi.

Pint(manji model) je $950. Manji kapacitet, manja razdaljina(opet dovoljna za Bg), ali ista snaga i robusnost. Nazalos' potpuno americki proizvod, nisu autsorsovali nigde, nema na aliju i sl.

Ko je rastao na skejtu ili vozika snoubord, lako se privikne na ovo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@lanmi86 zainteresovao si i mene haha, evo dobio sam price quote od unicool rebrenda sa alibabe prodaju i na komad isti. (attach pdf)
Izgleda da ga sandris prodaje na veće količnine samo pa je kod njih manja cena i rade custom rebrand po narudžbini.
Originalni naziv modela je T10-DDM i tako ga svi na alibabi vode, dok ga krajnji prodavci zavisno od zemlje uvoze pod raznim imenima. (rocket, thunder, zero, titan, turbo, red baroon, starway)
Lokalno izgleda ima u Rumuniji za nekih 1300-1700e sa garancijom zavisno od baterije pošto imaju sa manjom 900Wh i većom 1200Wh.

https://www.evomag.ro/sport-fitness...fata-spate-incarcare-dubla-negru-3683418.html
https://quickvolt.ro/magazin/trotin...tonomie-50-60km-viteza-maxima-65km-h-copiaza/
 

Prilozi

  • T10-DDM+UniCool+Electric+scooter.pdf
    493 KB · Pregleda: 68
Zar nema u srb da sve sto ide preko 25 km/h mora dozvola i registracija?

TuturuTu on 6X
 
Trotineti još uvek nisu zakonski regulisani kod nas, gray area.

Mislim da je ta varijanta iz Rumunije i dalje preskupa u odnosu na nabavnu cenu iz Kine. Dao bih max 1000 za njega, sa sve isporukom. Treba proveriti sa Rumunima da li daju popust na količinu... U tom slučaju možda bi se i isplatilo otići i kupiti.

Mislim da pored ovog trotineta, Xiaomi nema šta da traži, čak i jači model deluje kao igračka, no dobro, i cena je utoliko veća.
 
Svaka mu cast.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sjajno izgleda, nema šta...

Btw, ovi kinezi imaju i jači model od onog T10-DDM, a to je Sandris X11-DDM - prelazi 170-200km, max brzina 80kmh :d Mogu samo da zamislim face vozača u Bg-u dok ih pretiče trotinet haha

Sandris X11-DDM
 
Au pa ovo je skroz sick dobro!!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Onewheel https://onewheel.com/?gclid=Cj0KCQj...Nh0BItlzRZq_zPlZeZDxom1VYj__itlcaAsXYEALw_wcB

Steta sto ovoga nema kod nas. Dosta je popularno u Murici i Kanadi. Na prvi pogled mozda deluje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no i nestabilno, ali dosta jace od tih trotineta, i moze da se vozi po svim povrsinama i nagibima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ma daj. Sama cinjenica da nema drsku je ogroman problem. Treba imati savrsen balans, mala nepaznja kraj
 
Rekao je sve kako jeste, ali ništa nije rekao na konto proširenja i dodavanja novih staza. Doći ćemo u situaciju da budemo ko Manila, za 2.5km da putuješ 67 minuta. Lično ja bih izbacio parkirališta pored kolovoza, barem u svim većim ulicama i bulevarima u gradu i umesto toga napravio biciklističke staze. Tu je glavni problem, jer grad na konto parkinga uzima ogromne pare, a na konto biciklista ne bi uzimao ništa.

U Belgiji ako ideš bicikom na posao, dobijaš više para za putne troškove nego ako ideš autom. U Jagodini su rasturili biciklističke staze iz osamdesetih, i nemaju nameru da ih makar obnove, a kamo li da prošire. Kod nas je bitno da se prave zgrade bez parkinga i štancuje socijala.

Mislim da ni vladajuća partija, a ni opozicija nisu dovoljno kvalitetni, ili bolje rečene "motivisani" da promene bilo šta.
 
S svrbiji ako ideš bajsom na posao (i po snegu i kiši) pitaju te dal si lud...
 
Ja sam doziveo da mi u Krusevcu likovi iz kola dobacuju "Idi na biciklisticku stazu majmune!", dok ih je, bar tad pre par godina, bilo 0 :D
 
Nazad
Vrh Dno