Šta je novo?

Xiaomi mi6

Bogami ko je na Telenoru čak i u BG mu je itekako bitan LTE800. Mada mislim da će i kod ostalih da ide polako u tom pravcu. Nije baš da nije bitno. Mene lično je to odvratilo Xiaomi jer sam na 063.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
@Stojan993

Razlikuju se antene, to im dodatni trosak.U Kini i Indiji(gde su najjaci) se ne koristi band20.A vecina Xiaomija, osim Global verzija su telefoni za Kinu i Indiju.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Mislis Mi6 lte 800 edition for Serbia market only :d
 
Pa dobro, popularan je Xiaomi i u Evropi uopšte.
 
Sta li obicno ljudi misle kada dodju na forum i citaju samo o lte800...pomisle da ovi telefoni ne rade u Srbiji.Pri tom ne znaju da trenutno 4g sluzi samo za net.

Šta neko da pomisli čitajući tvoje komentare? Da internet nije bitan i može da se ugasi?! Moraš prihvatiti da je ogroman hendikep nedodtatak band 20/lte 800! Ko je na Telenoru i u BG jedva da će imati 4G! Telenor je mnogo forsirao Band 20, možda zato sada ima bolji signal u zgradi/kući. I Srbija nije samo Beograd.
 
Ako je Telenor neko merilo, onda si u pravu...Svi trebamo zbog njih da imamo telefon sa band20... LOL

Evo ja kupujem sutra odmah, shvatio sam da je moj RN4X neupotrbljiv za sve jer nema LTE800...LOL

A cim telefon zazvoni, taj neko se javi na telefon i prica preko 4G. LOL


Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Treba ljudi da budu upoznati sa time, pa da procene koliko im je bitno ili nije bitno. Potenciranjem da je potpuno nebitno, odnosno najbitnije na svetu, a na osnovu ličnih potreba, nije uopšte realno. Nije samo u igri da li je broj na Telenoru, već ima mnogo drugih stvari koje mogu da utiču.
Da dodam; global verzija radi i na nekim drugim frekvencijama koje se i ne koriste ovde, a koje opet mogu nekome da znače prilikom odlučivanja.
 
Poslednja izmena:
Naravno da treba.
Ali opet taj lte800 ispade najvaznija stvar na mobilnom telefonu.....bar po postovima u ovoj temi.
 
U principu su prepucavanja tipa "najbitnije je jer je meni najbitnije" i "meni je nebitno, šta će vam to u životu" :)
Smatram da je to stavka kao i svaka druga, tipa koji je soc, baterija i sl. i treba je imati u vidu.
 
Poslednja izmena:
Ma naravno, svako bira telefon po onome sto telefon pruza, tj.zeli od telefona...Ali toliko fame oko LTE800 je suludo...
U svakoj Xiaomi temi po sto puta da li radi 4g na Xiaomiju...Radi.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Ako je Telenor neko merilo, onda si u pravu...Svi trebamo zbog njih da imamo telefon sa band20... LOL

Lično ne koristim telenor, ali nije fer da se piše kako nije bitno! Bitno je, neću da se prilagođavam Kinezu koji nije pravljen za ovo tržište, sa polu Kineskim romom, Polu Eu, flešuj, budži, menjaj. Bitno je! Ne smetaju vam Kinske aplikacije i budževine koje kakve se dovlače ovde, mrtvi pikseli, loši mikrofoni, ali je ok što ne radi na svim mrežama? Budite realni i fer.
Kapiram da ovde ima prepordavaca ovih telefona, pa forsiraju da nije bitno, ali to postaje preterano ne bitna stvaka, za stavku koja je nekom bitna, koju plaća, koju očekuje da koristi uslugu koju plaća!
 
