Šta je novo?

Xiaomi mi6

Zasto bih te sprdao kada i ja gledam na koji nacin moze da se nabavi ovaj telefon....pa ok je sto se ne isplati kod nas , ali evo vec je nekoliko puta napisano da ga nemas kod nas na trzistu pa ovi sa kp gruvaju cene kako hocu , u 2 poznate prodavnice u BG-u kosta 58.900 i 65.625 dinara sto je skakako iznad cene , ako pogledas koliko kosta tamo gde se pravi. Postoji mogucnost da ti ne naplate carinu i PDV i to u sustini ne previse tesko moze da se sredi. Kolega je narucio za zenu pocetkom godine sa alija proizvod od 290 $ i nije mu bila naplacena nikakva carina, pdv i slicno i bilo je dostavljeno posle nekoliko dana DHL-om.

Nabaviti ga po ceni u Kini ce ici malo teze , ali eto , po prodavnicama u Bg kosta oko 150$ vise nego sto je navodno cena u Kini...
 
Koji je to način da ti ne naplate carinu i pdv i koji pri tome nije težak ? :)
Ako imaš nekoga ko radi u carini a žmuri na oko za neku lovu šalji pm :)

Sent from my Redmi Note 4
 
Nemam , imao sam ranije , ali na granicnom prelazu , ne bas u carinskoj direkciji da tako kazem...
Moze dogovor sa prodavcem da ti spakuje u odredjeno pakovanje ili 2 proizvoda i da spada u nesto sto ne podleze carini i onda se ne otvara paket i to...
 
Po ceni u kini možeš dobiti samo ako ti neko dovuče iz kine, ili cimaj onog lika što sređuje stvari bez carine ali važi samo za u EU.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bese postoji neka kombinacija preko Velike Britanije? Da narucis na tamo neku adresu pa da lik prosledi u EU uz neku naknadu?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ima na Aliju Goldway, plati se 20$ DHL i stiže bez davanja u EU.

Sent from my Redmi Note 4
 
Kako bi radio lte na mts mrezi ako bi uspeo da nabavim taj iz kine? Cena na mi store-u je stvarno smešna.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ako si u mts-u verovatno razliku ne bi video. Za ostala dva razliku bi video van grada jer kolko se secam u ruralnim sredinama stavljaju taj lte 800 jer ima vecu pokrivnu moc, a po urbanim sredinam lte 1800 koji bolje probija prepreke, a koji mi6 ima.
 
Koliko zauzima sistem? Ima 64 ili 128gb sto je bas puno za slobodnu memoriju sa dual simom.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko iz Srbije probao tu uslugu DHLa? Ipak mi nismo u EU.
 
Ja nisam,poslao sam im poruku u vezi sa tim ne odgovaraju mi nista vec 3 dana,ili na foru da ti spakuju telefon u kutiju od nekog najjeftinijeg i platis dazbine 20-30e ili ja ozbiljno razmisljam da odem do madjarske,necu da pokljanjam 100e preprodavcima iz madjarske.
 
I to sve za oko 370$ u Kini. Kinezi su čudo na zemlji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaka im cast.Pa koliko su kod njih onda Mi5 i Mi5s? Dzabe :)
 
Uh ne znam.. znam da stalno imaju one popuste od 100,200yuana . Cenim da tako mi5 izađe oko 210$ ,220$.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jedino sto se me cudi sto nisu bas dobar posao napravili sa kamerom.
Mi5s ima bolju kameru i to primetno. Mi5s ima uz S8 i Pixlele najbolju kameru na trzistu.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nema Mi5s ako pricamo o krajnjem rezultatu, ali ako pricamo o senzoru, onda da. Samo dzaba senzor, kad je softver za obradu los.

Kinezi nikad nece imati dobre kamere u odnosu na ove velike igrace. Cim budu ulozili pare u softver, ode i cena uredjaja gore, jer mora se negde naplatiti to.

Inace zaboravio si U11, uz S8 i Pixele.
 
Pa pazi ono sto sam video od primera dnevnih fotki sa Mi5s (a mogu ti poslati linkove da vidis) je u rangu sa Nexusima, a Pixeli su tu slicni kao Nexusi.E low light je nesto drugo.

Ne znam,ali po meni je Mi5s ubedljivo najveci best buy flagship,jer evo i ovde kod nas moze da se nadje za 270 eura a kakve slecifikacije ima(SD 821,3/4 GB Ram,onakva kamera,3200 mAh baterija itd)
Pogledaj koliko kosta on,a koliko recimo LG G6 koji ima isti soc kao on :)

Da se vratim na Mi6,cudi me stvarno da nisu odradili kameru makar kao na 5s,jer fon bi onda bio pravo savrsenstvo sa onakvom izradom,6 GB Rama,SD 835 i onako jakom baterijom.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Još kada bi mogao da se nađe 5s sa 4gb :)
Ostali su samo zlatni i to 3/64 konfiguracija.
Mada po meni najveća mana nedostatak lte800 , kao i kod ovog mi6 modela.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Loznice najgori si od svu decu... ;D
Priznaj ko te platio da pljujes Šomija...
Covece, svaki telefon ima manu, a to je nema LTE800... hehehe
Prihvati da Kinezi ne koriste LTE800 i ne kupuj telefone za Kinesko trziste... :)
Ja koliko dugo vec koristim Xiaomi, nikada nisam zazalio sto nemam LTE800... Ne vidim sta je tu problem?!U BG gde provodim 99% vremena, 4G na 1800 sabija kako radi na Vip-u.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Pa tebi nije lte800 problem ali meni jeste , zato gledam samo Kineze koji ga podržavaju :) zato i furam ovaj rn4 koji ima lte800.. a da ovi jači imaju isto to otišao bih sutra da ih kupim.

Maltene mi je to bitnije nego kamera :)
Mrzim osećaj kada odem negde van BG i razmišljam da li nemam 4g zbog nedostatka lte800.. osećam se kao hendikepiran ;)
(3g na vipu mi nije opcija jer je jezivo loš )
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja koliko dugo vec koristim Xiaomi, nikada nisam zazalio sto nemam LTE800... Ne vidim sta je tu problem?!U BG gde provodim 99% vremena, 4G na 1800 sabija kako radi na Vip-u.

Bitan je itekako LTE800 tamo gde operateri postavljaju bazne stanice sa podrskom za isti, ja sam primetio solidnu razliku kad sam sa OP2 presao na Nexusa.
 
Ja kada vidim koliko ljudi jos uvek koristi secene 3G kartice , zapitam se o kakvom lte800 se ovde prica...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Bas vala,a i ispada kao da je taj lte800 jedini zastupljen,da drugih opcija nema :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa van gradova i jeste tako.

I sve će biti gore za telefone bez lte800.

3g mi deluje kao ancient history nakon korišćenja lte.
 
Sta li obicno ljudi misle kada dodju na forum i citaju samo o lte800...pomisle da ovi telefoni ne rade u Srbiji.Pri tom ne znaju da trenutno 4g sluzi samo za net.
Kao da svi kada odu van BG-a , koriste telefon za net i download velikih fajlova pa im treba 4G.
Nerealno je kako se pise o tom lte800.
Ali da ne bi isli dalje u off, po vasem ispada da je telefon neupotrebljiv ako nema lte800.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno