Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Stiglo za par dana, dečko šalje iz Litvanije, nije naplaćen ni PDV ni carina.
 
Na puno mesta u Solunu se mogu pronaci elektricni trotineti koji se iznajmljuju preko aplikacije na mobilnom koju prvo treba dopuniti kreditom. Potrebno je samo skenirati kod koji se nalazi na upravljacu i to je sve. Ali i pored svega, samo nekoliko tih trotineta sam video da se voze i to uglavnom na biciklistickoj stazi. I dalje se u Solunu masovno voze standardni motori i skuteri na gorivo.
 

Prilozi

  • IMG_20190802_104512_1.jpg
    IMG_20190802_104512_1.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 299
  • IMG_20190802_123209.jpg
    IMG_20190802_123209.jpg
    1.2 MB · Pregleda: 268
Poslednja izmena:
Nigde ih ne videh tako slozene. Kacio sam slike, rasuti su po gradu ko po livadi. Naravno da ce da voze motore, gde po Solunu imaju biciklisticke staze... a ovo nije za saobracaj. Pogotovo ne njihov.
 
Juče prozuji lik Višnjičkom pa sigurno 50-60kmh nekim jednotočkašem između nogu. Veličina točka kao kod moto skutera, možda i malo veći. Upravlja, naravno, samo nogama, a oklopljen kao armadilo. Koje je sad to čereslo?

Po zakonu, on sa jednim točkom, nikako ne bi smeo po ulici da vozi, pogotovo što ide kao mećava...
Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Do jednom a onda ce "da mi se pridruzi"... dzaba mu oklop, dzaba mu spretnost, on je "go" i pored oklopa...
 
Solowheel, to ide kao ludo..
 
U Norveskoj su sad vec i zvanicno zabranili sve trotinete koji mogu da idu brze od 20km/h, za bicikle je 25, a dosli su do zakljucka da nisu istih performansi pa otud 20km/h. Poenta ovog posta je da se regulacije desavaju masovno u Evropi zadnih 2 meseca, a Srbija, kao i uvek, ceka da prekopira, tako da mislim da ce nesto slicno stici i u Srbiji do kraja 2019. Ako vec kupujete to sada, kupite nesto malo slabije da ne bi ispalo da je to zabranjeno sad za par meseci kad uvedu zakone.
 
...ima vec danas po dnevnim portalima, Vesic najavljuje neko "regulisanje"
 
Pa Vesić im je stvarno dao vremena. Mislim el. trotinetima. Pokušavao, pokušavao i nikako da savlada. Neki i fakultet završe, doktoriraju za to vrijeme.
E pa, tako tešku rabotu, mislim na trotinet, onda i treba zabraniti. Podržavam.

Obzirom da smo mi u Srpskoj malo zaostali, mislim institucionalno... Prije 2 dana gledam tema na dnevniku el. trotineti i ne mogu da vjerujem. Pola svijeta priča kako to, el. trotinet, još nije zakonom regulisana stvar, valjda samo Njemačka to uvela, kad... čudo!
Neki lik se pojavi u BL i mrtav ladan: el. trotinet je prevozno sredstvo i kako takvog ga zakon prepoznaje i tu je sve jasno.
Dakle, ništa trotoari, pješački prelazi... nego bajo magistrala. Da, i redovan tehnički da se uvede.
 
Da li neko ima preporuku za ugradnju elektricnog kita na obican bajs? Odakle da se poruci, ko to ugradjuje u Beogradu itd.
 
Danas sam video momka na ebike-u, vozi tosinim 70 na par sa nama u autima. Zanimljivo bike izgleda skroz, jos ima one debele gume za off-road ili sta vec.
 
Danas sam video momka na ebike-u, vozi tosinim 70 na par sa nama u autima. Zanimljivo bike izgleda skroz, jos ima one debele gume za off-road ili sta vec.

Fabrički ili DIY?
Ne verujem da bilo koji fabrički može tolko da leti sa bilo kakvim "krekom".
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne znam iskreno, to je tek jedan od par ebike-ova koje sam video uzivo, ima ih daleko manje od trotineta. Uglavnom nema oblik bilo kakvog standardnog bicikla, ram je siri i robusniji, zelene boje sa "splash" motivima.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koji trotinet da uzmem a da može da se nosi sa mojih 110 kilograma. M365 mi je najbolji, ali za njega piše da je do 100kg nosivosti. Gledao sam nešto po oglasima i jedan od retkih koje sam našao da podržavaju nosivost do 120kg je Archos Bolt (ima novih za 155eu na KP) ali mu je domet skromnih 10km. Da li bi smeo da koristim M365 sa prekoračenjem preporučene težine?
 
A da batalis karadjordjeve jedno mesec dana? :p
 
Coca Colu da izbacim - popijem jednu veliku na dan:) Šalu na stranu, na ovu kilažu sam zakucan već par godina a ne planiram neke restrikcije što se tiče hrane i pića, kao ni neke mere vezane za rekreaciju.
 
@blue možeš i xiaomi ali ne znam koliko ćeš biti zadovoljan. Imaćeš sporije ubrzanje i manju max brzinu, uzbrdice zaboravi. Sam ram će izdržati vožnju po ravnom, skakanje sa ivičnjaka i vožnja van asfalta teško.
Možda ako nađeš pro verziju pa da uzmeš nju.
Imaš svakako po gradu par mesta koja iznajmljuju iste pa isprobaj na sat dva.
Te druge sitne trotinete od 150e jedino ako hoćeš da ih guraš... Za veću težinu mora i jači motor/baterija.
 
XIAOMI može da ponese maksimum 100 kg tako da mu ne bih savetovao da staje na njega.
 
Ja sam ga vozio par puta sa svojih 120kg, sad koliko dugo može da izdrži tu torturu ne mogu da kažem :D
 
Vest moze da se primeni na vecinu elektricnih uredjaja. Setmo se neslavne epizode Samsunga sa Note 7.
 
Planiram i ja sebi da uzmem nesto oko NG. Ok ovde kod mene je to prilicno rasprostranjeno pa je veci izbor, al ono sto mene zanima je da mi ne stuca na nekoj uzbrdici. Da li je 350W dovoljno za to za prosecnih 70 kg? Ovaj mi je zapao za oko https://www.qoo10.sg/g/652769582/Q126608935 Svakako su svi ograniceni na 25 km/h tako da to nije bitno.
 
E, nemojte sada da me kaznite zbog off-a. Ipak ima bar malo veze sa temom...

aMYwVnM_460swp.webp


:p
 
Zanimljivo je kako na srpskim prostorima trotinet zovemo trotinet od kad znam za sebe, ali sada odjednom rec trotinet nije dovoljno kul, i umesto elektricni trotineti ovo su elektricni skuteri. WTF
 
Nazad
Vrh Dno