Šta je novo?

Dilema oko kupovine RAM-a

destructor

Cenjen
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
39
Poena
155
Pozdrav svima!

Imam sledecu dilemu:

Imam racunar sa 4GB DDR3 RAM-a (1 modul) na ovoj ploci http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=506#specification i uzeo bih jos jedan modul od 4 GB. E sada, da li modul koji bih pazario mora da bude identican ovom (proizvodjac i model) ili ne? moze li neki drugi proizvodjac a da modul ima isti takt i latenciju kao moj??? Bitno mi je da kada bocnem drugi modul sve radi kao i do sada tj. da ne narusim stabilnost kompjutera!

Hvala unapred!
 
Neke maticne ploce su vrlo osjetljive po tom pitanju kada su drugi proizvodjaci RAM-a upitanju iz tog razloga uzimaju se u Set-u ali neke ne prave problem. Najbitnije ti je da ti latecija i brzina rama bude ako ne ista onda priblizna. Neces znati dok ne probas moze li.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Hvala na brzom odgovoru!

Na starom kompu koji je imao Abit NF7S plocu u dual channel imao sam jedan transcend i jedan Kingston modul i to je sljakalo dobro(isti takt i latencija). Ovaj Biostar izgleda da nema dual channel (ispravite me ako gresim) i to me malo zbunjuje, a i ploca kao ploca je losa pa ako mi jos nov modul ne bude radio ok sa ovim onda mogu slobodno da bacim kuciste :(
 
Dualchannel ti je da imas veci protok podataka, veci bandwich izgooglaj malo da ne lupam

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno