Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Sem displeja novi model 1S je isti kao i stari M365, nema neke razllike. A po količini M365 koje viđam na NBG rekao bih da im ide OK prodaja, znam ljude koji su ih uzeli od kuće do posla da ne bi ulazili u gradski prevoz.
 
Ja isto razmišljam da uzmem, ali... Drugaru posle 2 meseca dva puta pukla guma.

Možda zbog težine? 110kg ima ili je toliki baksuz ili pak je loš kvalitet guma.


Oba puta na prednjem točku.
 
Sem displeja novi model 1S je isti kao i stari M365, nema neke razllike. A po količini M365 koje viđam na NBG rekao bih da im ide OK prodaja, znam ljude koji su ih uzeli od kuće do posla da ne bi ulazili u gradski prevoz.

Kog posla kad su svi ili dobili otkaz ili rade od kuce? Znam, znam neki jos rade ne moras da mi objasnjavas. I ja vidjam ljude koje voze al kapiram 90% njih je kupilo prosle godine i pre corone. Smatram da radnje sad pogotovu jako lose posluju. Slabo se kupuje ista......
 
Poslednja izmena:
@Djilkosh_Ns

Težina, osnovni kvalitet guma pa se lakše buše, ivičnjaci (čak i na dobrom delu bici. staza nisu fluš), random srča koje skoro uvek ima negde, možda čovek ne smanjuje opterećenje na prednji točak preko prelazaka preko rupa... Može svašta da bude, nije svako isti vozač. Ima ljudi koji su operisani od prostora i izbegavanja prepreka, pa samo teraju pravo i blenu ko zna gde. Možda on čovek nije takav, ali red je napomenuti. :)
 
Ma kontam, ali gledao sam menjanje prednje gume i to je patnja. A čekanje da Xiaomi zameni u ovlašćenom se verujem plaća i čeka.
 
Na NBG u IronBike servisu 500 din zamena (sam donesem novu spoljnu i unutrašnju). Uradi čovek za 15 minuta. Ja sam to jednom radio sam i nikad više, od tada platim. Iz mog iskustva (jedna prednja i jedna zadnja guma) gume najviše pucaju na oštrim izbočinama i ivicama rupa, ako ih ne primetiš i naletiš u brzini.
 
Pa zar nije onda bolje da se uzme puna guma.
 
Pa za dve godine (tj. dve sezone) zamena dve gume nije nešto puno. Ne bih baš da moram da osetim svaki kamenčić na putu.
 
Pa zar nije onda bolje da se uzme puna guma.

Zavisi, kako ljudi kažu te pune gume odnose i to malo amortizacije koju donose pneumatske gume. Takođe gubiš na trakciji i na autonomiji oko 15%, tako da jedina prednost jeste to što se ne buše, treba proceniti jel vredi ili ne. Ja lično kad budem uzeo m365 pro neću stavljati pune, čak ću u nekom trenutku verovatno ugraditi i onaj aftermarket prednji amortizer. Padaju cene, treba sačekati da prođe sezona ako baš nije hitno da se vozikate, ja ću da se strpim do septembra.
 
Poslednja izmena:
Bogami ovaj bi vec mogao da mi posluzi za odlazak na posao preko Pancevca. :) Jos samo da mu malo padne cena.
 
Jos malo pa je tezak kao neki laksi elektricni bajs, koji sem dimenzija ima mnogo vise prednosti iz moje perspektive. Mada dimenzije jesu glavna prednost trotineta, poneses ga sa sobom gde hoces.

Jel imao neko iskustva sa konverzijama za bajs sa malom autonomijom (citaj: relativno lagana tezina ukupnog sistema)? Znaci, asistencija za brda, nista vise, za one dane kad mi kolena strajkuju, da ipak mogu bajsem na posao. Pitao sam Dusana Latinovica (ElektroBicikl na fb, ima ga i na cikloberzi), i ima geared hub od 6kg 350w i 7kg od 500w, druga varijanta po njegovim recima vuce 120kg uz 10% nagiba, sto mi je u principu ok, ne moram da letim uzbrdo. Medjutim ukupna tezina mi je malo visoka za tih par km uzbrdice, za drugi sistem kaze da moze manja baterija.
Postoje LiGo baterije koje su modularne, ne znam da li je neko imao dodira sa njima i sa kojim kontrolerom/motorom ih koristiti: https://www.ebikes.ca/product-info/ligo-batteries.html
Kapiram da sve zavisi od kontrolera i motora tj snage koja se povlaci u peak-u, pa da zbog toga treba veca baterija da to izvede, samo me zanima da li je neko imao dodira sa ovako necim, tj manjim kapacitetom a da ima dovoljnu snagu. Kao sto rekoh, treba mi autonomija od lupam, 10-15km, uz ogranicenje da bude geared hub za prednju glavu.
 
