Šta je novo?

Xiaomi mi6

Pa dobro adapter, ali ako drve kako je ovo mnogo kvalitetniji ulaz i da je potrebno zbog kvalitetnijeg zvuka preci na USB C i bla bla, zasto ne naprave i zicane slusalice sa tim ulazom, koja je to logika. Jedno od glavnih opravdanja je bilo upravo ovo oko zvuka. Bas sada gledam na aliexpress-u, jako slab izbor, par no name proizvodjaca...
 
Stize i ''LDAC'' podrska u O verziji androida: http://www.phonearena.com/news/Google-says-Sony-contributed-to-major-wireless-audio-quality-enhancements-in-Android-O_id92267
Cini mi se da Apple vec ima slicno resenje.

Tako da sam kvalitet zvuka nece biti veci problem ali smara to sto moraju da se kupuju i koriste adapteri kao i cinjenica da za kvalitetne bezicne slusalice treba izdvojiti vise para od klasicnih, npr. ko hoce kvalitet zvuka priblizan klasicnom Senn Momentum in ear modelu onda mora da izdvoji 2x vise novca za bezicnu verziju ili da koristi adapter.

U svakom slucaju idealno bi bilo kada bi svi proizvodjaci zadrzali 3.5mm dzekove a da LDAC bude opcija za korisnike bezicnih slusalica ali ocigledno vecina proizvodjaca ima druge planove za naredni period.
 
U pravu su sto uvode bezicnost. Postoji zicna varijanta ali je u drugom planu. Nije bas telefon /danasnja cigla/ prikladan za slusanje muzike zicnim putem, pored toliko manjih playera (npr. iPod...) koji imaju svi 3.5mm.
Nemam naviku slusanja muzike van kuce (izolacija od okoline), ali da slusam, telefon i zicne slusalice bi bili zadnji izbor.

Podrzavam izbacivanje i 3.5 na telefonima.


Mene proslo to vrijeme snimanja muzike na telefo odavno, sada uglavnom radio preko neta.
Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li bi ti smetalo da uredjaj ima obe funkcije, i klasican 3.5mm dzek i LDAC za HQ bezicni zvuk? U tom slucaju bi svako mogao da koristi slusalice na nacin koji mu najvise odgovara.

Ne podrzavam izbacivanje 3.5mm dzeka, razlog je jednostavan - onda bih morao da potrosim bar 200-250e za bezicne slusalice koje su kvalitetne kao klasicne in ear koje trenutno koristim. Ili da kupim adapter i razmisljam da li sam poneo.
 
Poslednja izmena:
Ne smeta naravno. Ali ako ce se iskoristiti mjesto/prostor za nesto bolje ili smeta onda izbacuj.

Mozes se pozdraviti sa tim u buduce, trend izbacivanja je vec krenuo. Ne gleda niko tvoje dodatne troskove i ekonomicnost.
*Adapter nakacis na jack i ne razmisljas. Nece to biti ogroman adapter.
Sto se tice porta za punjenje sto neko rece, tesko da ce to izbaciti, dosta duze bi trajalo punjenje preko indukcije.

Nema se vise sta izbaciti sem 3.5.

[emoji106]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozes se pozdraviti sa tim u buduce, trend izbacivanja je vec krenuo.

Onda neka pojeftine kvalitetne bezicne slusalice. A nece :d

*Adapter nakacis na jack i ne razmisljas. Nece to biti ogroman adapter.

Ne koristim in ear samo na jednom uredjaju (telefonu) pa bi me to smaranje sa adapterom zestoko nerviralo.
 
Kad se ocekuje da se ovo cudo pojavi masovno u prodaji i kad bi smo mogli da ga ocekujemo kod ovih nasih svercera na kp po nekoj ceni do 300e (sumnjam da ce se naci zvanicno u prodaji)?

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
 
Sve je to diskutabilno, treba sacekati recenzije. Jedino sto sad znamo je da s8 ima bolji ekran, ali da za taj novac mozes kupiti dva Mi6 i jos kusur da ostane.
Dizajn je subjektivna stvar, meni je s8 lep napred ali bas ruzan pozadi

Šta može da bude na recenzijama? Neka epohalna novina u njihovom softveru? Nema. Znamo kako rade oba. Uvek bilo, hoćeš li kupiti dva Fiata ili jedan Audi. Uvek bilo i biće. Završava posao i Fiat od duplo skupljeg Audi, samo je jedan problem, Fiat nije Audi krastavac.

Mene nervira što reče Joca, nama ovde uvaljuju krajcovane verzije bele i zlatne. Meni se mnogo svideo Mi 5 ali crni, od kako sam ga video kod kolege tražio sam ga ceo decembar, nisam našao i uzeo S7E.
 
Pa nije bas fiat i audi razlika...al ajde.

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
 
Могли су да ставе инфраред, мислим уме да буде користан. Због тога размишљам да пре узмем Mi5 него Mi5s, за Mi6 нећу имати пара. Надам се да ће Mi5 бити око 200 еура, кад се Mi6 појави у продаји.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Degradacija na vremena kad nije bilo 3, 5 ulaza...[emoji1]

Ako su vec ukinuli, sad neka polako krenu da proizvode i slusalice sa usb-c ulazom i te bezicne, zato sto ce renomirane proizvodjace boleti patka da podilaze telefondzijama.

