Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Ma fantasticna stvar, izgura uzbrdicu koju hoces.
 
@Sirius9
Sad sam tek video tvoj post, juce sam se vec odlucio i kupio, sad cekam dostavu koja ce da potraje.
Uzeh na kraju ovu Montanu https://www.bikester.no/ortler-montana-el-trekking-svart-885978.html

100€ je skuplja od Bergena i Municha ali ima 500Wh bateriju i jos po neke bolje komponente. Svidjaju mi se i 47mm schwalbe energizer plus gume. Jesu ovo velike pare ali u mom slucaju se jednostavno isplati, koristim je bas svaki dan u godini i to po minimum 5km dnevno.

Vrlo lep bajs i rekao bi odličan izbor.
Očekujem par fotki i kratak opis nakon par vožnji :)
Da su plate u svrbiji normalne i sam bi se odlučio za tako nešto ali sa našim platama morao bi da štedim 3-4 godine samo za bajs...
 
Poslednja izmena:
Juce me drugar odvuce u media markt i vidim ovo za 220e. Nikad cuo
f7a709450d13ffb176cab820513e2c8f.jpg


TuturuTu on RN7
 
Da, ali ko zna sta je to... :)

TuturuTu on RN7
 
Najkritičniji deo svakog e.vozila su baterije, ako su originalne LG ili Samsung (ili Sanyo) onda nemože biti jeftin e.skuter/bajs ako je jeftin onda je pitanje koje baterije su unutra, na ostalim komponentama se nemože toliko uštedeti da bi se napravila znatna razlika u ceni.
 
Ovo je glupost, zabranjuju skutere zato sto tenkre vozio pijan i poginuo. Ako cemo tako treba da zabrane alkohol a ne skutere.
Sto nisu zabranili i kola i motore, i to su vozili pijani? Svasta.
 
Ovo je glupost, zabranjuju skutere zato sto tenkre vozio pijan i poginuo. Ako cemo tako treba da zabrane alkohol a ne skutere.
Sto nisu zabranili i kola i motore, i to su vozili pijani? Svasta.

Klasika u smislu nelojalne konkurencije...verovatno je progurano uz povike neke od drugih industrija atuo, moto i td. Biće to kratkog veka dok ne donesu pravila za korišćenje tih trotineta. Realno treba biti neka vrsta kategorije za vožnju trotineta, obavezna edukacija ili nešto slično.
Gledam evo trotinet sa 500w motorom, pa to je owerkill samo tako za tu stvarčicu...skini mu blokadu i ideš preko 45kmh na onolickim točkićima ukomponuj sa moronima koji pojima nemaju eto recepta za smanjenje populacije na svetu...legalno!
 
Koliko vidim, kod nas od tih prosecnih elektricnih trotineta moze samo da se kupi Xiaomi i nista vise, ostalo je sve dres.

Kako nabaviti ovo sokocalo, ili nesto slicno sto ima vecu snagu od Mi365?



Imas ih na alibabi - kontaktiraj prodavca pa vidi koliko bi kostao jedan komad (uzorak) jer oni prodaju na vise komada. Nisam nasao takav ali je vrlo slican - t10-ddm.
Cena verovatno oko 700 $ plus svi ostali troskovi.
 
Realno, sve sto ima motor, kakav god, treba posebno i da se regulise.
Ne moze se voziti motocikl na kome stojis(to je realan opis motornog trotineta), bez da znas pravila saobracaja.
Isto bih uveo i za voznju bilo cega po ulici, a onda zabranio voznju toga po trotoaru, jer i ako ima normalnih ljudi, ima i nenormalnih i nesposobnih i nema sta da trazi na trotoaru nesto sa mogucnoscu da ide 40+ km/h(citah da neki idu blizu 100 km/h, skejt koji je mene interesovao ide 50 km/h).
Ima motora koji su sporiji i slabiji, pa moras da imas neku dozvolu i naravno da ne mozes da vozis po trotoaru.

U Americi su ti skuteri zbog jeftinog prevoza, mogucnoscu da se svuda vozi i zemalja koje su cele godine pod lepim vremenom, postali bukvalno napast, pricamo o desetinama hiljada skutera po gradu, bez ikakve provere sposobnosti.
Polako postaju problem svuda i morace nesto da pocne da se resava.

Licno mislim da zabrana nije resenje, ali da nekako moraju da se regulisu i ogranici njihova svestranost u smislu povrsina po kojima mogu da se koriste.
 
Poslednja izmena:
Јуче сам видео тротинет који је имао и неко седиште, не знам да ли је у оригиналу или је домаћа радиност. У сваком случају мислим да стајање на дасци и вожња по улицама са оним малим точкићима захтевају 100% концентрације па и физичку способност.
Могло би да се подели на оне који се возе по тротоарима (максимална брзина до хх) и оне који морају на улицу. За ове друге мора и нека дозвола, макар о познавању саобраћајних прописа, регистрација и сигнализација. Они спори могу да се третирају као обични тротинети.
Опет сам јуче видео девојчицу од можда ~12-13 година како вози елтротинет, не видим зашто родитељи неће да почну да их купују и предшколарцима и првацима, што може да доведе до хаоса. Деца смеју да возе бицикле, не смеју моторе. Каква је ситуација са елбициклама? Дете ~12 година на елбициклу крене да вози по граду. Ужас.
 
Дете ~12 година на елбициклу крене да вози по граду. Ужас.

Taj el. bicikl je ogranicen na 25 km/h (ukoliko kupac rucno nije uradio deblokadu brzine). U cemu je razlika da dete vozi obican bicikl ili normalan el. bicikl sa ogranicenjem brzine? Kao da se sa obicnim ne moze voziti brze od 20 km/h :)
 
Мислиш да је у реду и да деца ~12 возе мопеде по градским булеварима? Чак и са ограничењем на 25, ако је могуће? Није ствар у брзини, свакако није лако детету да вози бицикл 25км/ч док са ел верзијом нема проблема. И онда уђе на градске улице ...
 
Mislim da nije u redu da voze ni bicikla ni el. bicikla po bulevarima. O tome se radi.
 
Taj el. bicikl je ogranicen na 25 km/h (ukoliko kupac rucno nije uradio deblokadu brzine). U cemu je razlika da dete vozi obican bicikl ili normalan el. bicikl sa ogranicenjem brzine? Kao da se sa obicnim ne moze voziti brze od 20 km/h :)
Velika razlika... Sa pedalama dete dete koristi fizički i mentalni potencijal troši se više pa samim tim i više zdrave energije uloži za neki svrsishodan napor. Trotinet na struju bez napora u kombinaciji sa detetom daje potpuno druge stvari... Do duše niko to ne kapira dok se ne desi nešto. Roditelji bi morali više o tome da razmišljaju...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nema tu sta da se razume. Dete od 11-12 godina ne bi smelo da vozi bilo sta po beogradskim bulevarima. Ni bicikl, ni el. bicikl, ni trotinet, ni el. trotinet. Kultura saobracaja i infrastruktura puteva su takvi da je to nesreca u najavi.

Situacija od pre dve nedelje:
Vozim se u taksiju kroz Goce Delceva. Manijak u automobilu sa tablicama "Forza BG" (stvarno je imao te tablice) vozi slalom i obilazi sve druge automobile brzinom 80-100 km/h. Decko od 16-17 godina vozi bicikl sredinom desne trake i iz nekog razloga (nisam dobro video sta se desilo) gubi kontrolu i pada sa bicikla. Prva pomisao mi je bila: "Sta bi se desilo da onaj pajser Forza BG nije prosao pre 30 sekundi nego da sada prolazi ovuda?". Kao slag na tortu, minut-dva nakon toga ukapiram da je vozac taksija u kome se nalazim pijan ko daska u 18h popodne.

I mi sad treba ovde da raspravljamo da li je za dete od 12 godina bezbedno da vozi po beogradskim bulevarima? Potpuno je nebitno prevozno sredstvo, nasi bulevari za decu nisu bezbedni.
 
Nema tu sta da se razume. Dete od 11-12 godina ne bi smelo da vozi bilo sta po beogradskim bulevarima. Ni bicikl, ni el. bicikl, ni trotinet, ni el. trotinet. Kultura saobracaja i infrastruktura puteva su takvi da je to nesreca u najavi.

Verovatno si mislio na kolovozu kada si rekao Bg bulevari? :)
Deci je definitivno mesto na trotoaru a ne na kolovozu, ali problem je sto bg nemas svugde trotoare, tako da moja deca ne mogu da voze trotoarom jer ga nema.
 
Naravno, mislio sam na kolovoz u velikim/prometnim ulicama (bulevarima). :)
 
Realno, sve sto ima motor, kakav god, treba posebno i da se regulise.
Ne moze se voziti motocikl na kome stojis(to je realan opis motornog trotineta), bez da znas pravila saobracaja.
Isto bih uveo i za voznju bilo cega po ulici, a onda zabranio voznju toga po trotoaru, jer i ako ima normalnih ljudi, ima i nenormalnih i nesposobnih i nema sta da trazi na trotoaru nesto sa mogucnoscu da ide 40+ km/h(citah da neki idu blizu 100 km/h, skejt koji je mene interesovao ide 50 km/h).
Ima motora koji su sporiji i slabiji, pa moras da imas neku dozvolu i naravno da ne mozes da vozis po trotoaru.

To sve već postoji, ali se ne primenjuje
Jedino motorizovana medicinska pomagala(npr motorizovana invalidska kolica) mogu da se voze po trotoaru.
 
Da, ali pricam o edukaciji, validaciji, registraciji i kontroli :)



Vecina ovde prica kao da je Bogom dano pravo da se svuda vozi bicikl ili trotinet...pa i ja hocu da vozim auto po Knezu, ajde da kukam sto ne mogu...ili da igram fudbal gde god pozelim.
Nema dete sta da trazi van biciklisticke staze, tu nema rasprave.

I to pricam kao neko ko je rolerkama iz centra BGa isao u Zemun u 5. osnovne kroz grad i vozio bajk do Avale sa 15 godina.

Em sto je tada bilo 50x manje saobracaja, em sam svestan kako je bilo sa drugima koji nisu znali bas tako dobro da voze, plasili se...pa to su padanja preko sahta, sudaranja u ljude na trotoaru, padanja pri kocenju...i to je realnost...koja ne mora da se dogodi negde gde ces da udaris nekoga ili tebe neko da pregazi.
Takodje je realnost da sam ja divljao i da je postojala velika sansa da izginem x puta.
Drugar koji je jos bolje od mene vozio, do svoje 18. godine, sine u ruci, sine u nozi, na Red Bull takmicenju na Kalemegdanu 2006. pao, zavrsio u bolnici mesec dana, i dan danas je malo usporen dok prica od toga.
To su opasne stvari, koje se previse olako dozivljavaju.
Ne pricamo mi ovde o nekom seocetu gde klinac ide do centra ili u njivu biciklom, nego o ozbiljnoj opasnosti po sigurnost vase dece.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Iskreno smara me kada se ovde postuje tipa "sreo sam jutros trotinet, tu i tu, nije normalan vozač.." i slično, ali ovo i definitivno postaje luda kuća.
Zuje trotineti sa svih strana, deca masovno voze (<15 god.), džungla na asfaltu i serije nezgoda/nesreća u najavi.
 