Nije lepo tako da pises, a pri tom ne koristis ni jedan Xiaomi telefon(ne znam da li si ikada koristio).
Global ROM nema ni jednu kinesku app i prilagodjen je EU.
Mislim suludo je da pises takve stvari na osnovu necega sto procitas, a to nesto ne koristis.
Ne bih dalje u OFF . Sto se mene tice, ja znam sta je istina i kakav je Xiaomi i sta moze.Ti samo ides iz jedne u drugu Xiaomi temu i pises nesto sto nije tacno, pises razne neproverene informacije.Glupo je samo sto ljudi koji se ne razumeju u telefone, to procitaju i prihvate kao istinu.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Ja imam oneplus one, koji ne podržava b20. Korisnik sam telenora. Nemam apsolutno nikakvih problema sa signalom.
 
Lično ne koristim telenor, ali nije fer da se piše kako nije bitno! Bitno je, neću da se prilagođavam Kinezu koji nije pravljen za ovo tržište, sa polu Kineskim romom, Polu Eu, flešuj, budži, menjaj. Bitno je! Ne smetaju vam Kinske aplikacije i budževine koje kakve se dovlače ovde, mrtvi pikseli, loši mikrofoni, ali je ok što ne radi na svim mrežama? Budite realni i fer.
Kapiram da ovde ima prepordavaca ovih telefona, pa forsiraju da nije bitno, ali to postaje preterano ne bitna stvaka, za stavku koja je nekom bitna, koju plaća, koju očekuje da koristi uslugu koju plaća!
Ivane, jesi li probao ove telefone? O kakvim ti mrtvim pikselima i zvucnicima pricas? Ja sam sto sebi sto drustvu kupio oko 10 telefona. Najstariji ima 6 godina i danas svi rade bez ikakvog problema. Ne bavim se prodajom teleefona. Imas telefona koji imaju global ROM i koji nemaju nikakve kineske.aplikacije, a i sama zamena ROM-a je.poprilicno laka, ali generalno nije ni potrebna. Znaci, dobijea telefon za.vrhunskim karakteristikama za duplo.manje para i da nije Kineza drali bi nas kao zeceve, i sada deru, a mozes misliti tek sta bi bilo da nemaju konkurenciju. Jbt koliko znam ljudi kojima su se kvarili.najnoviji samsung i apple telefoni, uvek moze da se potkrade fabricka greska. Ali nemoj da siris te dezinformacije kada nikada nisi koristio te telefone.
 
Vi širite dezinformacije. Koristio sam Xiaomi, postavljao sam i slike sa kamere u odgovarajućoj temi, mislim da sam ovde na forumu i prodao članu. Što se tiče cene, moći ćemo da ih komentarišemo kada se otvori lepo servis i podrška, pa krene legalno prodaja, pa tu ima Srpski meni... jer sada ne postoji koliko znam. Do tada, koštaju i mnogo ti švercovani ovde! Kapiram da branite to što koristite ili prodajte, ali stojim iza toga da nije fer da se vrti priča kako nešto nije bitno na telefonu, a bitno je!
 
Ja sam najveci trol...Samo lupetam, Xiaomi ni na slici nisam video, a kamoli koristio...
Sve sto Ivan kaze, to je istina...Apel za sve kupce, ne kupujte Xiaomi nikako.To je kineski krs, sa gomilom kineskih app, uzasno baguje, laguje,mrtvi pixeli...i ko zna sta jos.
Odoh dok ne popijem ban jer sirim dezinformacije.
 
@ivan

Ma druze, zabole me za kineske telefone, zabole me za brend generalno, ja imam colpoad F1 prrko 3 godine. Uopste mi nije bitno da li koristim samsung ili coolpad, bitno mi da je odnos.cena kvalitet dobar. Do sada sam.kupio: 3 cooloadF1, 3ZTE 967s, i ocean X7 HD, le eco X620s, ulefone be X 4.5, le eco X600. Znaci svaki od ovih telefona i dan danas rade, nikakvih problema.nisam imao sa njima. Coolpad i le eco sam.promenio ROM-ove i to za 15-20 min. Znaci ako neko zna dosta o ovim telefonima to sam.ja jer sam imao iskustva sa nekoliko brendova, dobar drug mi ima taj xiaomi mi5 inace, a.pre.njega koristio ZTE blade V8. Ne smeta meni sto imas svoje misljenje, ali generalizujes, ofrlje pises ma to dolazi sa falinkama, a imao si jedan tel u zivotu, meni smeta kada to ljudi napisu i za apple, nikada u zivotu nije imao apple a sere kako to nista ne valja, generalno je problem ovog goruma sto se namnozilo jako mnogo hejtera koji licno shvataju ta prepucavanja oko brendova sto je meni detinjasto. Uzmi recimo xiaomi mi 5 ili mi5s i navedi mi sta je po tebi to pametnije kupiti od samsunga i koliko to kosta, ada ima identicne specifikacije?
 
