Šta je novo?

Xiaomi mi6

Boga mi kod nas razlika u ceni mi6 i s8 100e na oglasima...a svi kad uporedjuju vicu duplo, duplo... Sta imam od toga sto je mozda u Kini mi6 duplo jeftiniji od s8? Da necu u Peking da idem da ga kupim. Slazem se u potpunosti, sjajan telefon, ali iskreno sam ocekivao pod jedan manju startnu cenu kod nas na oglasima i pod dva brzi pad cene. Dok god bude bio sa cenom izmedju 500-600 e nema sta ovde da trazi...niko to kupiti nece.
 
Pa već sada može da se uzme na Aliju za oko 420 , uskoro ide na 400$. Narucis na nekoga u EU i izađe te okruglo 400e. To je oko 250e ispod s8. Šta znam , da ima lte20 bio bi OK , ovako nije nešto

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima s8 za 600e, mozda bi neko od njih jos spustio 10-20e. Tako da je razlika najvise 200e, a kupis ga vec danas, imas garanciju I dosta izgledom moderniji telefon.

krastavac, sa cenom telefona u nasim oglasima I malo precenjenijim Xioamijem, ne vidim zasto bi se neko odlucio za Xioami.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
O kojoj precenjenosti je ovde rec? Pricamo o zvanicnim cenama telefona u svetu, ne na KP ili gde vec. Mi6 na KP nema garanciju, S8 ima.
To sto se nasi preprodavci debelo ugradjuju to je njihov problem, da Xiaomi postoji u ponudi operatera cene bi bile sasvim drugacije.
Ja gledam zvanicne cene, kada su se telefoni pojavili, to sto je razlika 100e kod nas nema veze s vezom, nase trziste je toliko da je zanemarjivo u odnosu na ona veca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa sve je to lepo...samo sto mi telefone kupujemo ovde i zanima nas cena kod nas, kao sto rekoh.
 
Pa sve je to lepo...samo sto mi telefone kupujemo ovde i zanima nas cena kod nas, kao sto rekoh.

Slazem se da za 100e razlike nema dileme u izboru ali kao sto rekoh, mnogo faktora utice na tu razliku u ceni. S8 ima kod nasih operatera, sa validnom garancijom puni oglasi, Mi6 nema zvanicno da se kupi kod nas, zato i lupaju cene koje njima odgovaraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mail ponuda, da znam da me neće odrati carina i da naruči čovek, sve preko ovoga za fon bez garancije i slabom podrškom ne.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    107.7 KB · Pregleda: 192
Slabom podrškom ?

Ova internacionalna verzija treba tek da se potvrdi na 4pda.

Sent from my Redmi Note 4
 
Pa vidiš da ponovo pišeš ono što ne znaš baš najbolje.. mi5s i 5splus su isključivo modeli za trošenje zaliha i za marketing i kao takvi imaju nešto slabiju podršku od mi5. Mi5 koji ima 20 puta bolju podršku od npr s7.. a sigurno će imati i dužu , oko 3god.

A mi6 je naslednik mi5 pa zaključi tako o čemu se radi

Sent from my Redmi Note 4
 
@ mihajlosd , naravno da nema potrebe da ides u Peking i da ga narucis , ima toliko nacina da dodjes do telefona i da pltatis za njega do 500$ pa i manje ako ti se zaista dopada i sve....Takodje zasto bi mu brzo padala cena kada je izasao pre koliko ? 4 meseca, pocetna cena sama po sebi nije previsoka....

Slazem se skroz sa loznicom , narocito jer on sigurno zna , nekoliko Mi uredjaja je promenio ako se ne varam...
 
Ajde kazi mi samo jedan nacin, ne mora vise, samo jedan, da dodjem do mi6 po ceni po kojoj se prodaje u Kini, a to je nesto malo preko 400$? Naravno ti ces mi navoditi sad razne kombinacije da mi ga neko donese ili da ga ja narucujem na eu pa da mi ga opet neko donese i td i td. Nemam nikog u Kini, niko mi ne putuje za Kinu, nema nikog u EU. Imas neki drugi nacin?
 
Pa ne postoji I to sam rekao, da se po trenutnim cenama mi6 u Srbiji nikako ne isplati. Jos me neko napade kako ne treba da uporedjujem cene u Srbiji vec iskljucivo zvanicne. Tesku glupost napisa covek...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Istina , ali te cene u Srbiji niko normalan ne bi platio.. zato i nema svrhe gledati ih .

Ista priča se vodi i u op5 temi pa tamo nikome ne smeta ..

Tako da zavisi iz kog ugla se posmatra ;)

Sent from my Redmi Note 4
 
Pa ne postoji I to sam rekao, da se po trenutnim cenama mi6 u Srbiji nikako ne isplati. Jos me neko napade kako ne treba da uporedjujem cene u Srbiji vec iskljucivo zvanicne. Tesku glupost napisa covek...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Pretpostavljam da si mislio na mene.
Ovde je rec o telefonima kao telefonima i cene u normalnim zemljama gde se ti telefoni i prodaju, na hiljade i milione primeraka. Situacija kod nas je takva kakva je, lupa svako cene kako mu odgovara ako tog modela nema u zvanicnoj ponudi operatera. Nase trziste je zanemarljivo u potpunosti. Pocetna cena ovog telefona u svetu je iznosila ako se ne varam nekih 340-350$ i po tome ni jedan flagship 2017-te ne moze da mu pridje. Da ne pominjem specifikacije samog telefona koje su bolje od pojedinih skupljih modela.
Toliko o tome, znaci u poredjenju nekih telefona uzimam zvanicne cene u svetu. Kao sada kada bi neki poznati Jutjuber pravio review nekog modela i krene da ga uporedjuje sa drugim, reci ce zvanicne cene tih telefona, sigurno nece uporedjivati cene koje su u Srbiji.
Nadam se da si skapirao poentu mog posta i da se sada razumemo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, ali ti ne zivis na Jupiteru, nego u Srbiji. Valjda gledas koliko ce te izaci cena telefona ovde da ga kupis, bio to Ali + PDV + carina ili KP.
 
Isto tako i ti youtuberi gledaju cene u americi ako su iz amerike, u uk ako su iz britanije, iz eu ako su npr nemci i sl...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Razumem ja tebe sta pises ali kada hocu da kupim telefon ja ga kupujem u Srbiji po cenama koje su aktuelne a ne po cena na sajtu proizvodjaca. Sto je i dobra stvar u slucaju npr Samsunga jer generalno imamo odlicne cene (na oglasima) za npr S8.

Dok u drugu ruku nismo deo carinske unije (EU) pa su se roba koju drze u EU magacinima oporezuje I odatle previsoke cene za Xioami.

Svakako se slazem da Xioami ima odlicnu cenu I da je odlican model u pitanju. Ali sve te peripetije oko nabavke pa posle jos I upitna garancija...

Mi5 npr ima dobru cenu i mislim da za njega vredi rizikovati sa upitnom garancijom sa KP, dok za Mi6 to nikako nije slucaj.

I da Jucuberi uporedjuju zvanicne cene jer su mahom iz SAD i ceo svet vrsi shiping za njih, pa otud I mogu da pricaju o zvanicnim cenama.

Razumemo se svakako, samo imamo drugacije poglede na situaciju.


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dobre vesti ljudi :) potvrđen global mi6 (lte20) , oficijelna prodaja u Rusiji za 1dan.


Cena 30.000 rublja :)

5ad04c19969765a2f682fe482270c6f5.jpg


Edit:
Mada na sajtu ne piše lte800 , ali mora ga imati.. za sada na tom sajtu su prodavali samo global mobove..

Sent from my Redmi Note 4
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa vama u potpunosti, moja greska, pogresno sam predstavio stvari. Naravno, mi uzimamo kao merilo cene sa KP i za to ste u pravu. S8 je vec ispod 600€ tako da razlika nije velika kolika bi trebala biti u odnosu na Mi6 (najjeftiniji na KP 450€ ako se ne varam). Jos plus sto S8 ima validnu garanciju operatera dok Mi6 moze se reci da nema garanciju posto sve te garancije od 3, 6, 12 meseci znamo kakve su.

Edit: Ima li nekih novosti o izlasku Plus verzije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, vidim da u xiaomi prodavnici(mainland china) prodaju mi6 za 2499y sto je valjda oko 330e. Da li ce da radi normalno kod nas telefon ako nadjem nekog tamo da mi ga kupi?
bc6ce8b11aa33d6fce69f9545487c057.jpg


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radice normalno. Jedino ce zezati 4g manje ili vise (zavisi kod kog si operatera) i to prvenstveno u ruralnim podrucjima zbog nedostatka lte 800.
 
Dobre vesti ljudi :) potvrđen global mi6 (lte20) , oficijelna prodaja u Rusiji za 1dan.


Cena 30.000 rublja :)

Edit:
Mada na sajtu ne piše lte800 , ali mora ga imati.. za sada na tom sajtu su prodavali samo global mobove..

Sent from my Redmi Note 4

Konačno i to da naprave.

Skuplji za 100 i nešto dolara od kineskog Mi6
d6240483a5dc99f0cc3eb4b8d01b24d8.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena od urednika:
Da , što je i očekivano ako se zna da je tamo s8 npr 900$ . Mi6 dođe kao skoro duplo jeftiniji mob.


Стоимость S8 в России составляет 54 990 рублей, старшая модель стоит 59 990 рублей.




Edit: Ima li nekih novosti o izlasku Plus verzije?


Sent from my iPhone using Tapatalk

The Xiaomi X1 is said to arrive by the end of this month, alongside the Mi 6 Plus and MIUI 9.

:)

+ I ovaj x1 obećava .. ludi Kinezi
http://m.gsmarena.com/redmi_pro_2_c...s_place_according_to_new_rumor-news-25981.php



Sent from my Redmi Note 4
 
Poslednja izmena od urednika:
Jedan citira sliku, drugi piše post za postom [emoji60] [emoji122]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Radi i ti nešto [emoji1458][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@mihajlosd , Naravno da postoji nacin. Narucis ga sa gerarbest-a , aliexpress-a i jos par slicnih sajtova , negde moze da te kosta shipping svega par dolara , a sve bude kako treba , dobijes original uredjaj i sve. Cak je i Toni sa smartphonehrvatske ako se ne varam ostavio link ispod video recenzije odakle moze da se naruci uz neki kupon za popust. U svakom slucaju uopste nije tesko doci do istog ako stvarno zelis bas taj uredjaj.
 
Znaci totalno sam zabagovao na trenutak kad sam procitao tvoj post. Mislio sam da me sprdas (mozda me i stvarno sprdas, al aje odgovoricu ti kao da si ozbiljan). [emoji23] Pa sta mi ovde mlatimo ku**u tri dana nego uporedjujemo cene mi6 ovde kod nas sa drugim flagship modelima i vecina je konstatovala da se mi6 ne isplati kupovati po ovim cenama koje su kod nas u poredjenju sa s8, g6... I onda mi ti kazes da narucim sa alija? Pa kolko ce da me oderu za carinu i pdv? Ako je po zakonu oko 130$, a mogu da odvale i vise. I sta sam odradio? Poenta price je nabaviti mi6 po ceni koju ima u Kini, a ne samo nabaviti mi6...to moze svakako.
 
Nazad
Vrh Dno