Ja bih mozda moj bajs i konvertovao u elektricni ali ne mogu da ga nosam na 4. sprat. Ne moze da mi stane u lift. Morao bih svaki put da mu skidam prednji tocak.
 
Ne mozes da uspravis bajk na zadnji tocak i tako da udje u lift?

Tapatalk from Poco loco
 
pa moze e-bike uz stepenice, u lowest gear :D
 
Nema sanse jer unutra se nalaze i vratanca. Mogao sam sa prethodnim biciklom kada ga uspravim. Ovaj ima vece tockove.
 
Necu sad o mom bajsu ima posebna tema na forumu. :)
 
Neki e-bajsevi imaju onaj walk assist režim, kad se bajs gura peške pomaže samo toliko da prati "gazdu".
Mene interesuje da li ovo radi uzbrdo i da li bi radilo uz stepenice :)
 
Ja sam bas iz istog razloga uzeo e-trotinet a ne bajs, ko da ga nosi na treci sprat, ali sam u jednom trenutku cak razmisljao da uzmem vrabac dizalicu, da stavim na terasu, zakacim bajs i podignem ga gore :D
 
Ja sam bas iz istog razloga uzeo e-trotinet a ne bajs, ko da ga nosi na treci sprat, ali sam u jednom trenutku cak razmisljao da uzmem vrabac dizalicu, da stavim na terasu, zakacim bajs i podignem ga gore :D

Video sam u Holandiji baš to. Sve sa daljincem da spustite kuku dok ste još dole, i komandujete da krene gore.
Čak je vukao i neobično brzo, za te jeftine dizalice.

Ne znam da li je to bio neki budž, ili ima gotovo rešenje.
 
Poslednja izmena:
Kod mene ima lift, mali ali može bajs da se uspravi na zadnji točak i onda staje bez problema, ali se nekad desi da lift ne radi pa treba nositi bajs, not funn at all.
U principu na ravnom ovaj walk assist bi trebao da radi tako što vlasnik drži bajs jednom rukom za volan (lulu) tek toliko da bi upravljao bajsom i stoji tek iza uzdužne ose volana a ispred sedišta. Dakle ne da sa obe ruke drži volan i gura ga kao ovaj na stepenicama. Možda je on morao tako jer su stepenice u pitanju ali time sebe stavlja u daleko nezgodniji položaj gde on stoji na stepeniku na kom je maltene zadnji točak možda čak i stepenik ispod i nateže se da bi dohvatio volan i to sa dve ruke što baš i ne funkcioniše.
 
Video sam u Holandiji baš to. Sve sa daljincem da spustite kuku dok ste još dole, i komandujete da krene gore.
Čak je vukao i neobično brzo, za te jeftine dizalice.

Ne znam da li je to bio neki budž, ili ima gotovo rešenje.

I da nema, moze da se napravi automatika lako, posto svaki vrabac, ako me secanje sluzi, ima jedno on jedno off i jedno stop dugme, moglo bi prosto sa shelly-em da se poveze i da se kontrolise preko telefona :)
 
Uzeo sam 365 ali nisam zadovoljan nesto sa brzinom kao da slabo dostize max brzinu, uradio sam hakovanje brzine ali ooet isto. Na model koji sam probao za iznajmljivanje mislim da je bio bas ovaj mogao je bas brzo i to mene i jedno dijete a ovaj sad ne moze da vuce toliko?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Jesi prebacio u sport mod?
 
kolege, segway es1 vs e22 vs es2, vrede li razlike u ceni i koje su im bitne razlike? pogotovo me buni ovaj novi model e22, ne znam gde se smestio između es1 i es2, bolji/lošiji?

dvoumio sam se između m365 i segwaya, ali kada sam pročitao tech tablets recenziju, gde je i tu podvučeno pucanje guma kod m365, nekako se više nageo na jedan od ova tri segway modela.

ne znači mi puno što je m365 za 5km/h brži.
 
Težak si?

Nisu naduvane gume?
 
Nazad
Vrh Dno