Bilo bi lepo da se u nekoj temi na početku (ili u sticky) napiše neki post o frekvencijama i šta to zapravo znači. Baš zbog ljudi koji su manje upućeni, da bi imali malo bolju osnovu da odluče da li je za njih nedostatk b20 "dealbreaker" ili nije.
 
Slažem se . Pogotovu ove teme o kineskim telefonima koji se nabavljaju preko šverc kombinacija

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Treći Xiaomi koristim, Telenor u drugom slotu na kojoj imam mnogo Gb, vozam se po Srbiji prilično, gde Telenor radi slabije, prebacim na MTS i zanimljivo, i on na istom mestu radi problematično. Možda bi Speed Test pokazao drugačije ali ja kao relativno zahtevan korisnik ne primećujem razliku u normalnom korišćenju. Inace u svom stanu koji nije u rupi, 20 i nešto Km od centra Bgd kada nestane struje i nemam WiFi, nemam internet ni na jednoj od kartica a MTS koju koristim za pozive, prekida i sada da mi je bitno da li je brzo ili brže, meni nije. Dobio sam telefon kvaliteta između S6 i S7 po ceni S5. Crkava manje od LG telefona a ne daj bože kvara kao što je moj klinac polomio ekran na RN3PRO, jeftin telefon, još jeftiniji ekran. Kome se tema i telefon ne sviđaju, neka je zaobiđe.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ako se ne varam Ivan je od Saomija koristio Mi Max, i koliko se secam nije imao zamerki za tu cenu. Mozda je cena Mi6 trenutno malo naduvana kod nas, ali i ona ce pasti vremenom. Dok je recimo Max 2 trenutno kod nas na oko 250-260 sto je realno smesno jer je tel po skoro svemu bolji od prethodnika...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam dilemu, razmišljam se o kupnji Xiaomi Mi6 (436 $) ili Huawei P10 (510-530 $ ovisno o oglasniku).

Cijenovno Xiaomi mi je najlakše kupit pošto je jeftiniji, 4G mreža mi ništa ne znači (ne koristim), utor za slušalice također.

S7 , S7 edge me ne vuče pošto sam ih već imao. Svaki savjet je dobro došao.
 
Poslednja izmena:
Ako uzimas kod nas sve legalno da tako kazem , bolje je P10 zbog garacije i svega ostalog....kao telefoni mogu da se porede , ali mislim da je bolje zbog celokupne podrske P10
 
^+1 колико год mi6 био привлачан, ипак је још увек мачка у џаку. У случају да цркне, мош се сликаш.
У ствари, зависи где живиш. Ако си негде у ЕУ, онда можеш и mi6 јер су почели легално да продају телефоне (бар у Италији нпр).
 
Iskreno nisam pametan, trenutno imam Redmi Note 4 pa bi išao na manji mobitel. Vidjet ću još.
 
Ja bih isao na mi 6. Ali to sam ja, samo Xiaomi uzimam u obzir.
 
Ja gotivim xiaomi bas...ali mi6 je preskup jos uvek. Sad ce neko reci pogledaj konkurente sa istim spec...najjeftiniji je. Jeste, ali nije to to, nije to xiaomi. Mi 4, pa i Mi 5 i 5s su kostali dosta manje, a isto imali top spec za to vreme.
 
Nazad
Vrh Dno