Nadam da ce ga zadrzati na jeftinijim uredjajima...premijum korisnici neka se igraju sa bezicnim suskama..[emoji1] [emoji1]

Mada iskreno, u fon ubodem sluske samo u slucaju nuzde, kad me izda baterija na plejeru.




Pa nije bas fiat i audi razlika...al ajde.

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока

Samsung taman posle nekih godinu dana, krene da radi ko taj fiat.[emoji12] [emoji12] [emoji12]


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako se kamera pokaže ok, ovo je prvo što bih uzeo u razmatranje posle s7!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Šta može da bude na recenzijama? Neka epohalna novina u njihovom softveru? Nema. Znamo kako rade oba. Uvek bilo, hoćeš li kupiti dva Fiata ili jedan Audi. Uvek bilo i biće. Završava posao i Fiat od duplo skupljeg Audi, samo je jedan problem, Fiat nije Audi krastavac.

Na recenzijama mozes da vidis kako stvarno rade, a ne na osnovu nekakvih mitova ...

Mene nervira što reče Joca, nama ovde uvaljuju krajcovane verzije bele i zlatne. Meni se mnogo svideo Mi 5 ali crni, od kako sam ga video kod kolege tražio sam ga ceo decembar, nisam našao i uzeo S7E
Crnog Mi5 nema ni u Kini jer je rasprodat, a prestala je proizvodnja kad je izaso MI 5S
 
Nije se izgleda bas pokazalo na duze staze, sto je meni bitno, minimum 2 godine. Citam o tim problemima sa plocama, mrtvim pixelima itd na prethodnicima.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Mislim da nije. Ustvari mislim da nije ni ip67, samo je otporan na "prskanje". Kontam ono da moze da se prica po kisi ili da ti mozda bucne slucajno u vodu, ali odmah da ga izvadis i slicno. Sto je uostalom i najvaznije. Ono slikanje po bazenima pod vodom je decija igrarija...

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
 
Bukvalno....od tridesetak ljudi koje znam da imaju xiaomi, niko nikakav problem nije imao

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
2 puta crkla ploča na Hongmiju (problemi sa NAND), problemi sa proximity na Redmi 1 (moguće da bi kalibracija rešila problem, ali nisam imao mogućnost da se igram), sestra se žali da povremeno ima neke probleme sa ekranom na Redmi 3, nisam uspeo lično da vidim o čemu se radi.
 
Dakle, svi zajedno prihvatamo cinjenicu da se telefoni kvare, oni od 100 i oni od 1000 EUR? Kvalitet moze da se oceni na osnovu uzorka i statistike, a ne na osnovu necije sestre ili 5 losih primeraka u jednoj drzavi. Ako tako gledate - svi su losi.
 
Dakle, svi zajedno prihvatamo cinjenicu da se telefoni kvare, oni od 100 i oni od 1000 EUR? Kvalitet moze da se oceni na osnovu uzorka i statistike, a ne na osnovu necije sestre ili 5 losih primeraka u jednoj drzavi. Ako tako gledate - svi su losi.

Upravo tako.
Ljudi koje ja znam (a i ja licno) koriste/koristili, sve ukupno desetak Xiaomi modela, nijedan, ali nijedan problem sa njima. Govorim o hardveru, sto opet ne znaci nista, ali je cinjenica da je nepotrebna i neosnovana pljuvacina itekako prisutna.
 
ja trenutno imam treci xiaomi telefon i svi radili bez greske do sada
 
Ispratio sam par kineskih i polovicnih ruskih reviewa. Ima led notifikaciju ali samo u beloj boji ,daj šta daš :)

Dosta zanimljiv mob sa kamerom koja je malo iznad proseka to jest nije na nivou velikih udarača. ( Za sada )

Šteta za lte20 , brzo će ovaj mob na oko 380$ na aliju

Inače xiaomi se oficijalno pojavio u Rusiji tako da će svi telefoni koje namene za Rusiju morati da imaju band20. Za sada prodaju tamo note2 i Redmi 4x
 
Poslednja izmena:
[youtube]Ijkw9v8PeAw[/youtube]

Već ga nabavio ovaj sa čudnim glasom :)
 
[youtube]FiEdjKzP6G4[/youtube]

Mnogo mi se sviđa ovaj mob ,nadam se da će se smilovati i izbaciti neku global verziju sa lte20 :)

Od mana za sada jedino kamera ,ona je na nivou op3t.
 
I nemačka legenda je nabavila MI6 :)
Postaje sve zanimljivije.

[youtube]HIh44ARX4tY[/youtube]
 
[youtube]96yp-6Twnfk[/youtube]

Ode 450$ :) definitivno nije vodootporan.
Makar sada možemo da očekujemo test savijanja :)
 
Nema ni GG. Kazu da se grebe ko blesav.
Ovaj mob ima dobru sasiju, dizajn i jak motor, sve ostalo mu je shajze.
Ukratko.
 
Nazad
Vrh Dno