Vožnja el. bicikala, el. trotineta i sličnih stvari bi svakako MORALA da se reguliše zakonom i podzakonskim aktima. Postojaće veliki problem kada se omasovi ovaj vid prevoza a ne budu postojala jasna pravila. Moram da se nadovežem na bicikliste, velike većina ne poštuje baš nijedan saobraćajni propis...semafori ne važe za njih, u jednosmernim ulicama vozi se u kontra smeru, korisiti se pešački prelaz vozeći bicikl, nemaju svetlosnu signalizaciju, seku sve vrste puteva i slično. Molim vas da se ne uvrede ljudi koji voze bicikl i da se ne pretvori ovo u raspravu auto vs. bicikl, poenta je da i jedni i drugi poštuju saobraćajne propise. Iako je naravno automobil mnogo opasnije prevozno sredstvo i biciklista koji ne poštuje saobraćajne propise može biti veoma opasan.

U svakom slučaju, usvojio bih podzakonski akt kojim se reguliše vožnja bicikala, el. bicikala, el. trotineta i sličnog, između ostalog obavezna bi bila:

- tehnička ispravnost vozila;
- dokaz o poznavanju saobraćajnih propisa;
- nošenje reflektujućeg prsluka dok se vozi;
- kažnjavanje svakog saobraćajnog prekršaja (vožnja pod dejstvom alkohola, prolazak kroz crveno bi se kažnjavali zabranom vožnje za određeni period, postojale bi naravno i novčane kazne koji bi bile višestruko manje nego za vozače automobila, ali bi bilo bitno da se naplaćuju);

Sve nabrojano je teško ostvarivo u našoj državi, ali mislim da bi bilo dobro zbog bezbednosti svih učesnika u saobraćaju.
 
Iskreno smara me kada se ovde postuje tipa "sreo sam jutros trotinet, tu i tu, nije normalan vozač.." i slično, ali ovo i definitivno postaje luda kuća.
Zuje trotineti sa svih strana, deca masovno voze (<15 god.), džungla na asfaltu i serije nezgoda/nesreća u najavi.

Ova tema pocinje opasno da smara. Postala je odavno ciklicna, diskutuje se o istim stvarima vec par puta u krug... Na svakih par strana idu pravnici strucnjaci koji objasnjavaju zasto mora 25km/h ogranicenje, pa onda ide rasprava gde uopste sme da se vozi trotinet, pa onda sta je bolje, bicikla ili trotinet, i zasto je ovo drugo beskorisno djubre i bacanje para, i tako jos po nesto...

Uglavnom, sve je lepo napisano u prvih par strana, a za el. bicikle ako nekoga zanima napisao sam kilometarski post koji dosta toga pokriva. Danas stize ona koju sam narucio pa ce biti i review :p

@boki78
https://www.youtube.com/watch?v=DBP2LTQxqZ8
Gresis, biciklisti koji prolaze kroz crveno su najmanji problem koji imamo u saobracaju, i ovo kazem kao neko ko dosta vozi i auto i bajs.
 
Poslednja izmena:
@MostWanted

Ti grešiš, biciklisti koji prolaze kroz crveno jesu manji problem nego automobili ali to i dalje ne znači da to treba da rade, i da ukoliko već to rade, da ne treba da se kažnjava takvo ponašanje. Zamisli izleti mi biciklista koji je prošao kroz crveno, ne uspem da ukočim ali skrenem u stranu i možda fizički povredim sebe i oštetim auto. Takođe moguća varijanta je da ne uspem da izbegnem biciklistu i njega teže fizički povredim a sebe psihički jer svakako to nisam želeo da uradim.

Lepo sam u svom postu napisao da molim da rasprava ne ode na ovu stranu, tako da se isključujem iz svake dalje diskusije gde bih trebao da objašnjavam zašto je pomenut obrazac ponašanja u saobraćaju veoma opasan za sve učesnike i zašto mora da se reguliše normativnim aktima koji će se primenjivati.
 
"nošenje reflektujućeg prsluka dok se vozi" ce ga sigurno spasiti :S:
 
Sigurno će biti uočljiviji sa tim prslukom a to svakako znači i veću sigurnost. Opet to je samo moje mišljenje.
 
Nazad
Vrh Dno